مهاجرت سه هزار پزشک ایرانی در ۱۰ ماه

فرارو نوشت: حساب کاربری منسوب به سازمان پزشکی قانونی ایران در توئیتر از مهاجرات سه هزار پزشک ایرانی در ده ماه اخیر خبر داده است. 
 
این حساب کاربری در توئیتی نوشت: "در طی بیش از ده ماه شیوع همه گیری کرونا بیش از ۲۰۰ پزشک به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند، دردناک است، اما این هم دردناک است که در این ده ماه شاید بیش از ۳۰۰۰ پزشک از کشور مهاجرت کرده‌اند."
 در همین راستا چندی پیش دبیرکل خانه پرستار ایران از رشد ۳۰۰درصدی مهاجرت پرستاران از ایران خبر داده و رییس سازمان نظام پرستاری تعداد پرستاران جان‌باخته بر اثر کرونا را حدود ۱۰۰ نفر اعلام کرده بود.
+53
رأی دهید
-35

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Afshin51 - کلن، آلمان

  از ملاها باشه میگن کلهم اجمعین زودتر بفرمایید بیرون ، خودشون که کلاً فقط چون نمیخواهند باعث زحمت دکترای ایرانی شوند فقط از بیمارستانهای انگلیس و آمریکا و اروپایی استفاده میکنند برای ملت هم خوب در رسالاتشان تا بخواهی شیاف غضنفر و طوسی وکاظم و قاسم و ممد موش دارند که بر هر درد بی درمان دواست ،پس پزشک ایرانی و پرستارها می توانند بروند خوش گلدین
  8
  41
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  نه که در امور مملکت داری استاد هستید، لابد تعجب هم میکنید که چرا.
  6
  39
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  در عوض، دهها هزاران نفر فندق مغز مانند freedom of dalghakismاز انگلیس،زرتشت اسراهیل دوست از فرانکفورت،قندیل بسته از سرما در استکهلم سوئد،سبکبالی و ولنگاری از کالیفرنیا و امثالهم،(با انواع و اقسام کیسهای جعلی منجمله مسیحی شدن،گی و لزبین شدن)به کشورهای غربی پناهنده شده اند.
  27
  2
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  بعدهمین ها که خرشان از پل گذشت و کارت اقامت را گرفتند،با گردن کج برای دریافت پاسپورت ایرانی به کنسولگریها مراجعت می کنند تا در سفر به ایران به عمه وخاله پز بدهند که در بلاد خارجه رئیس و مدیر و وکیل هستند،درحالیکه از تحقیرشدن شان از زندگی طولانی مدت در کمپهای کروکثیف بلاد کفریا از کارهای تحقیرآمیزی که مجبور به انجامشان شده اند،حرفی نمیزنند.حقارتی که نصیب شان شده، درتمام سالهای عمرشان گریبانگیرشان خواهد بود.آدم حقیر همیشه حقیر است،مگرنه افشین خان؟
  32
  2
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  باورم نمیشه حدود ۸۰ تا دانشگاه و دانشکده پزشکی تو ایران وجود داره. دانشگاه ازاد هم چندتا دانشگاه پزشکی داره. سرجمع ۱۰۰ تا میشه. تو کانادای ۳۸ میلیون نفری کلا ۱۷ تا دانشگاه دانشکده و کالج پزشکی هست . فقط ۱۷ تا.
  5
  3
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. حتی اگر اتهاماتی که به ما خارج نشینان وارد می‌کنید واقعیت داشته باشد و ما از سر ناچاری مجبور به مهاجرت شده باشیم و تن به کارهای پیش پا افتاده داده باشیم و به زعم شما شهروند درجه دو یا سه باشیم، از اینکه وجدان نداشته را در ازای یک مشت ریال یا لیره بفروشیم، بهتر است. ما، مثل شما مجبور نیستیم که فقر، جنایت، دزدی و اختلاس، قتل پدر و مادر و فرزندان خانواده‌ها را ببینیم، نا برابری‌ها و بی‌کفایتی‌ها را شاهد باشیم، اما چون گدا علی خرج صیغه کردن‌های ما را در آنکارا میپردازد خود را به کوری بزنیم و سکوت کنیم.
  2
  26
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴
  ۴۱
  Afshin51 - کلن، آلمان
  امثال شما همین فردای نابودی حکومت اسلامی و تغییر حکومت حال بهر شکلی شاهنشاهی یا جمهوری اگر لازم باشد و مذکر باشید سرخاب سفیداب به صورت میمالید و حتی پالان بدوش می اندازید تا موقعیت خود را بهر خفتی شده حفظ کنید کما اینکه هم اکنون نیز به اینکاریعنی خودفروشی جهت کسب مال و حفظ موقعیت مشغولید ،اگر پناهندگان شرافتمند و آزاده ایرانی در خارج از ایران دچار زحمت و خفت و مشکلاتی که با افتخار از آن دم میزنید باشند باعث و بانی آن حکومت فعلی ایران است که به اقتضای منافعتان سنگش را به سینه می کوبید ، حکومتی که بجای آنکه مانند دول متمدن و دمکراتیک ایفای نقش و جایگاه پدری برای کلیه احاد ملت داشته باشد در نقش غارتگر اموال و دشمن فرهنگ و ملت ایران چهار دهه است که به جنایت و خیانت مشغول است ، اگر دقیق در آینه بنگرید به ژرفای معنای حقارت پی خواهید برد و ایکاش فقط ذره ای پس از آن شرم کنید .
  2
  16
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۶
  ۴۱
  Afshin51 - کلن، آلمان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. مطلب فوق را در جواب به شما و همفکرانت نوشتم ! گرچه شما کارت از این حرفها گذشته و اصلاح پذیر نیستی چرا که از حرفهایت مشخص است که در لجن حکومت ایران نه تنها غوطه وری بلکه امثال شما هستند که مولد این لجن و فساد هستند .
  3
  20
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۲
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  متاسفانه انجا هم مدارک پزشکی اینها رو بهیچوجه قبول نداره، علافن .ملت خودش هم نمی دونه چی میخواد ، فقط میدونه چی نمیخواد .
  7
  2
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.