افشای مدارک ارسال اسلحه به داعش از سوی آنکارا

العربیه :پایگاه خبری سوئدی «نوردیک مانیتور» روز شنبه گزارشی از پرونده مطرح در شعبه 23 دادگاه جنایی آنکارا در مورد فعالیت نهاد امنیتیترکیه منتشر کرد. این گزارش اشاره می کند که انفجار در برخی انبارهای اسلحه با هدف امحای شواهد ارسال اسلحه از سوی دولت رجب طیب اردغان به گروه داعش بوده است.

این گزارش روابط نزدیک دولت اردغان و حزب حاکم در ترکیه با گروه ستیزه جوی داعش را تایید می کند.

مدارک درز کرده از دادگاه عالی جنایی فاش می کند اداره اطلاعات ارتش ترکیه بنا به اظهارات «احمد اوزجان» رئیس مرکز ارزیابیاطلاعات ارتش پی برده بود که انفجار در برخی انبارهای اسلحه برای امحای شواهد ارسال سلاح از سوی حزب حاکم به داعش بودهاست.

مدارک منتشر شده توسط این پایگاه خبری نشان می دهد انبارهای منفجر شده در حد فاصل شهرهای افیون و اورفا در خاک ترکیه وهمچنین برخی انبارها در منطقه تحت کنترل آنکارا در شمال قبرس قرار دارند.

این گزارش یادآوری می کند در سپتامبر 2014روزنامه «تارف» گزارشی از ارسال اسلحه و مهمات جنگی توسط حکومت اردغان بهداعش منتشر کرده بود که به تعطیلی روزنامه و بازداشت مدیر مسئول آن انجامید.

گزارش همچنین به طرح سوال نماینده مجلس «لطفو تورکان» از وزیر وقت دفاع در سپتامبر 2014 در رابطه با سلاح های ترکی بکارگرفته شده از سوی داعش اشاره می کند که البته چنین ادعایی از سوی وزیر مذکور تکذیب شد.

مدارک افشا شده شامل تحقیقاتی جنایی در سال 2013 در مورد ارتباط گروه القاعده و دستیابی تروریست های این گروه به مواد اولیه تولید گاز سارین از ترکیه نیز می باشد
+27
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  عجب مقاله پفکی و عجب مدارک و عجب منبع خبری! فقط به درد ....ضد تورک میخوره.
  16
  8
  دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  این خبر خیلی قدیمی است، داعش در اصل همان ترکیه فعلی است، تصاویر ماهواره ای روسیه که نشان دهنده کاروانهای تانکرهای نفت داعش که به ترکیه منتقل میشد و کاروانهای سلاحهای ترکی که به مناطق تحت کنترل داعش عازم بود را دنیا دید و هنوز هم قابل سرچ است. ترکیه نه تنها داعش را با سلاح و پول تغذیه میکرد بلکه در اموزش انها هم مستقیم فعال بود، اینکه ۸۰ درصد اعضای دعش در سوریه از.....نشان دهنده این واقعیت بود که تا چه حد داعش و اردوخر از یک اخور میورند، فرودگاهای ترکیه خصوصا استانبول از پل های هوای مهم برای سفر اعضای داعش از تمام نقاط دنیا خصوصا مغلهای ازبک و ایغور و ترکمن و اذربایجان و چچن و تاتار و قرقیز به عراق و سوریه بود، تمام زخمیهای داعش در بیمارسدتانهای نظامی ترکیه مداوا میشدند، اکثر ادمخورها و سرکرده های داعش بعد از شکست در سوریه به ترکیه پناه بردند تا در سایه اردوخر برای جنایات بعدی دم دست باشند، این خبرنگار سوئدی کمی دی از خواب بیدار شده. تمام دنیا فهمیده داعش یعنی اردوغان و ترکیه!
  0
  6
  ‌سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.