مدیر ارشد شهرداری: احتمال وقوع زلزله بزرگتر در تهران افزایش یافته است

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفته است « احتمال وقوع زلزله بزرگتر» در شهر تهران افزایش یافته است.

رضا کرمی‌محمدی در گفت‌وگویی که روز یک‌شنبه ۳۰ آذر در خبرگزاری ایلنا منتشر شده، با اشاره به وقوع زلزله دیروز که به بزرگی ۴ در ۵۷ کیلومتری تهران رخ داد، گفت «تکرار زلزله‌ها» و نوع فعالیت گسل مشا در استان تهران، باعث افزایش حساسیت‌ها شده است.

او همچنین با توضیح درباره عملکرد سامانه هشدار سریع زلزله در تهران، گفت این سامانه در حال فعالیت است و روز گذشته ۲۰ ثانیه قبل از رسیدن امواج زلزله به تهران، «رخداد را اعلام کرد» ولی «هنوز اقداماتی که بعد از رسیدن هشدار به سامانه باید انجام شود، محقق نشده» است.

آقای کرمی‌محمدی توضیح نداده است که چه اقداماتی باید در این زمینه انجام شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین درباره اقدامات احتمالی برای کاهش آسیب‌های زلزله در مکان‌هایی چون متروی تهران هم گفته است:‌ «هماهنگی‌ها برای انجام این موارد در حال انجام است و به مرور عملیاتی خواهد شد».

اشاره این مقام ارشد شهرداری تهران برای انجام هماهنگی‌ها در آینده در حالی صورت می‌گیرد که در طول دو دهه اخیر کارشناسان بارها با اشاره به احتمال وقوع زلزله در تهران، بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه برای کاهش آسیب‌های احتمالی، هشدار داده‌اند
+23
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  فاجعه بزرگتر در تهران و کل ایران خود طویله رهبری است که زلزله در مقابلش چیزی نیست
  3
  46
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  tiger.man - لوبومو، کنگو
  خیلی احادیث چرند نقل و قول میشه اما به عنوان انسانی که اعتقاد دارم به حقانیت و درستی یک حدیث قلبا و قالبا معتقدم که از پیغمبر نقل شده بلایا و مصائب بر جامعه ای حاکمی ظالم داشته باشند اما سکوت کنند (به تعبیر امروزی بیخیال باشند) و حرکتی برای تغییر شرایط انجام ندهند از آسمان و زمین نازل میشه. صرفه نظر و جدای از دلایل طبیعی و اقلیمی و ژئولوژی بلایای طبیعی و از منظر دینی هم به شرایط خاورمیانه نگاه کنی همین یک حدیث اثبات میکنه ملت بدبخت نه ایران فقط که کل خاورمیانه گیر چه دایناسور حـ... ای بنام خامنه‌ای افتادند ای لعنت به وجود بی شرف و حـ... خودت و طرفداران توله صفتت که بخاطر به تیکه نون از حراج کردن مادرشان هم ابایی ندارند. و هزاران تاسف به حال مردمی که سکوت کرده اند.بی عاری هم حد داره حتی اگر بهش عادت کنه آدم ولی در نهایت خودش خسته و زده میشه یه تکونی به خودتان بدهید این جرثومه های بشریت را بکشید پایین آن زمان خواهید دید گرفتار چه جهنمی بودید.
  7
  7
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.