سرقت از خانه به‌ خاطر مخالفت با ازدواج

شرق: کارآگاهان پلیس تهران راز دو سرقت منزل را فاش کردند. در یکی از این پرونده‌ها دختری وقتی با مخالفت خانواده‌اش برای ازدواج مواجه شد، دست به دزدی زد و در پرونده دوم نیز دختری جوان طلاهای دوستش را ربود. به گزارش خبرنگار ما روز بیست‌و‌سوم مهر‌ پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری 114 غیاثی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد. شاکی بعد از حضور در پلیس آگاهی در تحقیقات اظهار کرد 400 میلیون تومان وجه نقد و طلا از منزلش سرقت شده است. پس از آن کارآگاهان به محل وقوع جرم رفتند و در بازرسی از آنجا با بررسی شواهد موجود به این نتیجه رسیدند که دزدی توسط فردی آشنا انجام شده است. در مراحل بعدی تحقیقات دختر شاکی به‌عنوان مظنون اصلی شناسایی شد و مأموران او را دستگیر کردند. این دختر وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، به دزدی از خانه‌اش اعتراف کرد و گفت: به علت مخالفت خانواده با ازدواج من و خواستگارم به نام محمد، نقشه سرقت را برای انتقام از خانواده‌ام کشیدم و با همکاری محمد در فرصت مناسب طلاها و پول‌ها را سرقت کردیم و تمام اموال در اختیار یکی از دوستانم به نام سمیرا به امانت است. در ادامه تحقیقات محمد نیز شناسایی و به پلیس آگاهی احضار شد. پسر جوان با تکرار صحبت‌های دختر مورد علاقه‌اش همدستی در اجرای نقشه سرقت را پذیرفت و به‌خاطر اشتباهش در ارتکاب جرم از خانواده این دختر عذرخواهی کرد.
سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی، درباره این پرونده گفت: با اعتراف صریح متهمان به جرمشان و کشف همه اموال مسروقه، پرونده به دادسرا ارسال و با توجه به رضایت شاکی هر دو متهم آزاد و پرونده مختومه شد.

در پرونده دوم رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری دختر جوانی خبر داد که از اعتماد دوستش سوء‌استفاه و یک میلیارد ریال طلاهای او را سرقت کرده بود. روز دوازدهم مهر پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل با شکایت زنی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع داده شد و شاکی در شکایت خود توضیح داد: دخترم قصد حضور در یک میهمانی خانوادگی را داشت که متوجه شد طلاجاتش که حدود صد گرم بود، در جعبه مخصوصش نیست. ما همه خانه را جست‌وجو کردیم تا طلاها را پیدا کنیم اما هیچ اثری از آنها نیست و احتمال می‌دهیم طلاها را دزدیده باشند، اما از زمان و نحوه سرقت اطلاع نداریم.

تیمی از کارآگاهان بعد از شنیدن حرف‌های این زن به منزل او رفتند. با بررسی صحنه جرم، فرضیه آشنا‌بودن سرقت قوت گرفت و دختر شاکی در بررسی‌های پلیسی توضیح داد: آخرین بار حدود دو هفته پیش قصد فروش طلاهای خود به ‌منظور خرید خودرو را داشتم که آنها را به اتفاق دوستم به اسم شراره به طلافروشی بردیم؛ اما پس از اخذ قیمت از فروش طلاها منصرف شدم و آنها را در جای مخصوص نگهداری طلاها در اتاق خودم گذاشتم تا اینکه روز میهمانی متوجه شدم طلاهایم به سرقت رفته است.

در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، با هماهنگی‌های قضائی شراره به‌عنوان اولین متهم دستگیر شد و پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرمش اعتراف کرد. او گفت: با استفاده از کلیدی که دوستم در خودروی من جا گذاشته بود، در فرصت مناسبی وارد منزل آنها شدم و از آنجایی که از محل نگهداری طلاها مطلع بودم، آنها را سرقت کردم و سپس به مبلغ صد میلیون تومان به طلا‌فروشی‌ها فروختم.

سرهنگ کارآگاه سیدعلی شریفی، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران، با بیان اینکه مغازه‌هایی که طلاها به آنها فروخته شده بود، شناسایی شدند و تعدادی از اموال سرقتی کشف شد، تصریح کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی، متهم به دادسرا معرفی و با دستور قضائی روانه زندان شد.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.