توجیه سپاه پاسداران برای کمک ۲۲ میلیون دلاری قاسم سلیمانی به حماس

پس از اینکه اظهارات «محمود الزهار» یکی از رهبران ارشد جنبش فلسطینی حماس که اخیرا در مصاحبه‌ای گفته بود، این گروه مبلغ 22 میلیون دلار به صورت نقد از قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس که در ژانویه گذشته با حمله هوایی آمریکا در فرودگاه بغداد کشته شد، دریافت کرد، با موجی از انتقادهای شدید ایرانیان در داخل و خارج از این کشور بر سر حیف و میل منابع مالی وهزینه میلیون‌ها دلار مردم ایران جهت حمایت از گروه‌های تروریستی که در خارج از کشور صرف می‌شود، در حالی که اغلب شهروندان ایران در فقر و فلاکت زندگی می‌کنند. مواجه شد، برخی از فرماندهان سپاه پاسداران و رسانه‌های وابسته به این ارگان برای توجیه مسئله کمک 22 میلیون دلاری سلیمانی به گروه‌های اسلامگرا بسیج شدند.

محمد باقر ذوالقدر ، معاون فرمانده کل سپاه پاسداران، برای توجیه و پاسخ به سیل انتقادهای فعالان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی داخل و خارج از این کشور به حاتم‌بخشی‌های 22 میلیون دلاری قاسم سلیمانی به گروه‎های اسلامگرا که اغلب در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دارند، گفت: «قاسم سلیمانی که یکی از "کشفیات" علی خامنه‌ای رهبر ایران است و او خودش منابع مالی را تأمین می‌کرد».

ذوالقدر روز سه‌شنبه در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران گفت: «سلیمانی همیشه وقتی برای تأمین بودجه فعالیت‌های خود با مشکلاتی روبرو می‌شد، خود اقدام می‌کرد و منبع مالی را فراهم می‌کرد».

او افزود:«سلیمانی هیچ چیز را بن بست نمی‌دید. برای مثال اگر دولت برای تأمین مالی یک پروژه با مشکل روبرو می شد، این منبع تأمین مالی را فراهم می کرد».
اما معاون فرمانده کل سپاه در باره اینکه قاسم سلیمانی چگونه توانست مبلغ 22 میلیون دلار نقد و بسته‌بندی شده در پنج کیف را به این سادگی فراهم کند یا منابع این اموال میلیونی از کجاست، توضیحی نداد».
عضو ارشد حماس از دریافت چمدان‌های 22 میلیون دلاری از سلیمانی
محمود الزهار عضو ارشد حماس در مصاحبه‌ای گفت دیدار اول با حاج قاسم پس از تصدی پست وزارت خارجه در سال 2006 بود. او گفت در سفری به ایران با وزیر امور خارجه و چندین مسئول ایرانی دیدار داشته که آخرین دیدار نیز با قاسم سلیمانی بوده است.

الزهار پس از تمجید از قاسم سلیمانی گفت کهپس از دیدار با با احمدی نژاد رئیس جمهوری وقت او را برای دریافت کمک به قاسم سلیمانی ارجاع دادند.
محمود الزهارمحمود الزهار گفت: در این دیدار گفتیم مشکل اساسی ما حقوق کارمندان و خدمات اجتماعی و کمک هایی بود که باید به مردم می دادیم زمانی که پس از موفقیت در انتخابات ما را محاصره کرده بودند.

این عضو ارشد حماس تصریح کرد: حاج قاسم فورا درخواست ما را پاسخ داد به گونه ای که روز بعد باید سفر می کردم 22 میلیون دلار در چمدان های فرودگاه دیدم.

او افزود: «قرار بود مبلغ بیشتری پرداخت شود اما ما 9 نفر بودیم که نمی توانستیم بیش از این حمل کنیم زیرا هر ساک 40 کیلو گنجایش داشت از این رو من احساس کردم وی صادق و مرد عمل بود که می توانست از عهده کارها به خوبی بربیاید و مسئولیت های زیادی نیز داشت».

الزهار افزود: «وی یک روز پس از درخواست کمک دولت فلسطین در غزه، نیازهای اساسی نوار محاصره شده غزه را تامین کرد».
+2
رأی دهید
-22

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.