شرکت‌های فایزر و مدرنا واکسن‌های خود را روی نوع مسری‌تر ویروس کرونا در بریتانیا آزمایش می‌کنند

واکسن کووید۱۹ شرکت فایزر شاید در مقابل نوع جدید ویروس کرونا بتواند مصونیت ایجاد کند ولی آزمایش‌های بیشتری برای اثبات این امر لازم است صدای آمریکا :دو شرکت‌ داورسازی فایزر و مدرنا در حال آزمایش واکسن‌های کووید۱۹ خود در برابر نوع جدید و مسری‌تر ویروس کرونا که اخیراً در بریتانیا ظاهر شده، هستند.

شرکت مدرنا در بیانیه‌ای به سی‌ان‌ان گفت، انتظار دارد که واکسن آنها در برابر انواع مختلف این ویروس مقاومت ایجاد کند و در هفته‌های آینده آزمایش های بیشتری را برای تایید این امر انجام خواهد داد.

بنا بر این گزارش، فایزر نیز گفت که «در حال گرد آوری داده‌ها» در مورد میزان مقاومت خون افرادی که واکسن آنها را دریافت کرده‌اند است «که ممکن است بتواند نوع جدید ویروس بریتانیا را خنثی کند.»

کشف نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا، موج تازه‌ای از وحشت را در طول همه‌گیری ایجاد کرده است. در حدود یکسال اخیر، - بیش از ۷۷ میلیون به کرونا مبتلا و حدود ۱.۷ میلیون نیز جان خود را در جهان از دست داده‌اند.

نگرانی اصلی این است که نوع جدید ۴۰ تا ۷۰ درصد مسری تر است.

در این میان، مقامات آمریکایی روز دوشنبه در جلسه‌ای در کاخ سفید بر روی وضع دستوری بحث کردند که بواسطه آن تمام مسافرانی که از بریتانیا به آمریکا سفر می کنند، باید ثابت کنند که تست کرونای آنها در ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت پیش از ترک بریتانیا منفی شده است.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.