سردار باقرزاده: من وضعیت جسد قاسم سلیمانی را که پنج تکه شده بود به خامنه‌ای گزارش دادم

ایندیپندنت فارسی - مجتبی دهقانی نویسنده ارشد حوزه سیاسی : محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت که پیکر قاسم سلیمانی، فرمانده سابق س‍پاه قدس و ابومهدی المهندس، فرمانده کتائب حزب‌الله عراق پس از ترور سال گذشته در وضعیتی قرار داشت که امکان تفکیک اجزای باقی‌مانده را سخت می‌کرد: « آن شبی که ما در معراج شهدای تهران به وضعیت پیکرها رسیدگی می‌کردیم، وضعیت خاصی داشتیم. اجزای پیکرها با هم مخلوط شده بود و باید تکه‌ها و بدن‌های اربا اربا شده این شهدا به پیکر اصلی ملحق می‌شد. بعضی از شهدا به‌شدت تکه‌تکه شده بودند. بعضی‌ها عادی‌تر بودند و بدن آسیب کمتری دیده بود. پیکر شهید ابومهدی المهندس و شهید حاج قاسم سلیمانی چند تکه شده بود. بدن حاج قاسم پنج تکه شده بود. باید اجزا را ملحق می‌کردیم.»
کاروان قاسم سلیمانی و همراهانش در نخستین ساعات بامداد روز ۱۳ دی‌ماه سال ۹۸ هنگام خروج از فرودگاه بغداد هدف پهپادهای رزمی آمریکایی قرار گرفت.
 
باقرزاده درباره نحوه تفکیک اجساد کشته‌شدگان این رویداد گفت که تنها با استفاده از آزمایش دی‌ان‌ای توانسته‌اند تکه‌های بدن قاسم سلیمانی را از دیگران جدا کنند: « دی‌ان‌ای آنها سریع بررسی شد و دوستان توانستند اینها را در مرکز تحقیقات پزشکی سپاه تعیین و تکلیف کنند.»
 
گزارش وضعیت اجساد به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز روز بعد و قبل از برگزاری نماز میت انجام شد. سردار باقر زاده می‌گوید از او خواسته شده بود تا گزارشی از باقی‌مانده پیکر قاسم سلیمانی به رهبر جمهوری اسلامی ارائه کند. او نیز به خامنه‌ای گفت که «(قاسم سلیمانی) سر نداشت، بخشی از کتف ایشان باقی مانده بود و بخشی از مچ پا به پایین و دست و اجزایی که کوبیده شده بود.»
 
کشته شدن فرمانده سپاه قدس و پذیرش رسمی مسئولیت آن از سوی دولت آمریکا، دو کشور را تا آستانه یک درگیری نظامی پیش برد.
 
علی خامنه‌ای در پیامی که به مناسبت این رویداد صادر کرد گفت که «انتقام سخت» در انتظار عاملان و آمران این ترور خواهد بود.
 
سپاه پاسداران پنج روز پس از این عملیات، تعدادی موشک بالستیک به سمت پایگاه نیروهای ائتلاف ضد داعش در عین‌الاسد عراق شلیک کرد که تلفات جانی نداشت.
 
ساعتی پس از این حمله موشکی، پدافند سپاه پاسداران در نزدیکی فرودگاه امام خمینی تهران با شلیک دو موشک، هواپیمای مسافربری اوکراینی با ۱۷۶ مسافر و خدمه را سرنگون کرد.
 
مقام‌های جمهوری اسلامی در سه روز بعد تلاش کردند تا سرنگونی هواپیمای مسافربری را به نقص فنی هواپیما ارتباط دهند. نهایتا در بامداد روز ۲۱ دی ماه ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار بیانیه‌ای شلیک موشکی به هواپیمای مسافربری را پذیرفت.
+56
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  پس معلوم میشه کتلت نشده. بیف استراگانوف شده.
  10
  67
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  بله چوب خدا صدا نداره بزنه دوا نداره ! نوبت تک تک شما جانیان حکومت اسلامی ایران مطمئن باشید فرا خواهد رسید و یا شما و یا فرزندانتان تاوان تمام جنایاتتان را خواهید داد این وعده خداییست که به آن هرگز اعتقادی نداشتید و ندارید وگرنه این کارهای کثیفتان را انجام نمی دادید .
  7
  54
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  پنج تکه،مناسب برای کتلت نیست
  8
  53
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Masterweb - تهران، ایران

  بیچاره املت شده بود !
  7
  48
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  پس بیخود میگن کتلت شده بود درواقع گوشت کوبیده شده بود
  8
  50
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  انشاالله که آلتها رو در ست در جای خود قرار داده باشید! نکنه سلیمانی صفا کنه و ابو المهندیس یه طوریش بشه!! خاک دو عالم بر سرتون!!!
  5
  49
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خوب جای اینهمه توضیح یه عکس میگرفتی نشون میدادی. اینا هم دکون درست کردن با این اغا اغا شون
  4
  41
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  سپاه با آزمایش دی ان ای مشخص کرد که کدام عضو به چه کسی تعلق دارد؟! احتمالا امروز هربار که سلیمانی در جهنم آبگوشت میخورد، معده یکی دیگر از شهدا نفخ میکند.
  4
  30
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  بزودی خبر بقیه را بدی
  2
  28
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  بااستخوان برای جلوی سگها بهتره تا بدون استخوان ......
  4
  25
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ...«(قاسم سلیمانی) سر نداشت، بخشی از کتف ایشان باقی مانده بود و بخشی از مچ پا به پایین و دست و اجزایی که کوبیده شده بود.»چی شد حالا کتلت شد کوبیده،نه جوینم همون کتلت درسته، البته دستی را هم که در حین گتن این جمله: ترامپ قمار باز ریفت من هستم، را سالم گذاشتن این جواب ترامپ به عاقا بود یحنی این دست سردار کتلتت به فلان جای من!
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. میگن عکس گرفتن ، مشکل اینجا بوده که یک الت ناسلی هم پیدا شده بوده به زینب کپک و ننه جون زینب نشون داده بودند، هر دو ادعا میکردند بال ابو مهدی مهندس است، چون شک در ان بود ازمایش د ان ا شد و حرف زینب کپک و ننه جیو نش درست از کار در امد!
  5
  20
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  ان همه اتش و دود چیزی دیگه باقی نمی ماند که اقای عین الله باقرزاده کتف ایشان را پیدا کرده باشد.این حاجی قاسم در میان ان اتش کباب شدو رفت بهشت نزد حوریان.والا کتف ایشان حتما از جنس فولاد بوده که ما نمیدانستیم. چقدر شما ها بمردم دروغ تحویل میدهید. یک مقدار فکر کنید و حرف بزنید
  2
  3
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.