تنش میان تهران و واشنگتن؛ آمریکا جزئیات رزمایش مشترک با عربستان را منتشر کرد

 رزمایش مشترک آمریکا و عربستان سعودییورونیوز :نیروی دریایی آمریکا یک روز پس از انجام حملات راکتی شنبه شب به سفارت ایالات متحده در بغداد که مسئولیت آن از سوی آمریکا متوجه ایران شده، گزارش برگزاری رزمایش مشترک با عربستان را در آبهای ساحلی این کشور، منتشر کرد.

بر پایه این گزارش، نیروی هوایی و دریایی عربستان سعودی و فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی و هوایی ایالات متحده طی روزهای ۱۷ و ۱۸ دسامبر(۲۷ و ۲۸ آذر) در قالب پنجمین رزمایش مشترک نظامی دو طرف در سال جاری میلادی، عملیات هوایی مشترکی را برای پشتیبانی از نبرد دریایی در خلیج فارس انجام دادند.

مایکل براسور، معاون فرمانده گُردان هوایی ۵۰ و ۵۵ نیروی هوایی آمریکا در مورد علت انجام تمرین‌های نظامی مشترک در منطقه خاورمیانه گفت که ما همچنان در پی ارتقای توانایی‌های مشترک خود و همپیمانانمان برای دفاع در برابر تهدیدهای امنیتی در دریاها هستیم و با افزایش تعداد مشارکت کنندگان، توانمندی مورد استفاده در هر تمرین در حال افزایش است.

همچنین پاتریک کندی، فرمانده گردان هوایی ۴۸۰ جنگنده‌های آمریکا نیز اظهار داشت که «این تمرین تلفیقی مشترک، ضمن بالا بردن آمادگی واحدهای اعزامی نشان داد که تیم فوق‌العاده توانمند و قدرتمندی با مشارکت شرکای منطقه‌ای ایالات متحده در خلیج عربی [فارس] شکل گرفته است.» رزمایش مشترک عربستان و آمریکا که با نام AOMSW برگزار شد، شامل استفاده از کنترل کننده‌های ترمینال مشترک حمله(JTAC) بود که با حضور طیف متنوعی از عوامل حمله هوایی، تهدیدهای متوجه نیروی دریایی ائتلاف، شبیه‌سازی و مهار شد.

کنترل کننده‌های ترمینال مشترک حمله(JTAC) هدایت برخی کشتی‌ها و هواپیماهای شرکت کننده را در تمرین حمله مستقیم علیه اهداف شبیه‌سازی شده انجام دادند و همچنین یک هواپیمای نظارت دریایی P-8A Poseidon نیز پشتیبانی از فرماندهی و مرکز کنترل را در طول تمرین برعهده داشت.

در این رزمایش برای شبیه‌سازی حملات هوا به دریا از جنگنده‌های F-15 ،F-15E ،F-16C و بالگردهای MH-60R Sea ،Hawk و MH-60S مشارکت داشتند. همچنین در دریا نیز تعدادی از شناورهای گشت ساحلی نیروی دریایی ایالات متحده و ناوشکن هدایت شونده وینستون چرچیل حضور داشتند. نیروی دریایی آمریکا همچنین اعلام کرده که در جریان رزمایش مشترک ماه مارس عربستان و آمریکا، جنگنده‌های AC-130 نیروی هوایی ایالات متحده مشارکت داشتند. همچنین در تمرین ماه آوریل نیز بالگردهای تهاجمی ارتش آمریکا به کار گرفته شدند. تمرین ماه اوت نیز با مشارکت هواپیماهای نیروی هوایی امارات عربی متحده انجام شده و در رزمایش سپتامبر گذشته نیز هواپیماهای F-15E مشارکت کرده بود.
+40
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  حکومت ولایی که ترسی از اینها ندارد کافی است فقط سردارهای مفتخور سپاه و آتش بی اختیارهای بیمغزی چون مسافر ترکیه و رزمجو و فاطی و امثالهم را بفرستید به مقابله با آمریکا و متحدینش تا همگی نیروهای آمریکایی بعد از چند دقیقه بیهوش بر زمین بیفتند البته از شدت خنده !
  1
  29
  دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  خب زیردریایی اسرائیل دیروز از کانال سوئز رد شده و داره به دریای عمان نزدیک میشه. احتمالا فردا پس فردا میرسه خلیج فارس. علت اومدن زیردریایی اسراییلی رو دادن هشدار غیر متعارف به ایران نامگذاری کردن. حالا غیر متعارف چیه؟ کاری کنن زیردریایی اسراییل که کلاس دلفینه و قابلیت شلیک موشک هسته ایی داره چندتا موشک هسته ایی میزنه تهران اصفهان. چند ساعت پیش رییس ستاد مشترک اسراییل تو یه بیانیه خبری گفت اگه ایران کاری کنه بهای سنگی رو میده. خب حالا برین شونه بالا بندازین این چیزا به شما ربطی نداره. دنیا خسته شده از بی بخاری مردم. نیم قرن بی عرضگی و برگ چغندر بودن. مردم کاری نکنن دنیا دیگه صبر نمیکنه. ۴ تا بمب اتم تو بزرگترین شهرا میزنه و تموم. دنیا هم چون خسته شده فوقش ۲ تا بیانه ی ابراز تاسف از خودش در میکنه تموم. مخصوصا الان که حتی المان هم راضیه بمب اتم منفجر بشه تو تهران. و اگه امریکا بزنه شاید دنیا مخالفت کنه. اما اسراییل بمب اتم رو بزنه دنیا میگه حق داشت. چون مورد تهدید بود. و باید بدونین که اسراییل واقعا حق داره از خودش دفاع کنه. کاری کنین تا بمب منفجر نشده
  4
  3
  ‌سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  رییس ستاد ارتش این کشور شامگاه دوشنبه گفت: «به تازگی از افزایش تهدیدهای ایران علیه اسرائیل شنیده‌ایم؛ اگر ایران و شریکانش...اقدامی علیه اسرائیل انجام دهند، آنها خواهند فهمید که بهای سنگینی خواهند پرداخت.». ژنرال کوخاوی اظهار داشت: «ارتش اسرائیل به هر عام. لی که از نزدیک یا دور، در اقدام علیه اسرائیل، یا اهداف اسرائیلی دخیل باشد، حمله خواهد کرد.»
  3
  3
  ‌سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.