سخنگوی ارتش اسرائیل: حرکت زیردریایی اسرائیلی به سوی خلیج فارس را «تایید یا تکذیب» نمی کنیم!

رادیو پیام اسراییل : یک مقام ارشد نظامی اسرائیل گفت که خبر حرکت یک زیردریایی اسرائیلی به سوی آب های خلیج فارس را نه تائید و نه تکذیب می کند.
 
رادیو پیام اسراییل هفته پیش از قول شبکه تلویزیون ملی اسرائیل، شبکه یازده، خبر داده بود که یک زیردریایی موشک انداز اسرائیلی به طور علنی از تنگه هرمز گذشته و وارد آب های دریای سرخ شده است.
 
برخی خبرگزاری های عربی در تایید این خبر نوشتند که زیردریایی اسرائیلی در دریای سرخ به سوی باب المندب پیش می رود و ماموریت آن نزدیک شدن به آب های خلیج فارس است.
 
سخنگوی ارتش اسرائیل، ژنرال عیدای زیلبرمن در واکنش به این خبر گفت که اسرائیل رفت و آمدهای نظامی را محرمانه نگاه می دارد و آن ها را فاش نمی کند.
 
ژنرال زیلبرمن، که با یک نشریه عربی سخن می گفت، افزود که زیردریایی های اسرائیل به فواصل دور نیز فرستاده می شوند و در نزدیکی آب های کشورهایی نیز که با اسرائیل هم مرز نیستند توقف دارند و به انجام ماموریت می پردازند و از این رو ، خبری که انتشار یافته غیرعادی نیست و او نمی تواند آن را تائید و یا تکذیب کند.
 
در گزارش های هفته پیش آمده بود که به موازات حرکت زیردریایی اسرائیل به سوی آب های خلیج فارس، یک زیردریایی اتمی ایالات متحده نیز به آب های خلیج فارس نزدیک شده است. دریک خبر گفته شده بود که این زیردریایی، حتی از تنگه هرمز نیز عبور کرده است. مقامات آمریکایی نسبت به این گزارش واکنشی نشان ندادند.
 
در برخی رسانه های عربی نوشته شده که زیردریایی اسرائیلی نیز قادر به پرتاب موشک اتمی می باشد.
 
ارزیابی شده بود که این اقدام نسبتا مشترک اسرائیل و ایالات متحده، نوعی هشدار به حکومت ایران است که همچنان تهدید می کند در سالروز هلاکت قاسم سلیمانی، به اقدام تلافی جویانه علیه ارتش آمریکا دست خواهد زد. این تهدید حتی امروز (شنبه) نیز یک بار دیگر شنیده شد.
 
محمد جواد ظریف نیز در آخرین پیام توییتری خود، به شیوه ای دیپلماتیک نوشته بود که “آمریکا نباید با اقدامات خود جان شهروندان آمریکایی را به خطر اندازد”.
 
علی خامنه ای نیز پس از حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق گفته بود که این اقدام، تنها یک سیلی بوده و جنبه مقدماتی داشته است.
 
همچنین، حرکت زیردریایی اسرائیلی به سوی آب های خلیج فارس، به نوعی هشدار اسرائیل تلقی شد که کوتاه مدتی پس از هلاکت محسن فخری زاده، که او را “دانشمند اتمی” خوانده بودند، اسرائیل را مسئول این قتل دانست و حسن روحانی به صراحت تهدید کرد که انتقام آن از اسرائیل گرفته خواهد شد.
 
یک کارشناس امور نظامی به رادیو پیام اسرائیل گفت: یکی از ماموریت های عادی زیردریایی های جنگی اسرائیل آن است که به نزدیکی آب های مرزی کشورهای دیگر می رسند و از زیر آب تحرکات نظامی و مکالمات بیسیم را رصد می کنند تا اسرائیل غافلگیر نشود.
+15
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نیروهای دریای اسرائیل باید زیاد مواظب زیر دریایی شان باشن که در خلیج فارس در تور ماهیگیران مزدور گمنام عام خامنه ای نیفتد چون بعدا" نیروی دریای سپاه پاسداران به هیچ قیمت زیر دریای مصادره شده اسرائیل را به احدالناسی پس نخواهد داد.
  6
  5
  شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.