واشینگتن: ما جنگ‌طلب نیستیم اما برای پاسخ قاطعانه آمادگی داریم

العربیه :چند روز مانده به اولین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران که توسط پهپادهای آمریکایی در بیرون از فرودگاه بغداد مورد هدف قرار گرفته بود، ژنرال فرانک مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام اعلام کرد ایالات متحده به دنبال جنگ نیست اما هشدار داد که اراده آمریکا در پاسخ به هر گونه تجاوز را نباید دستکم گرفت.

وی تاکید کرد که واشینگتن جهت حفظ امنیت و ثبات منطقه پیوسته در حال هماهنگی با متحدان خود است.

در همین زمینه وزارت دفاع آمریکا از پایان سومین ماموریت بمب افکن‌های راهبردی «بی 52» در منطقه خبر داد. این در حالی است که احتمال حمله غیر مستقیم ایران به منافع آمریکا در منطقه پیش‌بینی می‌شود.

واشینگتن بر جدیت خود در جلوگیری از انجام هر گونه اقدام تروریستی از سوی ایران تاکید کرده و در اقدامی بی‌سابقه یک زیردریایی اتمی به همراه دو رزمناو خود را از طریق تنگه هرمز به منطقه اعزام کرده است.

طبق گفته مقامات پنتاگون حضور زیردریایی «اس اس جورجیا» پیامی روشن به تهران بوده و بدان معناست که آمریکا به حمایت از متحدان خویش متعهد خواهد بود. این زیردریایی که به همراه دو رزمناو به منطقه وارد شده حامل 150 موشک از نوع «توماهوک» است.

به گفته مقامات آمریکایی این حضور نظامی به ایران یادآوری می‌کند که در صورت هر گونه حمله یا تحریک نظامی به بهانه سالگرد کشتن سلیمانی آمریکا آماده پاسخگویی قاطع است.

زیردریایی مذکور پس از گذر از تنگه هرمز به ناو هواپیمابر «یو اس اس نیمیتز» پیوست که آواخر ماه نوامبر گذشته به همراه دو بمب افکن «بی 52» وارد منطقه شده بودند
+7
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.