پارتی در «آرامگاه حضرت موسی»؛ دی‌جی معروف فلسطینی «بازداشت» شد

گفته می‌شود سما عبدالهادی دی جی معروف فلسطینی در این رابطه بازداشت شده استبی بی سی :سیاستمداران فلسطینی مهمانی و رقص در یک مکان مقدس در کرانه باختری را محکوم کرده‌اند.

در شبکه‌های اجتماعی فیلم‌های مهمانی در "حرم حضرت موسی" منتشر شده است که در آن جوانان فلسطینی و عرب‌های اسرائیلی به نوشیدن و رقصیدن مشغولند.

بنابر روایت مسلمانان مقبره حضرت موسی در این مکان در شرق بیت‌المقدس قرار دارد. این منطقه در کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین است و یک مکان زیارتی به شمار می‌آید.

محمد اشتیه نخست وزیر فلسطین کمیته‌ای را برای تحقیق در این باره تشکیل داده است.

گفته می‌شود سما عبدالهادی دی جی معروف فلسطینی و از سازمان‌دهندگان اصلی این برنامه بازداشت شده است. شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن تصاویر این میهمانی گفته‌اند این "توهین به مقدسات" نیست.

پس از انتشار تصاویر زنده این میهمانی تکنو، شماری معترض به محل میهمانی می‌روند اما برگزارکنندگان می‌گویند از وزارت گردشگری نشکیلات فلسطینی مجوز دارند.

اما اکنون مقامات دولت محمد اشتیه می‌گویند مجوری برای این مهمانی صادر نکرده بودند.

در پی اعتراض‌ها و با دخالت پلیس مهمانان و سازمان‌دهندگان محل را ترک می‌کنند.
مقبره موسی نبی؛ میهمانی در این مکان برگزار شده که از زیارتگاه‌های مسلمانان به شمار می‌آیدمقبره حضرت موسی یک بنای مقدس به شمار می‌آید و در فصل بهار زائران مسیر منتهی به آن را پای پیاده طی می‌کنند.

حماس که کنترل غزه را در اختیار دارد، در بیانیه‌ای "هتک حرمت" به این مکان را محکوم کرده است و خواستار محاکمه عاملان برگزاری این میهمانی شده است.

حماس در عین حال با انتقاد از محمد اشتیه مدعی شده که این میهمانی با مجوز مقام‌های فلسطینی برگزار شده است.
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.