دست‌یابی ایران‌وایر به سند احتمال حمله به پایگاه امریکا در سال‌روز کشته شدن سلیمانی

ایران وایر :دانه سقبانی
روز پنج‌شنبه ۲۴ دسامبر ۲۰۲۰، یک سند امنیتی متعلق به وزارت کشور عراق به دست سایت «ایران‌وایر» رسید که بر اساس آن، پایگاه نظامی ایالات متحده در «فرودگاه بین‌المللی» به احتمال زیاد با موشک‌های بسیار دقیق (نقطه‌زن) هدف قرار خواهد گرفت.
سندی که ایران‌وایر به آن دست یافته استبر اساس این سند محرمانه، برخی «عناصر غیرقانونی» قصد دارند در تاریخ سوم ژانویه ۲۰۲۱، هم‌زمان با سالگرد کشته‌شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی «قدس»، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس»، نایب‌رییس سازمان «حشدالشعبی»، اقدام به حمله موشکی کنند.

وزارت کشور عراق این سند محرمانه را برای شماری از دستگاه‌های امنیتی عراق، از جمله فرماندهی عملیات بغداد، فرماندهی نیروهای پلیس اتحادیه، فرماندهی عملیات مشترک، نهاد اطلاعات ملی و دفتر نخست‌وزیر این کشور نیز ارسال کرده است.

گفتنی است «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه سوم دی ۱۳۹۹ در توییترش به ایران هشدار داد که خوب فکر کند، چون اگر یک امریکایی کشته شود، این کشور را مقصر خواهد دانست و باید عواقب آن را بپذیرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، اعضای بلندپایه شورای امنیت ملی امریکا نیز روز چهارشنبه طی نشستی در کاخ سفید، گزینه‌های مختلف برای واکنش به هرگونه حمله علیه نظامیان و دیپلمات‌های امریکایی در عراق را بررسی کرده‌اند.

علاوه بر این، «یحیی رسول»، سخن‌گوی ارتش عراق هم اعلام کرده که «منطقه سبز» بغداد، پایتخت این کشور یک‌شنبه‌شب بیستم دسامبر هدف حمله موشکی قرار گرفته و بر اثر آن، به چندین واحد مسکونی و برخی خودروها آسیب وارد شده است. امریکا این حمله را محکوم کرده است.

این سومین حمله به تاسیسات نظامی و اماکن دیپلماتیک امریکا در عراق از اکتبر گذشته تاکنون است. طرفین در آن تاریخ برای توقف حمله با موشک یا بسته‌های انفجاری علیه تاسیسات خارجی در سراسر عراق به توافق رسیده بودند.

وزارت ارتباطات عراق قصد دارد به‌ مناسبت نخستین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، نایب‌رییس سازمان حشدالشعبی بر اثر حمله هوایی امریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، تمبری حاوی تصویر المهندس را منتشر کند. هم‌زمان، چند رسانه، از جمله خبرگزاری «فارس» ایران با انتشار سخنان «اسماعیل قاآنی»، فرمانده نیروی قدس در سفر بغداد، از مخالفت تهران با حمله به سفارت امریکا در عراق خبر داده‌اند.
+16
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  antislam2500 - قم، ایران

  از ترس تلافی امریکا و اسرائیل ، رژیم فقیه این بار طرح حمله رو به مطبوعات نشت داده تا به خودی های ارزشی بگه به خاطر افشای طرح حمله ، انرا انجام ندادیم. دفعه قبل که از یک روز قبل هم ارتش امریکا، هم دولت عراق، هم سازمان ملل و هم سازمان غیر انتفاعی حقوق حیوانات را از حمله موشکی به پایگاه مطلع کرده بود.
  3
  37
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  omidnaomid - بروکسل، بلژیک

  هیچ غلط که هیچ،هیچ .. نمیتونن بخورند.همش زر خیلی زیاد۰چون مدونن که حج ترامپ شاش میکنه رو همشون۰
  5
  41
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  سگی که عوعو میکنه، گاز نمیگیره!
  2
  38
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  برای همین عملیات ترور توسط حشر الشعبی است که اسماعیل کوکو به بغداد رفته بود
  3
  30
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  در سالروز بشهادت رسیدن سردار سلیمانی.
  37
  3
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  پارسال نظام اخوندی ایران پیش از حمله موشکی به پایگاه نظامی امریکا در عراق به دولت عراق مخفیانه اطلاع داده بود که میخواهند پایگاه الاسد امریکا با موشک را بزنن و دولت عراق هم فورا" به نیروهای نظامی امریکا اطلاع داده بودن که پایگاه الاسد را تخلیه کنید چون نظام ایران می خواهند این پایگاه را با موشکهای جنگیشان بزنند. این بار هم حتما" طرح اسیب رساندن به نیروهای نظامی امریکا در خلیج فارس و عراق را مخفیانه به نخست وزیر عراق دادن تا این بار هم دولت عراق یا نخست وزیر , دولت امریکا را در جریان اندازند که ایران قصد دارد اسیبی به نیروهای نظامی امریکا در منطقه رساند . هرچند مطمئنم نظام اخوندی ایران چنین شهامتی را ندارن که اسیبی به نیروهای نظامی امریکا در عراق و خلیج فارس رسانن , ولی این طرح حمله را اشکار کردن تا به نوعی به مردم ایران بگویند خواستیم انتقام بگیریم ولی طرح انتقام گرفتنمان اشکار شد و عملیات انتقام گیری از امریکا را به موقع مناسب موکول کردیم ! نظام اخوندی فقط زورشان به ملت ایران میرسد!
  1
  14
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. تو بگو شهید ولی یه دنیا میگن کتلت
  1
  16
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::همایون نروژ - اسلو، نروژ::]. این مسئله رو مکرراً توضیح داده‌ام. به تعداد نیست. زمانی همه می‌گفتند زمین مسطح و صاف است. ولی بعد متوجه به گرد بودنش شدند.
  17
  1
  یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.