ایران واکسن چینی خریده است

به گزارش «انتخاب»، رئیس جمعیت هلال احمر درباره آخرین وضعیت پیگیری خرید واکسن کرونا توضیحاتی داد.
 
 کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: هلال احمر مانند وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا اقداماتی را برای خرید و واردات واکسن انجام داده است.
 
به نوشته باشگاه خبرنگاران، او با بیان اینکه خرید واکسن آنفلوانزا و کرونا در دستور کار است، گفت: تفاوت واکسن کرونا و آنفلوانزا به این صورت است که واکسن کرونا یک امر جدید است و بسیاری از واکسن‌های تولید شده سیف نیستند و تزریق آن موجب ایجاد برخی عارضه‌ها شده است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: پیدا کردن منبع خرید واکسن که مطمئن و در دسترس باشد کمی زمان بر است.
 
همتی گفت: دیشب با وزیر بهداشت صحبت کردم و ایشان هم تاکید داشتند هلال احمر نسبت به واردات واکسن اقدام کند و در پارت اول حداقل یک میلیون دوز انجام شود.
 
وی افزود: واکسن خریداری شده توسط ما چینی است، اما سازمان غذا و دارو همه دارو‌ها و واکسن‌ها را به شدت مورد نظارت قرار می‌دهد.
 
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه برخی از تولید کنندگان واکسن مثل فایرز واکسن خود را تنها تحویل سازمان بهداشت جهانی می‌دهند، ادامه داد: ما با تولید کنندکان دیگر که دسترسی آسان تری برای ما دارند رایزنی کردیم و امیدواریم در روز‌های آینده خبر‌های خوشی در این خصوص به مردم ایران اعلام کنیم.
+11
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  اینها عین گربه مرتضی علی هر طرف ولشون کنی چهاردست پا توچین فرود میان.
  2
  13
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  یکماه پیش ، چینی ها واکسن رو توی برزیل آزمایش کردن، ردی برزیلی ها، اما بخاطر عوارض مشاهده شده دولت برزیل دستور توقف داد. گوگل میاره خبرش رو. هر واکسن کرونا حتما باید در برزیل تست بشه بخاطر اینکه باکرونای اولیه چین ممکنه متفاوت باشه بخاطرجهش، لذا چند جای مختلف از جمله چین، حوزه کارائیب برزیل بایدتست بشه،
  2
  6
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.