هجوم متقاضیان برای طرح مهاجرتی ۹۰ روزه فنلاند ویژه متخصصان حوزه فناوری

 ساختمان مرکز Hight Tech در هلسینکی فنلاند یورونیوز :مقامات فنلاند می‌گویند طرح مهاجرتی تازه این کشور، موسوم به برنامه ۹۰ روزه، که برای جذب افراد متخصص خارجی در بازار کار فناوری ارائه شده استقبال شدید علاقه‌مندان را در پی داشته است.

بنا بر این طرح، به افراد متخصص در حوزه فناوری که واجد شرایط هستند ویزایی ۹۰ روزه اعطا می‌شود تا آنان بتوانند به این کشور شمال اروپا بیایند و پس از رسیدن در صورت تمایل ویزای خود را دائمی کنند.

یوهانا هوره، از مرکز تجارت هلسینکی، که این برنامه را طراحی کرده است می‌گوید: «ما در صدر کشورهایی نیستیم که افراد دلشان بخواهد به آنجا بروند، اما این هم هست که می‌دانیم وقتی مردم به اینجا می‌آیند دلشان می‌خواهد بمانند.»

او درباره علت ارائه چنین طرحی اضافه می‌کند: «در سطح جهان برای جذب استعدادها رقابت زیادی وجود دارد، بنابراین ما باید خلاقانه فکر کنیم.»

برای این طرح ۵۳۰۰ متقاضی فرم پر کرده‌اند که به گفته مقامات حدود سی درصد از آنان را شهروندان کانادا و آمریکا تشکیل می‌دهد. بقیه این افراد از کشورهای دیگر بوده‌اند، از جمله بریتانیا با ۵۰ متقاضی.

مدیر مرکز تجارت هلسینکی می‌گوید اکثریت متقاضیان خانواده داشتند و می‌خواستند دست کم در ابتدا برای کارفرمایان فعلی خود از راه دور کار کنند. ۸۰۰ نفر کارآفرین و صاحب شرکت‌های دانش‌بنیان بودند، ۶۰ نفر سرمایه‌گذار و مابقی نیز افراد در جستجوی شغل.

طرح مهاجرتی ۹۰ روزه، که اکنون بسته شده است، برای افراد واجد شرایط امکاناتی نظیر مدارک رسمی اقامت، خانه، مدرسه و مهدکودک برای فرزندان، تجهیزات کار از راه دور، معرفی به شبکه‌های فناوری در هلسینکی و کمک برای اقامت دائم فراهم می‌کند.

فنلاند که زادگاه نوکیا، اس‌ام‌اس، اینترنت پرسرعت 5G و لینوکس به شمار می‌رود؛ بازار استارتاپی پررونقی به ارزش ۶ میلیارد یورو دارد. این کشور در جهان بالاترین میزان سرانه استارت‌اپ دیجیتال نسبت به جمعیت را داراست.

به تازگی شرکت‌های عظیم فناوری همچون گوگل اقدام به گشودن پردیس‌های فناوری در فنلاند کرده‌اند. مقامات فنلاندی انتظار دارند در سال ۲۰۲۱ دستکم ۵۰ هزار شغل جدید در این حوزه ایجاد شود.
+38
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  کشور مرفه ، اما توی امارخودکشی رتبه بالایی داره ، خودکشی اوتانازی هم مجازه، شاید یه علت خودکشی زمستان طولانی باشه ۶ماه زمستانه و کم نور
  50
  29
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  [::Chokam - ری، ایران::]. اونی که آمار خودکشیش بالاست ایرانه . جایی که بچه ی سیزده ساله به خاطره نداشتن یک موبایل باید حسرت بکشه . به خاطره نداشتنه لباسه شبه عید باید زجر بکشه . جایی که نون هم دیگه گیرشون نمیاد واسه خوردن . اونجا فقط میتونه نام یک کشور ثبت بشه اونم ایرانه .
  6
  24
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  majiddk - کپنهاک، دانمارک
  [::Chokam - ری، ایران::]طرف از شهر ری در مورد خودکشی انهم در کشور مرفه با استاندارهای بالای زندگی میگه.این هم از اون عجایب ما ایرانی هاست که دو تا کوچه اونورتر از خودمون را ندیدیم انوقت در مورد فنلاند اظهار نظر می کنیم.
  7
  24
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  هرجا که درها را اینجوری باز بکنه دیگه رفتن نداره. چون پر از جهان سومی و خلافکار میشه.
  14
  4
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::همایون نروژ - اسلو، نروژ::]. ایران آمارش شفاف نیست، اروپاشفافه. فنلاند بالاتر از حد متوسط اروپاست، بالاترینهاست، چون ۶ماه زمستان سرما و تاریکه و عامل افسردگی و خودکشیست. البته علاوه بر خودکشی ، اتانازی یا خودکشی پزشکی هم قانونیه درفنلاتد، امادربقیه اروپا نه. برای همین اروپاییها برای اتانازی میرن فنلاند ،
  9
  6
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::majiddk - کپنهاک، دانمارک::]. استانداردهای زندگی که خورشید اسمان نمیشه، امار خودکشی رو گوگل انگلیسی میگه حدود هزار خودکشی در سال در فنلانده
  15
  2
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.