اعتراف ۲ آرایشگر به قتل پیرمرد ثروتمند

عاملان قتل پیرمرد ثروتمند که به خاطر سرقت دو خودرو دست به جنایت زده بودند پس از یک سال در ارومیه دستگیر شدند.

 به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، روز سی‌ام دی پارسال زنی میانسال با مراجعه به اداره پلیس آگاهی استان البرز مدعی شد شوهرش به نام ایرج به طرز مرموزی ناپدید شده است. وی که خود را همسر دوم ایرج معرفی می‌کرد، گفت: شوهرم حدود 80 سال داشت و مرد ثروتمندی بود. او دو فرزند از همسر اولش دارد که در خارج از کشور هستند و خودش نیز گهگاهی به من سر می‌زد. بیشتر با دوستانش در مسافرت و تفریح بود اما وقتی یک ماه از او خبری نشد، نگران شدم و به پلیس مراجعه کردم البته آخرین بار به من گفت با چند نفر از دوستانش قرار است به باغ خودش در ساوجبلاغ بروند. اما دیگر خبری از او نشد. شوهرم دو خودرو داشت که هر دو خودرواش نیز سرقت شده است.

بدین‌ترتیب کارآگاهان با شروع تحقیقات دریافتند ایرج با 2 پسر جوان به نام اردشیر و اشکان که آرایشگر او بودند ارتباط نزدیکی داشته است و آن شب نیز اشکان و اردشیر میهمان ایرج بوده‌اند. اما وقتی مأموران به سراغ آنها رفتند نتوانستند ردی از آنها پیدا کنند. در این میان پدر اشکان مدعی شد پسرش به ترکیه سفر کرده است و خبری از او ندارند.

سرهنگ نادر بیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز در تشریح این خبر به «ایران» گفت: در پی این ادعا و پس از استعلام کارآگاهان جنایی متوجه شدند که اشکان از کشور خارج نشده و با این فرضیه که امکان وقوع یک جنایت وجود داشت تحقیقات پلیسی با رد‌یابی خودروهای ناپدید شده ایرج ادامه یافت. این تحقیقات نشان می‌داد که دو خودرو فروخته شده و در تبریز تردد دارد. بدین ترتیب تیمی از کارآگاهان با اعزام به تبریز و شناسایی خودروهای سرقت شده توانستند چهار نفر را به‌عنوان فروشنده و خریدار بازداشت کنند.

با انتقال این چهار نفر به استان البرز تحقیقات پلیسی انجام شد و کارآگاهان دریافتند خودروها از سوی اشکان فروخته شده است. به‌دنبال کشف این موضوع باردیگر پدر اشکان به اداره پلیس احضار شد و تحت بازجویی قرار گرفت که این بار وی لب به اعتراف گشود و راز جنایت هولناک پسرش را فاش کرد.

وی گفت: اشکان به من گفت که با همدستی دوستش، ایرج را به قتل رسانده و خودروهایش را سرقت کرده‌اند بعد هم به ارومیه فرار و زندگی مخفیانه‌ای را آغاز کرد. او در ادامه مخفیگاه پسرش را به پلیس اطلاع داد و با اعزام تیمی از کارآگاهان البرز به ارومیه اشکان به همراه دوستش فرید 32 ساله دستگیر شدند.

در ابتدای تحقیقات این دو متهم منکر جنایت بودند اما سرانجام به قتل اعتراف کردند. اشکان درباره جزئیات این جنایت گفت: من و دوستم در آرایشگاه کار می‌کردیم و ایرج مشتری ما بود. می‌دانستیم مرد ثروتمندی است به همین خاطر هرچه می‌خواست برایش فراهم می‌کردیم. شب حادثه وقتی برای میهمانی شبانه همراه ایرج به یکی از باغ‌های او در ساوجبلاغ رفته بودیم به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی حالت عادی نداشتیم. وسوسه سرقت به جانمان افتاد و او را با ضربه‌های چاقو به قتل رساندیم و جسدش را در همان باغ دفن کردیم.

در پی ادعای این دو متهم تیمی از کارآگاهان جنایی به همراه قاضی محمد عنبری، بازپرس شعبه یکم دادسرای جنایی به محل جنایت که باغ مقتول در ساوجبلاغ بود رفتند و با بیرون کشیدن جسد مقتول دریافتند متهمان وی را به طرز فجیعی به قتل رسانده بودند.

اشکان در ادامه اظهارات خود مدعی شد من و دوستم باهم نقشه قتل را کشیدیم. 13 دی پارسال پس از اینکه ایرج را برای یک میهمانی سه نفره به باغ کشاندیم او را با ضربه چاقو کشتیم و بعد جسدش را دفن کردیم. سپس خودروهای مقتول را که در باغ بود سرقت کردیم. من آنها را فروختم و نفری 50 میلیون تومان بین خودمان تقسیم کردیم. بعد هم به ارومیه فرار کردیم و زندگی مخفیانه‌ای داشتیم.

به دنبال کشف راز این جنایت دو متهم به اتهام مشارکت در قتل و همچنین پدر اشکان نیز به اتهام اخفای ادله جرم پسرش بازداشت شدند. سرهنگ نادر بیگی گفت: دو خودروی سرقت شده مقتول کشف و همچنین متهمان این پرونده برای رسیدگی قضایی به دادسرا منتقل شدند.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.