مزرعه «نورلند» مایکل جکسون ۲۲ میلیون دلار فروخته شد

مایکل جکسون در ۵۰ سالگی به دلیل حمله قلبی درگذشتبی بی سی :مزرعه "نورلند"( (Neverland ) که روزی اقامتگاه مایکل جکسون، ستاره پاپ بود به یک چهارم قیمت اولیه به یک سرمایه دار میلیاردر فروخته شد.

گفته شده که ران بورکل، دوست سابق آقای جکسون اخیرا این ملک را که در سانتاباربارا در کالیفرنیا واقع شده، خریداری کرده است.

وال استریت ژورنال به نقل از سه نفر که در جریان این معامله بودند، گفته که ران بورکل برای خرید این ملک ۲۲ میلیون دلار پرداخت کرده است.

این مزرعه ۱۱۰۰ هکتاری اولین بار در سال ۲۰۱۵ با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به فروش گذاشته شد. از آن زمان تاکنون "نورلند" چندین بار با قیمت‌های مختلف به فروش گذاشته شده بود که آخرین بار سال گذشته با قیمت ۳۱ میلیون دلار بود.

خود مایکل جکسون این ملک را ۱۹.۵ میلیون دلار خریده بود. نام این مزرعه از سرزمین خیالی در داستان "پیترپن" نوشته جیمز بری گرفته شده است.

مرگ مایکل جکسون قتل تشخیص داده شد
او این مکان را در سال ۱۹۸۷ زمانی که در اوج شهرت بود، به محل زندگیش تبدیل کرد.

مایکل جکسون این مزرعه را به مجموعه تفریحی بدل کرد که شامل باغ وحش و محلی برای بازی بود و او مرتب از این مکان برای سرگرم کردن کودکان و خانواده‌های آن‌ها استفاده می‌کرد.

در دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ این مزرعه به کانون تحقیقات مختلف در مورد اتهامات آزار جنسی کودکان علیه مایکل جانسون تبدیل شد.

مایکل جکسون همه ادعاهای مطرح شده از سوی مقامات قضایی را رد کرد. ادعاهایی که براساس آن گفته شده بود که این خواننده از "نورلند" به عنوان دنیایی فانتزی برای جلب پسربچه‌ها استفاده می کرد.

مستند جدید مایکل جکسون 'آزاردهنده' است

دختر مایکل جکسون از عکس‌های نیمه برهنه‌اش دفاع کرد
مایکل جکسون پس از این اتفاقات هرگز به "نورلند" بازنگشت و چهار سال بعد در ژوئن ۲۰۰۹ در خانه دیگرش در لس آنجلس در ۵۰ سالگی به دلیل حمله قلبی درگذشت.

این ستاره سابق پاپ از زمان مرگش موضوع ادعاهای بیشتری در مورد آزار جنسی بوده از جمله مواردی که در مستند ساخته شده تحت عنوان "ترک نورلند" در سال ۲۰۱۹ مطرح شده است.

این مستند روی دو مردی متمرکز شده که مدعی هستند در کودکی توسط مایکل جکسون مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

اما بنیاد مایکل جکسون ادعاهای مطرح شده در این مستند را رد کرده و آن را دروغ خوانده است.

"نورلند" پس از مرگ مایکل جکسون تغییر نام داده و بازسازی‌های گسترده‌ای در آن انجام شد.
+2
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.