واکنش دختر مارادونا به نتیجه کالبدشکافی پدرش؛ پرونده مرگ اسطوره فوتبال پیچیده‌تر شد

دختران دیگو مارادونا ؛ سمت چپ: جیانینا و سمت راست: دالما یورونیوز :دادستان عمومی حومه شمالی بوئنوس آیرس روز پنجشنبه با استناد نتایج کالبدشکافی که چهارشنبه شب منتشر شده، اعلام کرد که دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین با وجود این که از ناراحتی‌های کبدی، کلیوی، قلبی و عروقی رنج می‌برده اما هیچ نشانه‌ای از مصرف الکل یا مواد مخدر در بدن او پیدا نشده است.

جیانینا دینورا، دختر کوچکتر و ۳۱ ساله دیگو مارادونا در واکنش به نتایج کالبدشکافی پیکر پدرش در شبکه‌های اجتماعی با انتشار نظری(کامنتی) نوشت:« حرام‌زاده‌ها منتظر پیدا کردن اثر مواد مخدر، ماریجوانا و الکل در کالبدشکافی پدرم هستند. من پزشک نیستم ولی او را با وضعیتی متورم دیدم. حتی صدایش دیگر آن صدای همیشگی نبود و خیلی شبیه صدای ربات‌ها شده بود.»

کالبدشکافی پیکر مارادونا بخشی از تحقیقات در مورد علت مرگ اوست که با هدف مشخص کردن رخداد قصور احتمالی در مراقبت‌های پزشکی از اسطوره فوتبال جهان در حال انجام است.
مارادونا در کنار کلودیا ویافانیه،‌ همسر سابق ( سمت چپ) و دخترش جیانینابا وجود این که مارادونا در طول زندگی خود با اعتیاد به کوکائین و الکل مبارزه کرده بود ولی تجزیه و تحلیل سم‌شناسی نشان داده که هیچ میزانی از الکل یا مواد مخدر در خون یا ادرار او وجود نداشته ولی مارادونا از داروهای ضد افسردگی و روان پریشی و داروهای مختلف دیگر برای بهبود زخم جراحی، مقابله با تشنج و رفع مشکل یبوست استفاده می‌کرده است.

در همین رابطه، یکی از محققان پرونده مرگ مارادونا به آژانس خبری تِلام گفت:«آنچه از تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی به دست آمده به همان اندازه مهم است که مهم نیست. چون که تأیید می‌کند با وجود این که داروهای روانگردان به مارادونا داده شده اما هیچ دارویی برای درمان بیماری‌ قلبی او داده نشده است.»

نخستین کالبد شکافی انجام شده در روز مرگ مارادونا نشان داده بود که او دچار نارسایی حاد قلبی شده است که ناشی از نارسایی عضلات قلب و ضعف پمپاژ خون بوده است.

آگوستینا کوزاچوف، روانپزشک و لئوپولدو لوکه، جراح قلب که درمان مارادونا را پیش از مرگ بر عهده داشتند، تحت تحقیقات بیشتر قرار دارند.

دیگو مارادونا در تاریخ ۲۵ نوامبر، فقط بیست و پنج روز پس از جشن تولد ۶۰ سالگی، در حالی که دوران نقاهت جراحی مغزی را سپری می‌کرد، درگذشت. او به عنوان یکی از برترین فوتبالیست‌های تمام دوران شناخته می‌شود. مارادونا ضمن ایفای نقش بزرگ در قهرمانی تیم آرژانتین در جام جهانی ۱۹۸۶ موفق شده بود تیم باشگاهی ناپولی را دو بار به مقام قهرمانی در سری آ، لیگ برتر ایتالیا برساند.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.