افشاگری نصرالله: رژیم ایران مدت یک سال کرایه خانه ۲۰۰ هزار شیعه لبنانی را پرداخت کرد

رادیو پیام اسرائیل : آخوند حسن نصرالله سرکرده گروه حزب الله لبنان از یک واقعیت تکان دهنده درباره ابعاد کمک های مالی رژیم ایران به این گروه تروریستی پرده برداشت و گفت که پس از ویران شدن بخش عظیمی از محله شیعه نشین بیروت در جنگ حزب الله با اسرائیل، به دستور قاسم سلیمانی طی مدت یک سال تمام اجاره خانه و هزینه بازسازی  ۲۰۰ هزار نفر شیعه لبنانی را تامین کرد.
 
اشاره نصرالله به جنگ ۳۳ روزه سال  ۲۰۰۵ با اسرائیل بود که در جریان آن چنان زیان سنگین مالی و جانی به حزب الله وارد آمد که با گذشت  پانزده سال از آن زمان، حزب الله هنوز جرات نکرده به تعرض تازه ای علیه اسراییل دست بزند.
 
با آن که رژیم ایران حزب الله را در طول این سال ها به حدود یکصد هزار موشک و راکت و خمپاره مجهز ساخته، نصرالله هنوز از دست زدن به یک تعرض بزرگ بیم دارد و این در حالی است که، بارها تهدید کرده که قادر است با کمک موشک هایی که از رژیم ایران دریافت کرده، پالایشگاه نفت اسرائیل در حیفا و کوره اتمی در دیمونا و دیگر تاسیسات حساس اسرائیل را به موشک ببندد.
 
یک سال پس از آن جنگ، که در واقع یک نبرد نیابتی از جانب رژیم ایران علیه اسرائیل بود، اعلام شد که رژیم ایران برای بازسازی خانه های شیعیان در محله الضاحیه در بیروت که یک سوم از آن ناحیه را در بر میگیرد، پانصد میلیون دلار اختصاص داده است. حزب الله با کمک این پول توانست همه خانه های ویران شده را بازسازی کند و اکنون نصرالله فاش می سازد که علاوه بر این رقم، حکومت ایران به دستور قاسم سلیمانی، مدت یک سال نیز کرایه خانه ساکنان آن ساختمان های ویران شده را که دویست هزار نفر بوده اند پرداخت می کرده است.
 
حسن نصرالله که در آستانه یکمین سال هلاکت قاسم سلیمانی سخن می گفت، این افشاگری را به عنوان تجلیل از او بیان کرد. او در نطق دو سال پیش نیز، هنگامی که لبنان با مشکل شدید مالی روبرو گردیده بود و حزب الله نیر در آستانه ورشکستگی قرار داشت، به افراد حزب الله گفته بود که نگران نباشند، زیرا همه حقوق آن ها و حتی نان و آب حزب الله نیز توسط حکومت ایران تامین می شود.
 
حسن نصرالله که در تلویزیون المیادین سخن می گفت، در عین حال تایید کرد که در آن سال ها وضع مالی رژیم ایران بهتر از امروز بود، ولی همچنین گفت که هیچ جای نگرانی وجود ندارد.
+258
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران

  جهانیان در بهت و تعجب اند که چطور ایرانی ها در برابر چپاول و‌غارت کشورشان سکوت کرده اند . ملتی که فقط از وطن پرستی مثل طوطی فقط گفتنش را بلد است ولی در اصل کشور را بحال خودش رها کرده اند و تنها راه مشکل را رهایی خودشان از این بحران می بینند با مهاجرت و رفتن به جای ایستادن و ساختن. فعالان داخلی که در بند هستند چون هیچ حامی واقعی ندارند و مردم فقط غرغر می‌کنند و دشنام می دهند و نفرین می کنند به رژیم
  6
  123
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  princeari - استکهلم، سوئد

  ......به تو و رژیم ایران.
  3
  89
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  با پول ما ایرانیهای بدبخت سرش روزبه روز گنده تر و گونه هاش براقتر میشه این گاوه مفتخور. نمیدونم چرا اسرائیل به جای فرستادن زیردریایی به خلیج فارس یک نیسان آبی سراغ این نمیفرسته؟؟؟؟
  1
  95
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  فکر می‌کنم تو این عکس ، قاسم گچکار میدونسته که بزودی دخترش کباب لقمه حسن خرس الله میشه ،
  5
  88
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  asal30 - بندرعباس، ایران

  منم وقتی خارج دانشجو بودم از یکی از دوستام شنیدم فلسطینی ه بهش گفته بود که پدرماردش جدا از اینکه براش پول میفرستن ماهی 400-500 دلار هر فلسطینی از سفارت ایران میگیره بعد زمانی بود که من داشتم بخاطر دلار ترک تحصیل میکردم دولت براش مهم نبود خیلی از دانشجوهای ایرانی تو چه وضعیتی هستند ولی پول ماهانه فلسطینی و لبنانیهایی که اصلا احتیاج نداشتن رو بهشون میداد . لعنت بهشون الان باعث بدبختی من همین ها هستند که ترک تحصیل کردم.
  4
  101
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل

  کجاست دخترفیلسوف حاج قاسم؟ الان بیا نطق کن بگو پدرازکدام جیب، صندوق ، بانک یا اصلا با اجازه چه کسی ازخزانه کشوری که مردمش الان لنگ واکسن هستند و تبدیل به موش آزمایشگاهی . واکسن چین شدند برداشت کرده وچمدانی دودستی تقدیم کرده؟؟ پدر رییس جمهوربود یا وکیل مردم ؟ پس نتیجه میگیریم همه مسئولین در برابر پدرشما کشک بودند و آمریکا دقیق مرد رده اول رو زد و بازهم نتیجه میگیریم بد کاری هم نکرد چون دزد خزانه ملت را که بی اجازه پول بخشش میکرد را زد تازه معلوم نیست پدر نوربه قبش بباره !! چندین بار یا چند صدبار از پول ملت بخشش کرده. دخترجان الان بیا یک کلمه فقط همین توضیح بده.
  4
  92
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  شهرراز - شیراز، ایران

  هر دم از این باغ بری می رسد! تازه تر از تازه تری می رسد. ببینید اگر حکومت عوض بشه چه مسائلی رو میشه !
  4
  72
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  دشمنان ایران و ایرانی . به امید آن روز که دست تمام این مزدوران از ایران و از جهان هستی قطع شود.
  3
  81
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  بسیار کار خوبی کرده ,شدیم همسایه اسرائیل ,تا کور شود هر انکه نتواند دید
  111
  4
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  نوش جونشون. تا خر هست خرسوار پیدا میشه. تو خر نباش
  6
  62
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  بهتر از اینست که مانندِ آن شاخِ خائن وامهای هنگفت بدون بازپرداخت به هلندوسوئد بدهد که مترو وسد بسازندو تا امروز نه برنگردانده باشند،نه بروی خودشان نیاورده باشند ونه شاخِ دربدر را بعدازفرار به کشورشان راه داده باشند.«ای شاخِ خائن آواره گردی-خاک وطن را ویرانه کردی-کُشتی جوانانِ وطن الله اکبر-کردی هزاران درکفن الله اکبر- مرگ برشاخ-مرگ برشاخ»
  120
  2
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یکی‌ است از فرانکفورت. که این جا عقیده دارد.این سردار .سرمایه نظامی کشور بود. و ترامپ غیرت نداشت. و ما یک آرش کمانگیر دیگر از دست دادیم.نمیدانم. شاید هم حق دارد.سرمایه نظامی کشور بله.ولی‌ کدام کشور ؟ ایران یا ۶۰۰۰ کیلومتر بدور از ایران ؟ آرش کمانگیر هم .چرا نه. اگر یک. ابن آرش اول اسم بگذاری. بله بود. تیر کمان او هم از ایران به توران نرسید.تا مرز ایران را مشخص کند. جا تیر زدن عوضی‌ بود. از جای دیگر،همیشه به سمت ایران تیر می‌‌زد. تا ایران.مرز یک جای دیگر شود. اگر این سه تا خطای کوچولو را گذشت و فراموش. بله سرمایه نظامی کشور بود.نظر شما چیست ؟ اریان بوی
  11
  44
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  این پولها قطره ای از کمک های طویله رهبری به تروریستهای لبنانی است کل شهرهای منطقه زحله، بعلبک، هرمل، راشیا صیدا با دلارهای نفتی ایران ساخته شده بهترین خانه ها بیمارستانها مدارس مراکز تفریحی حتی دیسکو ها با دلارهای نفتی ایران ساخته شده است و حقوق تمام کارمندان و کارگران این شهرها از دلارهای نفتی ایران تهیه شده است
  9
  93
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  وقتیکه بلاهت مرزی نمی شناسد!
  2
  55
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  باید زیر عکس فوق بنویسند ::سه اسلام خوار
  5
  56
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  از درماندگی و فلاکت به جفنگ گفتن. هیچی‌ دیگر یادت نیامد ؟نه به هیچ کس وام مجانی‌ نداد. دوباره رفتی‌ .سر منبر حرف "ت..." زدن. ۵۰ درصد سهام شرکت. کروپ آلمان را را خرید.باری ملت ایران. همانکه رفسنجانی‌ زمان جنگ با چند تا کامیون عوض کرد. شده مثل میمون.که موز دستش می‌‌دهند. فکر می‌‌کند. دارد حرف می‌‌زند.الاکبر تمام شد. دیگر کسی‌ برای این جفنگ‌ها تره.هم خورد نمی‌‌کند
  9
  33
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  خدا وکیلی برو با همان اسم مسافر بیا. سنگینتری. بسیجی‌ با اسم آریا.مثل کلم عمامه به سر است
  8
  32
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. اگر فراموش نکرده. هفته گذشته.اعتقاد .که این سردار. یک سرمایه نظامی کشور بود. هنوز هم اعتقاد دارید؟
  10
  24
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  مردم خودشون میلیونها دلار از ایران بردن خارج. به شکل سرمایه گذاری، بشکل دانشجویی ،بشکل پناهندگی..، این میلیونهاتفر همه دلار می برن خارج.د نبال منافع خودشون هستن ، جلوتر از اخوندا
  35
  2
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  طرف اینقدر نادان است.که با شعار سال ۵۷ می‌‌خواهد .مقابله کند.-کُشتی جوانانِ وطن الله اکبر . ۷۲ میلیون ایرانی‌.اگر آزاد بگذاری. ... وسط هرچی‌ - الله اکبر است و بانی‌ آن. این می‌خواد با الله اکبر پاسخ دهد. دست کم بیست سال عقب است.هر کسی‌ یک زمان مزخرف حرف می‌‌زند. بد شانسی این است. که بعضی‌‌ها ول نمی‌‌کنند. دم دم تکرار
  6
  28
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  این حیوانات ابله و بادکی و جوگیر مثل قاسم سلیمانی و خامنه ایی که حقوق ایرانیان را انکار میکنند و سرمایه و پول ملت اسیر و گرسنه ایران را به خارجی های عرب و لبنانی میدهند باید اگر ابرو و شرف داشتند از خیانتی که به ملت ایران کردند و میکنند ,بمیرند
  2
  27
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  هنوز نه تنها زلزله زدگان در چادر زندگی میکنند که رژیم حتی عرضه بازسازی درست مناطق جنگی کشور را نداشته در عوض تا به حال بیش از ۵ بار بیرور و جنوب لبنان را برای حسن خرص الله و مردار پرستها تروریست باز سازی کرده!
  5
  31
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. به دو دلیل،اول که این خرس و دارو دسته اش بدون حمایت ایران هیچ پخی نیستن و دوم اینکه مثل موش در هفت سوراخ مخفی هست و اصلا در مکان عمومی و عادی دیده نمیشه.
  1
  28
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. سرزمین آریا به تو چه ارتباطی داره تو فکر سرزمین نصر الله و عبدالله و دیگر عربان بیگانه باش.
  2
  33
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. از آن ....بلند میشه و از ملت ایران خیر
  1
  11
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  کبلائی زرتشت. ازخودت .....یافت می نشود.بازهم می نویسم:«بهتر از اینست که مانندِ آن شاخِ خائن وامهای هنگفت بدون بازپرداخت به هلندوسوئد بدهد که مترو وسد بسازندو تا امروز نه برنگردانده باشند،نه بروی خودشان آورده باشند ونه شاخِ دربدر را بعدازفرار به کشورشان راه داده باشند.«ای شاخِ خائن آواره گردی-خاک وطن را ویرانه کردی-کُشتی جوانانِ وطن آه و واویلا(ورژن دیگر)-کردی هزاران درکفن آه و واویلا- مرگ برشاخ-مرگ برشاخ»
  29
  0
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. کبلائی.من به شخصه هیچ اعتباری به سلطنت طلبها نمی دهم.شاید به منافقین«مجاهدین خلق»بتوانم تاحدی حق بدهم،چون قسمتی از انقلاب را بنیان گذاردند واگر مخالفتشان با قانون اساسی (بعدازانقلاب)نبود شاید ماجراهای بعدازآن علیه آنها هرگز رخ نمیداد،ولی برای طرفداران شاخزاده (وشاخ قبلی)هیچ اعتباری قائل نمیتوانم بشوم.این رایادبگیر کبلائی.
  37
  0
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. حالا چرا افتادی دنبال ماتحت مجاهدین و موس موس می‌‌کنی‌.؟ برا چند تا مثبت منفی‌؟ اینقدر کمبود شخصیت؟از خودت چیزی برای گفتن نداری ؟ زبون بسته. ربطی‌ به من ندارد. التماس کن. بگو دشمن مشترک.گر مجاهدین خواهان در این سایت خوشحال .که مرید ریش مقدس آقا.به آن آنها چشمک می‌‌زند.؟ خودشان جواب دهند.ربطی‌ به من ندارد. ولی‌ فرقی هم نمی‌‌کند. همان چیزی که هستی‌.باقی‌ می‌‌مانی. گر ۵ مجاهد هم. اینجا جواب چشمک شما را دهند. همین را می‌‌خواستی‌؟ عروس هزار داماد؟
  2
  10
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. نه فقط هفته گذشته، بلکه همیشه معتقد خواهم بود که قاسم سلیمانی یک سرمایه عظیم برای ایران بود. این را هم بدان که او تا به امروز تنها ایرانی بوده که عکسش میلیونها بار در رسانه های بین المللی چاپ شده و در موردش اظهار نظر شده و هنوز هم خواهد شد. چون همه دنیا میدانند که او چه سرمایه بزرگی برای ایران بود. ترامپ هم این را میدانست ولی او را از سر حسادت و نفرت کشت، چون آمریکا با آن همه امکانات و تجربه جنگ تابحال نتوانسته بود چنین فرماندهی را تربیت کند. ترامپ خوب میدانست و میداند که قاسم سلیمانی هیچوقت تروریست نبود. او یک جنگجوی لایق بود. خدا رحمتش کنه!
  10
  0
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. سرباز گمنام سایبری امام زمان حداقل یه مقدار مطالعه کن بعد بیا نظر بده اگه حرف نزنی کسی نمیگه لال هستین.
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش
  [::Chokam - ری، ایران:. دوست عزیز حداقل یه چیزی بگو قابل فهم و قابل درک باشه.استدلال آب دو خیاری چرا اصلا سرمایه گذاری مردوم چه ربطی به این داره که یه دولت از جیب ملتش دزدی کنه. و پولی روکه باید صرف آبادانی صرف آموزش و پرورش صرف بهداشت و صرف هزار تا مسئله و مشکلات دیگه بشه اون پول رو ببری خرج یه ملت دیگه کنی.البته فک کنم در شهر شما همه چیز به شکل دیگه ای انجام میشه.
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این مسافر بدبخت وابن السبیل تو راه مونده دیگه به چه زبونی بگه بابا یکی یه تیکه استخوون جلوی من بندازه با این دم جنبوندن ها
  2
  10
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::kasa-123 - وین، اتریش::]. کدام کشور اینهمه سرمایه از کشور خارج میکنه، نه تنها به دلار بلکه به آفتابه هم رحم نمی کنن دستشون برسه، طرف آفتابه رو برده توی رستورانش توی آلمان بعنوان صنایع دستی نصب کرده ،. برای دوره زبان انگلیسی رفتن خارج! خارجیها میگن مگه ایران آموزشگاه زبان نیست؟ دانشگاه نیست !؟چه خبره این همه میلیونها پناهنده ایرانی ،درحالیکه سوریه جنگ بمباران شده اینها خودشون قاطی سوریها کردن،بعد رفت آمد میکنن همه مشغول کندن از ایرانن و بردن به اونطرف
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Raphaels Tromped - مونیخ ، آلمان
  خیلی عجیبه بجای عزه و لبنان و عراق،ملت ایران برای این مردک ادمخور عزاداری کردند!
  1
  0
  شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.