«بیون‌تک می‌تواند در شش هفته برای مقابله با گونه جهش‌یافته کرونا واکسن بسازد»

 بیون‌تک می‌تواند در شش هفته برای مقابله با گونه جهش‌یافته کرونا واکسن بسازدیورونیوز :در حالی‌که شناسایی گونه جهش یافته ویروس کرونا به نگرانی‌ درباره کارآیی واکسن‌های تولید شده برای مقابله با کووید-۱۹ منجر شده است، اویگو شاهین می‌گوید واکسن فایزر-بیون‌تک امکان ایجاد ایمنی در برابر نوع جدید ویروس را هم دارد و اگر لازم باشد، واکسن جدید را در شش هفته خواهد ساخت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مدیرعامل بیون‌تک روز سه‌شنبه در یک نشست خبری گفت: «ما از نظر فنی می‌توانی در شش هفته واکسن جدید را بسازیم. زیبایی فن‌آوری آران‌ای پیام‌رسان این است که ما می‌توانیم مستقیما کار ساخت واکسنی را شروع کنیم که خود را شبیه به ویروس جهش یافته می‌کند.»

آقای شاهین همچنین گفت که معتقد است واکسن تولیدی این شرکت در برابر گونه جهش‌یافته ویروس کارآ است. با این حال برای اطمینان از موثر بودن آن، به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.

۴۵ کشور جهان، از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا و ۲۷ عضو اتحادیه اروپا مجوز استفاده از واکسن فایزر-بیون‌تک را صادر کرده اند.
+39
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  خیلی هم عالی،واکسن فایزر و مادرنا هر دو بهترین هستند با ۹۵ درصد مصونیت،اما افرادی که مقیم انگلستان هستند مراقب باشند چون دولت انگلیس فقط نزدیک ۸۰۰ هزار تا از این واکسن خریده و قصدش اینه بزودی به جاش از واکسن داخلی ضعیف آکسفورد زنکا که با کمک سوئد ساختند استفاده کنه (برای صرفه جویی مادی و تبلیغات ملی) که این واکسن کارایی خیلی ضعیفتری فقط ۷۰ درصد داره.البته برای اینها مهم آمار و نتیجه کلی مهمه نه جان انسانها.این درحالیه تمام کشورهای اروپایی و حتی اکثر آسیا واکسن فایزر و مادرنا سفارش دادند.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.