توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همیشه مسدود کرد

رادیو فردا : شبکه اجتماعی توییتر روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که حساب کاربری شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا را برای همیشه مسدود می‌کند.
 
شبکه اجتماعی توییتر گفته است: «پس از بررسی دقیق توییت‌های اخیر از حساب realDonaldTrum @ و زمینه پیرامون آنها، به دلیل خطر تحریک بیشتر به خشونت ، این حساب را برای همیشه تعلیق کردیم.»
 
این شبکه اجتماعی اضافه کرده است: با توجه به وقایع وحشتناک این هفته، ما روز چهارشنبه روشن کردیم که تخلفات تازه از قوانین توییتر می‌تواند به طور بالقوه به چنین اقدامی منجر خواهد شد.
 توییتر پیشتر روز چهارشنبه به دنبال هجوم شماری از خشونت طلبان طرفدار دونالد ترامپ به ساختمان کنگره حساب کاربری رئیس جمهوری آمریکا را برای ۱۲ ساعت تعلیق کرده بود.
دونالد ترامپ در شبکه توییتر بیش از ۸۸ میلیون فالوئر داشت.
 
توییتر این تصمیم را به دنبال دو توییت بعد از ظهر جمعه دونالد ترامپ اتخاذ کرده است.
 
توییتر می‌گوید، دو توییت روز جمعه دونالد ترامپ خط مشی و سیاست این شرکت را به دلیل «تجلیل از خشونت» از نقض می‌کنند.
 
این شبکه تصریح کرده است که دو توییت را می‌بایست «در متن رویدادهای گسترده تر در کشور و تاثیر بیانیه‌های رئیس جمهور برای بسیج مخاطبان مختلف از جمله برای تحریک خشونت، خوانده شود.»
 
با این حال ساعت ۱۹ به وقت واشینگتن دونالد ترامپ با استفاده از حساب کاربری ریاست جمهوری آمریکا در توییتر به این اقدام شرکت توییتر واکنش نشان داد.
 
دونالد ترامپ در چند توییت شرکت توییتر را متهم کرده است که با «دموکرات‌ها و افراطی های چپگرا» در صدد «ساکت» کردن او هستند.
 
دونالد ترامپ به طور ضمنی گفته است که شبکه اجتماعی مختص به خود را راه اندازی کند.
 
با این حال ساعتی بعد توییتر مانع استفاده از حساب کاربری ریاست جمهوری آمریکا شد و این توییت‌ها حذف شدند.
 در همین حال، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه از رویکرد توییتر در قبال حساب دونالد ترامپ انتقاد کرده و گفته است: آیت الله‌ها می‌توانند توییت کنند، اما دونالد ترامپ نمی‌تواند. این خودش می‌گوید چه کسانی اداره توییتر را به عهده دارند.

سناتور جمهوری‌خواه ریک اسکات نیز از بسته شدن حساب توییتر دونالد ترامپ انتقاد کرده است.
 
ریک اسکات هم نوشته است، این در حالی است که توییتر «به چینی ها اجازه می‌دهد آشکارا در مورد نسل کشی رجز بخوانند و آیت‌الله در مورد پاک کردن اسرائیل از روی نقشه صحبت کند.»
 
این در حالی است که توئیتر در همین روز، ادعای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، را درباره واکسن‌های کرونای ساخت آمریکا و بریتانیا را از حساب‌های کاربری وی در زبان‌های انگلیسی، عربی، اسپانیایی، روسی و فرانسوی حذف کرد.
 
در حساب‌های کاربری علی خامنه‌ای به چندین زبان، اظهارات روز جمعه وی درباره واکسن تولیدی شرکت‌های آمریکایی با مشارکت نهادهای پژوهشی بریتانیایی بازتاب یافته بود.
 
دوره ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ ۲۰ ژانویه یعنی ۱۲ روز دیگر به پایان می رسد و جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب، و کامالا هریس معاون اول منتخب، کار خود را شروع می‌کنند.
 
این در حالی است که فیسبوک و اینستاگرام روز گذشته حساب کاربری دونالد ترامپ را تعلیق کردند.
 
در جریان حمله شماری از خشونت طلبان طرفدار دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز چهارشنبه دست کم پنج نفر از جمله یک افسر پلیس کشته و ده‌ها نفر بازداشت شدند.
+50
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  حالا اگر تهمت ترامپیست به ما نزنند. این امت بایدن. چرا مال شیخ علی‌ را مسدود نمی‌‌کنند.؟ این هیتلر زمانه . کسی‌ که ۸۰ میلیون را به گروگان گرفته. به این نمی‌‌گویند. با دو مقیاس سنجیدن؟ یا تویتر و فیسبوک غصه رابطه و درگیری را با چین را دارند؟ چون دیگر جنس ارزان برای سیستم خود نمی‌‌تواند از چین وارد کنند.IBMServer وDELL کجا تولید می‌‌شوند؟ که فیسبوک و تویتر ارزان بخرند و در سراسر دنیا نصب کنند. تا من و شما به هم فحش دهیم. بایدن بهتر است برای ایران یا ترامپ. Apple چی‌؟ یک موبایل Apple در چین ۱۲۰ دلار تولید آن خرج بر می‌‌دارد. ۱۲۰۰ دلار به امت بایدن می‌‌فروشند.و این چپی‌ها ما سخن از استثمار طبقه کارگر. ولی‌ دنبال....بایدن افتاده. تا بایدن دوباره تولید. شلوار جین. مارک کوین کلاین. GUcci را در زاغه نشینان بنگلادش برای چند دلار تولید. تا چپی‌ها ما در لندن.برلین.پاریس. جین ۱۲ دلاری بخرند.دنیا عجیبی‌ است. پر از کور مغز .بعضی‌ وقتها اساس دنیا پر از مسافر شده.
  28
  21
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  از اول هم مشخص بود که توئیتر و فیسبوک تیول بیلیونرهای امریکائی هستند که با گلوبالیزم به این ثروت های افسانه ای رسیده و سیاست "امریکا فرست" را نمی پسندند
  24
  17
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
  ۳۱
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. به دلیل اینکه حساب آقای ترامپ رو ریپورت میکنن و توییتر هم واکنش نشون میده , ولی کسی حساب خامنه ای رو ریپورت نمیکنه به جای این کار مردم ایران مشغول لایک کردن ساسی مانکن یا ۷ ترفند جا افتادن قرمه سبزی هستن . بسیاری از این حساب ها و عکس ها فقط با ۱ ریپورت قابل حذف هستن , مثل مثلا عکس های سلیمانی در صفحه های سفارت خانه های ایران تنها با یک ریپورت حذف میشد , ولی دریغ از همون ۱ ریپورت از مردم بی تفاوت ایران
  4
  32
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  این پریش احوال ترومپت بعد از اینکه طرفداران خود را که بطرف کاپیتول فرستاد. امروز ۰۹.۰۱.۲۰۲۱ انها را مثل یک گونی سیب زمینی زمین انداخت و با امضاء او" دکرت" برای حمله به کا پیتول میتونن تا ۱۰ سال زندان بروند. ترومپتی ها شاهد باشید که این پریشان خاطر هیچگاه به فکر ایران و ایرانی نبوده و نخواهد بود و فقط داشت با اخوند ها زورازمایی میکرد که درصورت توافق با انها ,که مورد نظر او بود, دست بالا داشته باشد
  6
  19
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  ترومپت نماد جامعه کلاه بردا ر و انواع فرار های مالیاتی بود و حداقل در پروژه کازینو او در لاس وگاس ۵۰ شرکت یا ورشکست و یا پول مزد خود را نگرفتند. زیاد هم بایدن بایدن نکنید که او هم مثل ترومپت "با این تفاوت که پریشان خاطر نیست " به فکر ملت خود است و نه ایران. من متوجه نمیشم که چرا برای فهمیدن این موضوع انقدر مقاومت میکنید
  8
  24
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد
  میدونم و میتونم بفهمم تراپیستهای دو اتشه وطنی چقدر دمغ و دلخورشدند چون اصلا حساب نمیکردند که این مردک روانپریش تا این حد به جاده خاکی بزنه و بعنوان ننگی بزرک در تاریخ امریکا اسم کثیفش ثبت بشه. جالبیش اینه که در این دو روز اخیر خیلی از طرفداران دو اتشه غربی چشمشون رو باز کردند وحقیقت رو اونچه که هست و واقعیت داره قبول کردند ولی متاسفانه ترامپیستهای وطنی با خرد شدن این بت پوشالیشان بکلی بهم ریختند و مشغول بهم بافتن اسمان به ریسمان هستند . شبکه اجتماعی توییتر تصریح کرده است که پس از بررسی دقیق توییت‌های اخیر ترامپ و پس زمینه‌های آنها، به دلیل خطر تشویق بیشتر به خشونت، این حساب را برای همیشه به حالت تعلیق در‌آورده است.دلیلش هم خطر تحریک بیشتر به خشونت را که عنوان کردند کاملا درست ا ست
  4
  18
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  به من و شما چه مربوط ترامپ چکار می‌‌کند؟همان مردمی که او را سر کار اوردند. همان مردم او را بر کنار. از زمان آقا محمد خان قاجار در آمریکا سیستم پارلمانی وجود دارد. کنگره. مجلس .بدون ری مستقیم مردم هیچ هستند. نه با یک ترامپ .آمریکا واپسگرا و ضد دمکرات نمی‌‌شود،. شما که اینقدر مقاومت دارید. بگید با بایدن .چه اثری در نفوذ آخوند قلدر دارد ؟.در طی‌ ۴ سال گشته .با وجود خروج آمریکا از بر جام.اخوند‌ها کوچکترین خطا .دست کم خطا آشکار .در قرداد برجام نکردند. از ترس ترامپ.این را حتا سازمان اتمی‌ جهانی‌ هم اقرار کرد. امروز چی‌ ؟ هفته گذشته با غنی سازی ۲۰ درصد شروع. مروز هم که اعلام .بازرس‌ها را اخراج.فکر می‌‌کنید. برای چی‌؟ امتیاز گرفتن.وقتی ظریف و بیدن پای میز مذاکره؟ این جنازه متحرک. که هر روز صورتش چنان ماساژ می‌‌دهند .حریف ظریف می‌‌شود؟ زنده زنده بایدن را قورت می‌‌دهد. آخوند قلدر .طرف قلدر می‌‌خواد. اگر این‌ها فردا بمب اتم ساختند. فکر می‌‌کنید. سر اسراهیل می‌‌زنند؟ اینقدر هم جربزه ندارند. ولی‌ کافی‌ است. که ۳۰ میلیون ایرانی‌ را به قتل رسانند. هیچ کس دیگر صدایش در نمی‌‌یاد. کره شمالی نمی‌‌بینید.
  22
  4
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  من جدا متاسفم که شما ترمپت را قلدر میخوانید. اتفاقا او بجزاینکه مبتلا به نارسیست است بسیار بزدل هم تشریف دارند. امروز هم با پشتک وارونه ای که زد و طرفدارهای دو اتشه خود را علنا تروریست و دشمن دموکراتیک امریکا معرفی کرد چهره کریه و شخصیت مضحک خودشو نشون داد. این همه مقاومت به چه دلیل
  6
  17
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اگر بقیه اطلاعات شما مثل قیمت تمام شده ایفون که میگید ۱۲۰ دلار است میباشد که اوضاع قرمزه براتون. ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار هزینه ساخت ایفون است.
  1
  16
  شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::stockholm - استکهلم، سوئد::]. [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. چه شباهت های شگرفی هست بین کرکری های امروز ایرانیان و زمانیکه در اثر تبلیغات منفی بر شاه شوریدید و بعد کارناوال شادی راه انداختید. ترامپ رئیس جمهور من و شما نبود ولی حداقل با اخوند در افتاد و کثافتی مثل سلیمانی ادمکش حرفه ای شیعه گرا را آبکش کرد. صبور باشید تا ببینید سیاست های بایدن در مورد ایران چیست. شاه رفت و چی می پنداشتید و چی شد. به دیدگاه من بایدن با اخوند با شرایط خفت باری کنار می اید. با ایران به نفع بیلیونرهائیکه او را سر کار اوردن در مورد نفت و معادن قراردادهای یک طرفه بشدت چپاولگرانه خواهد بست و بجای ان هم هواپیمای بوئینگ و اسلحه خواهد فروخت و مقداری دلار هم در جیب اخوندها خواهد ریخت و مثل همیشه یک دلار هم گیر ملت ایران نیامده و بدبخت تر خواهند شد و حداقل کرایه ی منزل لبنانی ها پرداخت شده و حسن نصرالله هم چاق تر خواهد گردید. امید هرگونه براندازی هم منتفی خواهد شد. شب دراز و قلندر بیدار. فقط صبور باشید
  13
  4
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. فکر میکردم با سن و سال شما تجربه زندگی هم داشته باشید. شما متاسفانه شخصیت ترومپت را درست نشناخته اید و در مقابل مرتب اسم بایدن را میاورید. گفتنی ها گفته شده .من و مخالفان ترومپت از شخصیت او بیزاریم. هر کس که مخالف رژیم است را دوست خود پنداریم. با برهان شما حتما فردا از مجاهدین هم حتما حمایت باید کرد چون مخالفند.
  2
  13
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. برعکس شما ماهیت گلوبالیسم را نشناخته اید که به اسم گلوبالیسم و گول زدن مردم با حقوق بشر دمار از روزگار ان ها در اورده اند. نمونه اش شاه و قذافی بودند. البته آن ها عیب هم داشتند ولی نیت گلوبالیست ها در دفع انان خیر نبود و چپاول جهان سوم را می خواستند که میسر هم شد و بانک هایشان پول های عظیم بالا کشیدند و جوابگوی کسی هم نبودند. شما روی پیچ نفرت شخصی روی کسی گیر کرده ای که با تمام معایبش به نفع مردم ایران کار میکرد. من عشق و نفرت شخصی به هیچکس ندارم و حتما فقط نتایج را می بینم. ترامپ و بایدن کی هستند؟ نتایج و کار کرد اهمیت دارند
  11
  5
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
  ۶۴
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. واقعا که خوشباورید. این جمله را باید با.... در تاریخ درج کرد که ترومپت به نفع ملت ایران کار کرد. متوجه داستان هم نشدید که نفرت نیست بلکه اگاهی به روانپاکی او و انکار صلاحیت برای رهبری بزگترین قدرت نظامی دنیا. در مقابل هم بایدن را نگذارید که برهان دوست و همفکر شما در فرانکفورت است و من در هیچ کجا حمایتی از او نکرده ام , منتها وقتی کم میارند بی بی سی و فرخ نگهدار و اینا را نام میارند که ما هم مجبور میشیم افشاگری کنیم که اونا اخوند زاده گذشته و مجاهد امروزه هستند
  4
  9
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. ادمیان برای منافع یکدیگر کار نمی کنند بلکه برای منافع خودشان کار می کنند و گاهی این دو حرکت در یک راستا دارای منافع مشترک میشوند. من عادت ندارم روی قبر مرده ها گریه کنم. دچار شادی زودرس هم نمیشوم. منتظرم ببینم از دل جانشین کارتر و کندی و کلینتون و اوباما چی بیرون می اید ولی با شناخت اندکی که از تاریخ و پشت پرده ها دارم و به ندرت هم گول شعارها را می خورم و یا هیجان زده میشوم متاسفانه روزهای سپیدی را در فراراه ملت ایران نمی بینم
  7
  7
  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.