حمله جدید اسرائیل به مواضع نیروهای وابسته به ایران در سوریه

عکس آرشیویدویچه وله :ارتش اسرائیل برای سومین بار طی ده روز گذشته به مواضع شبه نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در نزدیکی دمشق حمله کرد. تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید سامانه دفاعی موشک‌های اسرائیلی را رهگیری و منهدم کرده است.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) به نقل از سخنگوی ارتش گزارش داده که اسرائیل شب گذشته (چهارشنبه ششم ژانویه) چند راکت به طرف اهدافی در جنوب دمشق شلیک کرده است.

بنابر این گزارش حمله موشکی اسرائیل از بلندی‌های جولان انجام شده و پدافند هوایی ارتش سوریه موشک‌های اسرائیلی را منهدم کرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن می‌گوید هدف حمله موشکی اسرائیل محل استقرار و مواضع شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در روستای الدور در جنوب دمشق بوده و در جریان آن یک ساختمان آتش گرفته است.

اسرائیل بارها تاکید کرده که استقرار نیروهای قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و شبه‌نظامیان متحد آن در نزدیکی مرزهای خود را تحمل نخواهد کرد. این کشور در عین حال به طور معمول درباره حمله نظامی به مواضع این نیروها به طور رسمی موضع‌گیری نمی‌کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ستاد مشترک ارتش اسرائیل می‌گوید حمله‌های اخیر به مواضع نیروهای ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایتش از تحرک آنها در سوریه کاسته است.

ارتش اسرائیل در روز پایانی سال گذشته میلادی در اقدامی غیرمعمول اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ دست‌کم به ۵۰ هدف در سوریه حمله کرده است. هدف این حمله‌ها نیروهای دولتی سوریه، نیروهای جمهوری اسلامی و شبه نظامیان مورد حمایت ایران عنوان شد.
+72
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  دستتون درد نکنه امیدوارم هر روز بزنید
  2
  67
  ‌پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  مقامات نظامی ما مشغول گرفتن انتقام سخت از عاملین ترور حاج کتلت هستند، فعلاً دستشون بنده!
  1
  53
  ‌پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  در نوجوانی ،یک بچه محل داشتیم که عشق گردن کلفتی داشت ، یکبار تو چمن یک میدون تو تهران نشسته بود و چاقو را مثل دارت تو چمن میزد و به هر کسی که رد می‌شد ذ ل میزد و خیره می‌شد ، فردی ناشناس از رفتار حسن تحریک شد و اومد بالای سرش ، تا حسن خواست بلند بشه با یک مشت فکش را خورد کرد ، فک بنده خدا هم بد جور جوش خورد و به حسن فکی معروف شد ، روش کم شده بود و قیافه ناقص ، اما شعار میداد که یک روز اون مهاجم را پیدا می‌کنم و انتقام میگیرم ، داستان جمهوری اسلامی هم مثل حسن فکی است ، چهل سال شعار ، اما در عمل اسراییل دهنش را سرویس کرده
  0
  47
  ‌پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. اگر اشتباه نکنم، حسن فکی تا همین اواخر در همین سایت با اسم باور عمیق کامنت مینوشت.😆
  0
  21
  ‌پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  من یک پرسش از این دوستانی که در اینجا معتقد.آخوند‌ها جاسوس اسراهیل هستند. یا همه این چیز‌ها یک بازی است. سر ملت را کلاه گذارند. از زمانی‌ که. آخوند در کنار جولان خیمه زده. اسرهیل آنقدر شکار کرد.که مجبور شدند با وساطت پوتین. ۱۰۰ کیلومتر فاصله. روزی نیست.که اسراهیل پاسدار شکار نکند. در طی‌ ۸ سال گذشته بیش از ۸۰۰۰ بوده. بنده این منطق شما ر درک نمی‌‌کنم. خواهش فحش خواهر و مادر ندهید. به ما بگید. تا ما هم درک کنیم . آیا این منطق شما هنوز بر اساس عشوه کردن. برای ملت مظلوم فلسطین یا خلق فلسطین است؟ آخوند دوست ندارید. می‌‌چسبانید. به اسراهیل. اخر مگر می‌‌شود. اسراهیل اینقدر جاسوس‌ها و نوکرها خود را شب و روز شخم زند؟ مسافر تو جواب نده. گفتم دوستان. از شما نپرسیدم.
  4
  6
  ‌پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. جناب مسافران سخت مشغول این هست که زیر مطلب “عکس های جدید خانواده پهلوی” جایی برای نوشتن کامنت پیدا کند! عنقریب از فرط کلافگی فریاد خواهد کشید و جامه خواهد درید!
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دوست خوب . موساد حتی در سطح رهبری حزب الله ؛ الفتح ؛ بیت رهبری ؛ سپاه جاسوس دارد .حتی داماد جمال عبدل الناصر را جذب موساد کرده بودند . تو تظاهرات ضد اسراییل در غزه کسانی را داشتند که عربی را با لهجه فلسطینی عامیانه صحبت میکردند و به یکباره افراد انتخاب شده را دستگیر میکردند .در بعد از انقلاب خصوصا از مناطقی که کمتر تعصب مذهبی وجود دارد مثل کردستان شروع به جذب جوانانی کردند که قرار بود در یک پروسه ۱۰- ۲۰ ساله سمت های کلیدی بگیرند . شناسایی این افراد سخته . برخی حتی با دختران مذهبی خانواده های مهم ازدواج کرده تا کمتر زیر شک باشند .
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
  ۵۱
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  منفورترین رژیم در جهان عبداناصر روحت شاد
  1
  0
  جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  نظر شما چیست؟