۱۵۰ هزار یورو جریمه بابت «تُف کردن» بازیکن بوروسیا مونشن‌گلادباخ

دویچه وله :مارکوس تورام، مهاجم فرانسوی تیم فوتبال بوروسیا مونش‌گلادباخ در دیدار با تیم هوفن‌هایم در پی "تُف انداختن" به سوی بازیکن هوفن‌هایم، شتفان پُش، توسط داور اخراج شد. باشگاه کارفرما، این بازیکن را نیز ۱۵۰ هزار یورو جریمه کرد.

مارکوس تورام، مهاجم ۲۳ ساله فرانسوی تیم فوتبال بوروسیا مونش‌گلادباخ، در دیدار خانگی تیم خود مقابل تیم هوفن‌هایم در چارچوب بازی‌های هفته ۱۳ بوندس‌لیگا، یکی از تاریک‌ترین صحنه‌های اخلاقی در سال‌‌های اخیر در عرصه فوتبال حرفه‌ای آلمان را به ثبت رساند.

این فوتبالیست حرفه‌ای در دقیقه ۷۹ بازی از فاصله بسیار نزدیک به سوی شتفان پُش، "تُف" کرد. داور بازی، فرانک ویلن‌بُرگ، نیز پس کنترل ویدیویی این صحنه، مارکوس تورام را فوری از زمین اخراج کرد.

در کنار صدور حکم محرومیت درازمدت برای مارکوس تورام از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آلمان، این بازیکن همچنین توسط باشگاه کارفرمای خود، بوروسیا مونش‌گلادباخ، متحمل جریمه سنگینی شد. طبق تصمیم مسئولان باشگاه بوروسیا مونش‌گلادباخ، تورام باید یک ماه حقوق خود را که حدود ۱۵۰ هزار یورو است، به برنامه‌ها و فعالیت‌های خیرخواهانه و اجتماعی اختصاص دهد.

گفتنی است که از دیدگاه قوانین  کیفری آلمان، "تُف کردن" می‌تواند به عنوان یک حمله فیزیکی، توهین و یک نوع آسیب رساندن نیز محسوب شود و مورد مجازات قرار بگیرد.

ماکس ابرل، مدیر ورزشی بوروسیا مونش‌گلادباخ، در مورد این عمل ناخوشایند از سوی بازیکن تیم خود گفت: "من با مارکوس تورام صحبت طولانی داشتم. او به خاطر رفتار خود چندین بار معذرت‌خواهی کرد و بسیار پشیمان است."‌   

مدیر ورزشی بوروسیا مونش‌گلادباخ همچنین می‌گوید، تورام معتقد است که این عمل زشت از سوی وی، بدون قصد بوده و به طور عمدی صورت نگرفته است. شایان ذکر است که تیم بوروسیا مونش‌گلادباخ پس از اخراج تورام، متحمل دریافت گل شکست‌آور ۲ بر ۱ و ناکامی در بازی مقابل تیم هوفن‌هایم شد.

معروف‌ترین "پرتاب آب دهان" در تاریخ فوتبال، به دیدار یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا میان تیم‌های ملی آلمان و هلند برمی‌گردد. در آن زمان فرانک رایکارد، مدافع تیم ملی هلند، در پی تُف انداختن به ملی‌پوش آلمان رودی فولر به همراه این بازیکن از زمین بازی اخراج شد.
معروف‌ترین پرتاب آب دهان در تاریخ فوتبال از سوی فرانک رایکارد (راست) به رودی فولر در جام جهانی ۱۹۹۰
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.