سیلی زدن مامور نیروی انتظامی به یک زن افغانستانی + ویدیو

ایران وایر :روز چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹، ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن یک مامور نیروی انتظامی به صورت یک زن افغانستانی سیلی می‌زند.
کانال خبری «افغان‌لینک» در توضیح برای این ویدیو نوشته است که «مادر افغانستانی که برای رسیدگی به کارهای پسرش به اردوگاه «عسکرآباد» در ورامین رفته بود،با چنین برخوردی از سوی پلیس مواجه شد.»

در دی‌ماه ۱۳۹۷ نیز ویدیویی از آزار چند مهاجر افغانستانی توسط یک سرباز ایرانی منتشر شد که واکنش‌های رسمی و غیررسمی بسیاری را در دو سوی مرز ایران و افغانستان در پی داشت.

در هفته گذشته نیز پس از گفتگوی جواد ظریف با شبکه طلوع نیوز افغانستان و استفاده او از عبارت «مهمان» برای توصیف وضعیت مهاجران افغانستانی، هشتگ «پایان مهمانی» توسط برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی استفاده شد که خواستار بازگشت مهاجران افغانستانی به کشورشان بود.

در واکنش به این هشتگ، بسیاری از کاربران ایرانی آن را «نژادپرستانه» خوانده و با هشتگ «پایان مهمانی، آغاز شهروندی» خواهان پایان دادن به وضعیت بلاتکلیف مهاجران افغانستانی در ایران شدند.
+44
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  احمد قمی - قم، ایران

  سلام دوستان ما ایرانی ها در طول این چند سال صدمات زیادی از این ..... خوردیم خودمن چند وقت پیش سارقی افغان منزلمان را سرقت کرد وقتی اگاهی اورا گرفت تازه طب کارهم بود اموال این جانب هم به فنا رفت حالا نباید بعد از ارامش در افغانستا ن اینها به کشورشان برگردن هرکس که از اینها همایت کند نژادپرست هست .
  82
  386
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  چه فرقی میکنه یک خانم مسن افغانی یا ایرانی یا آمریکای کار این مرد کثیف است ملیت فرقی نمی‌کنه نه اینکه اینها با زنان ایرانی مهربان هستند
  95
  97
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  یک مساله را هیچوقت نباید فراموش کرد و آنهم این است که..... البته اینم نشانه ظلمی است که به آنها میشود.
  50
  50
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا

  تقصیر خود افغان هاست. افغانهایی که به اروپا و امریکا پناهنده شدند نه تنها از تمام مزایای شهروندی بر خوردار شدند که نسل بعد آنها اکثرا تحصیل کرده و مرفه شدند. تقصیر آن پدر و مادرانی هست که به امید همزبانی و هم فرهنگی و هم دینی و هم مذهبی آواره گی در ایران را با وجود تحقیر روزانه به جان خریدند. اگر از روز اول با اولین فحاشی و تحقیر برای خودتان کمی احترام قائل می شدید و آواره گی تان را کمی دورتر میبردید امروز زندگی بسیار بهتری داشتید. آدم اگه یه روز به گدایی بیفته بهتره دستش رو پیش مرد دراز کنه نه نامرد. این جمله مرکل در تاریخ خواهد ماند که گفت در تاریخ خواهند نوشت که وقتی کشور های اسلامی در جنگ بود برای فرار از مرگ به مکه و مدینه پناهند نشدند بلکه به غرب غیر مسلمان پناهند شدند.
  28
  142
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا

  بله ببینید رافت اسلامی را . این از وحوش هم بر نمی آید کشتن پناهنده فقط با فکر اهریمنی ممکن است یاد آشویتس و هولوکاست افتادم البته به سبک اسلامی داعشی با کمال تاسف و همدردی با خانوادهمحترم افغانستانی
  341
  53
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  خشونت بویژه علیه زنان باید محکوم بشه. فرقی نمیکنه خانم چه افغان باشه, یا دستفروش ایرونی. پس نویسنده ها, شاعرا , مُفسرین اسلام, سیاستمداران, تاریخ نویسان ,آچار فرانسه ها, خابتون نبره. نکنه از منفی دادن میترسین؟
  331
  57
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  درود بر نظام جمهوری اسلامی.
  293
  37
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. اینجا من گیج شدم و کاملاً به شما حق میدم که کامنت دوم را نوشتید. آیا ما اینقدر نژاد پرست هستیم که در مورد افغانها اینطور فکر میکنیم که اینجا را منفی باران کردیم؟ تازه، مدعی هم هستیم که افغانستان از ایران جدا شد و در اصل با آنها هم نژادیم؟ فقط امیدوارم که سپاه سایبری به این مطلب یورش آورده باشد، آنهم برای ایجاد دودستگی بین ایرانیان.
  166
  41
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::احمد قمی - قم، ایران::]. یعنی اگر من رفتم و از منزل یک آمریکایی دزدی کردم، همه ۵ میلیون ایرانی مقیم آمریکا را اخراج کنند؟
  223
  59
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  haj hasan - مشهد، ایران

  هانی اسلو نروژتو که درود به جمهو ی اسلامی میگی چه غلتی مژ کنی نروژ. نکنه صیغه ای سفارتی
  35
  251
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::] رفیق: ببین که چطور دوستان نادان و دشمنان آگاه چطور در یک ردیف قرار دارن. که حتا سیلی زدن به یک خانم رو تایید میکنن. به این دوستان شیرین عقل توصیه می کنم , جنایت یکی از مجرمان و بزهکاران مالمو سوئد و اروپا بنام امیر مکی (ایرانی) رو بخونن تا ببینن که چطور دنیای پیشرفته رو تعدادی از ما ایرونی ها به گند زده ایم. تاکید میکنم همه جا خوب وبد داره. ولی برای آدمای تنگ نظر و نادان اینطور تلقین شده, که ما ایرانی ها آدم بد نداریم و همه آقا خوبه هستن. ۲۰۲۱ رو بهتون شادباش میگم.
  247
  42
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  شرم بر ما. بیایین منفی بدین و من هم بتعداد منفی سالهایی را میبینم که در ظلم و جهل دست و پا میزنید.
  211
  38
  ‌پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::haj hasan - مشهد، ایران::] حاج حسن: آیا میدونی بیشترین عقدِ زنان صیغه ای (خودفروشان جنسی) در کجا بسته میشه؟ بله: فلاکتِ این زنان نگون بخت در سایه امامِ نامقدس شما امام رضا, به فتوای همشهری و رهبر ولایت وقیح شما رقم میخوره.حاجی: دوست داشتم صیغه شما بشم , ولی هم اِسم شما چندش آوره و هم سواد املایی و فارسی شما افتزاحه . میگن .....پیش آدمای خرفت و بی اطلاع پروفسوره. پس حاج حسن برو کنار بگذار باد بیاد 🥵
  229
  34
  جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  خلایق هر چه لایق
  149
  24
  جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ

  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::] رفیق: معمولا ما فکر میکنیم که آدمای اَحمق و شوت کسایی هستن ,که چیزی نمیدونن. ولی بنظر من اَحمقها و بی شعورا کسایی هستن, که قدرت تشخیص رو ندارن. نمیدونن چی خوبه و چی بده. یعنی فکر میکنن سیلی زدن به یک خانم اَفغان درسته. خودشون رو توجیح میکنن ,که مثلا یک اَفغان در جایی مرتکبِ جرمی شده حالا این خانم باید تاوان پس بده. این چموش ها یادشون رفته که بزرگترین جنایت رو حکومت آخوندی علیه اَفغان ها انجام داد و اونها رو توی سوریه به کشتن داد.
  129
  25
  جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  من میدونستم که نژاد پرست تو ایرانیها زیاده که اکثرا از فقر فرهنگی اون افراده ولی به حجم برام قابل تصور نبود.
  129
  27
  جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  من که درک نکردم. این همه منفی‌ کار مسافر و باند سایبری نمی‌‌باشد. این‌ها فقط حساس به ریش مقدس اقاشون. عکس رضا پهلوی و گلشیفته هستند. این چه جوری است؟ این خبرنگار افغانی که ظریف را سکه کرد. همه هورا کشیدم. هر کسی‌ مخالف سیلی‌ زدن به افغانی است. منفی‌ می‌‌گیرد؟ به ریش مقدس آقا قسم ما را هم روشن کنید. چه منطقی‌ پشت آن است ؟ مسافر .تو نمی‌‌خواد پاسخ دهی‌؟ طرف سخن با شما نبود. شما .که به هرکسی سیلی‌ می‌‌زنید. ایرانی‌. ترک .افغانی . که ریش آقا دوست ندارد.
  3
  21
  جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. تصور من این است که مهندسی داره میشه چون هیچ منطقی پشتش نیست و این سومین بار است که من متوجه این شده ام که حتی به صاحبان سایت هم مشکوک شدم.
  108
  16
  جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  emadmanson - بیرمنگهام، انگلستان

  من که شاخ درآوردم. این مردتیکه قمی یک زری زد در حد شعورش، اما از حجم +هاش آدم شاخ در میاره. بعد یکی میاد سیلی زدن به یک انسان رو محکوم میکنه و این همه منفی؟ یعنی ما انقدر بدیم؟ این حجم از تنفر، خشم، نژادپرستی مگه میشه؟ اونم اعداد مثبت یا منفی از ۲۰۰-۳۰۰ بالاتر. تو سایتی که میانگین این اعداد ۴۰-۵۰ هست. داستان چیه داداش. ما رو گرفتی؟
  115
  12
  شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::احمد قمی - قم، ایران::]. ....نزن تو خودت خدای فاشیستی هستی بعد به یک ملت میگی نژادپرست. ....در حد شغال
  82
  14
  شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  والله درست حسابی معلوم نیست داستان چیه ، ولی اون خانم هر کاری هم کرده باشه این مردک نباید بزنه ، چون اولن خانمه و هیچ مردی اخلاقی نیست دست رو زن بلند کنه ، دومن مادره سنی ازش گذشته می‌خواد مال هر کشور و نژادی باشه فرقی نمیکنه ، کسی که لباس نیروی انتظامی میپوشه باید از کوره در نره و خودشو کنترل کنه
  4
  4
  یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  مطمئن باشید که روزی چنین درگوشی نصیبتون میشه وقتی که با ضرب و شتم یک زن هورا میکشید
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.