۱۲ ساعت راهپیمایی برای کمک به پدر و پسر استرالیایی

پدر و پسر در ماشین ماندند در حالی که سه همراه آن‌ها در جستجوی کمک به جاده زدندبی بی سی :یک پدر و پسر ۱۰ ساله‌اش که در صحرای استرالیا گیر افتاده بودند، منتظر ماندند تا همراهانشان پس از ۱۲ ساعت راهپیمایی برای آن‌ها کمک بیاورند.

آن‌ها روز یکشنبه مشغول رانندگی در شمال غربی کویئنزلند بودند که ماشین‌شان در گل و لای ناشی از سیلاب جاده گیر افتاد.

سرنشینان ماشین یک شب را داخل آن گذراندند و صبح روز بعد سه نفر از آن‌ها راهی نزدیک‌ترین شهر شدند. نزدیک‌ترین شهر بزرگ به آن‌ها مونت ایسا در ۵۰ کیلومتری غرب محل حادثه بود.

پس از رسیدن آن سه نفر به ایستگاه پلیس، عملیات امداد آغاز شد. آن‌ها توانستند محل ماشین را روی نقشه پیدا کنند و به مسئولان اطلاع دهند.

کمی قبل از گرگ و میش شدن هوا، یک هلیکوپتر توانست پدر و پسر را که روی سقف ماشین نشسته بودند، پیدا کند.

مسئولان محلی گفته‌اند که حال هر دو نفر خوب بوده و هیچ کدام از آن‌ها نیاز به معالجه پزشکی نداشته‌اند: "آن‌ها با روحیه‌ای خوب از فرودگاه مونت ایسا پرواز کردند."
پدر و پسر پس از ۲۴ ساعت انتظار صحیح و سالم پیدا شدندراسل پراکتر، خلبان گروه امداد از پدر و پسر تقدیر کرد و گفت آن‌ها "تمام کارهای درست" از جمله نگه داشتن آب و ماندن در یک نقطه را انجام داده بودند.

او گفت: "گرچه آن‌ها مجبور شدند زمانی این چنین طولانی را منتظر کمک بمانند، ولی تا زمان رسیدن نیروی امداد در وسیله نقلیه خودشان باقی ماندند."

مسئولان پزشکی کوئینزلند همچنین گفتند سه همراه آن پدر و پسر که مسافتی طولانی را برای نجات دادن آن‌ها پیمودند نیز نیازی به خدمات پزشکی نداشتند.
ماشین در ۵۰ کیلومتری نزدیک‌ترین شهر در گل و لای جاده گیر کرداسترالیا که فصل تابستان را می‌گذراند، با وضعیت آب و هوایی "لانینا" روبرو است (وضعیتی که در قسمت مرکزی و شرقی استوایی اقیانوس آرام، آب سردتر از حالت طبیعی می‌شود). در چنین حالتی بارش باران‌های استوایی و سیلاب به خصوص در شمال شرقی ایالت کوئینزلند بیشتر می‌شود.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.