کشف نوع جدید کرونا در بریتانیا با سرعت انتقال بیشتر/ هلند: پروازهای انگلیس لغو می‌شود

به گزارش عصر ایران به نقل از "فرانس 24"، نوع جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا شناخته شده است. این ویروس در مقایسه با نوع اصلی کرونا با سرعت بیشتری انتشار می‌یابد و تاکنون شواهدی مبنی بر مرگباری بیشتر آن نسبت به انواع قبلی به دست نیامده است.
 
سازمان بهداشت جهانی (WHO) پس از شناسایی ویروس جدید کووید- 19 در بریتانیا اعلام کرد که با مقامات بریتانیا برای تحقیق و اطلاع رسانی "در تماس نزدیک" خواهد بود.
 
 پس از شناسایی نوع جدید ویروس کرونا بخش عمده‌ای از جنوب شرقی انگلیس و لندن برای مهار بیماری کرونا تحت محدودیت‌های شدید و جدید قرار گرفت.
 
پس از شناسایی نوع جدید ویروس در بریتانیا ، هلند پروازهای بریتانیا به خاک کشورش را ممنوع کرد.
دولت هلند اعلام کرد که ممنوعیت پروازهای بریتانیا به هلند بین روزهای 30 آذر تا 12 دی اجرا خواهد شد.
 
هلندی‌ها پس از نمونه‌گیری و یافتن نوع جدید ویروس کرونا در کشورشان دستور ممنوعیت پروازها از بریتانیا را صادر کردند. نوع جدید ویروس کرونای یافت شده در هلند از همان مدل کشف شده در بریتانیا در اوایل ماه جاری میلادی بود.
 
مقامات هلند در انتظار "وضوح بیشتر" در باره شرایط "بریتانیا" اعلام کردند که "خطر ورود ویروس جدید از بریتانیا به هلند باید به حداقل برسد".
 
دولت هلند اعلام کرد که در روزهای آینده با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا "برای محدود کردن بیشتر خطر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا از بریتانیا" هم‌فکری و تعامل خواهد کرد.
 
اطلاعات از نسخه جدید کرونابی‌بی‌سی در این باره نوشت: سازمان بهداشت جهانی در توییتی اعلام کرد که با مقامات بریتانیا در مورد نسخه جدید ویروس کرونا در تماس نزدیک خواهد بود.
 
طبق این گزارش بریتانیا اطلاعات از تحقیقات مداوم در باره نوع جدید ویروس کرونا را به اشتراک می‌گذارد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) کشورهای عضو و مردم را "از ویژگی‌های این نوع ویروس و پیامدهای آن" مطلع می‌کند.
 
اگرچه هنوز "بی‌اعتمادی چشم‌گیری" در باره نوع جدید ویروس وجود دارد، "بوریس جانسون" نخست‌وزیر بریتانیا در این باره گفت: نسخه جدید حدود 70 سریع‌تر از نسخه قدیمی انتقال می‌یابد.
 
مقامات بریتانیا و سازمان‌های جهانی اعلام کردند: شواهدی در باره شدت میزان مرگباری نوع جدید ویروس، تفاوت رفتار آن در برابر درمان واکسن یا روند درمانی آن وجود ندارد.
 
"کریس ویتی" مدیر ارشد  پزشکی بریتانیا در این باره گفت: من فکر می‌کنم ویروس جدید شرایط را به مراتب بدتر خواهد کرد اما اگر واکسن‌ها مفید واقع شوند، حقایق خوش‌بینانه‌ای در این زمینه وجود دارد.
 
در اروپای ویروس زده چه می‌گذرد؟برنامه‌های جدیدی برای مهار ویروس کرونا در تعطیلات کریسمس درجنوب شرقی انگلیس و دیگر نقاط اسکاتلند، ولز و حتی دیگر نقاط جزیره انگلیس در نظر گرفته شده است.
ایتالیا نیز دستور قفل سراسری در بیشتر روزهای کریسمس و سال نو میلادی را صادر کرده است. این کشور در طول تعطیلات رسمی تحت محدودیت‌های "منطقه قرمز" قرار خواهد گرفت و تمامی فروشگاه‌ها، رستوران و بارهای غیرضروری در آن بسته خواهد شد. ایتالیایی‌ها فقط با دلایل محدود اجازه سفر خواهند داشت.
 
هلند و آلمان قوانی محدود کننده را تا ژانویه اعمال کرده‌اند. در تعطیلات کریسمس آلمانی‌ها اجازه دارند تا تنها میزبان 4 نفر از اعضای نزدیک خانواده خود باشند.
 
اتریش قرار است پس از کریسمس وارد سومین دوره قفل سراسری شود. از 26 دسامبر مغازه‌های غیر ضروری در این کشور تعطیل شده و رفت و‌آمدهای خارج از خانه محدود می‌شوند.
 
سوئد نیز استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی به ویژه در  ساعات اوج رفت و‌آمد را توصیه کرده و دستورالعمل‌های قبلی خود در این زمینه را تغییر می‌دهد.
 
دفتر "امانوئل مکرون" رئیس‌جمهور فرانسه پس از مثبت شدن تست کرونای وی، حال رئیس جمهور را "پایدار" عنوان کرد. در این گزارش آمده است که او علائمی مانند خستگی و سرفه را تجربه می‌کند اما این علائم مانع کار او نمی‌شوند.
 
"ایگور ماتوویج" نخست‌وزیر اسلوواکی که هفته گذشته با مکرون در اجلاس اتحادیه اروپا شرکت کرده بود، دو روز پیش از مثبت شدن تست کرونایش خبر داد.
 
چند رهبر اروپایی دیگر که در این اجلاس شرکت کرده‌اند از قرنطینه کردن خودشان گفته‌اند.
+43
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  انگلیس که بابرگزیت از اروپا خارج شده و ورود نه تنها به هلند بلکه به بقیه اروپا هم. اما این جهش ویروس توی انگلیس باید دید که مضر و مرگبار هم هست یا نه؟ چون سرعت انتقال ربطی به مضر بودن نداره، جهشها الزاما مضر نیستن
  6
  5
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  volvo v50 - گنت، بلژیک
  بروزرسانی قبلی قابل قبول بزرگان نبوده‌!
  0
  8
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه
  اگر اینطور پیش برود این واکسن های تبلیغ شده و هیاهو بپا کرده مانند پنی سلین شود که امروزه به هیچ دردی نمیخورد البته این ویروس چینی و کلا هر ویروسی که ساخت دست بشر باشد برای سودجویی وشکوفایی اقتصاد کشورهای قدرتمند است
  9
  26
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  در ایران هم دو جور کرونا وجود داره یک نوع که مردم میگیرند و میمیرند یک نوع دیگه که مسئولین میگیرند و بعد یک هفته خوب میشوند
  2
  19
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  روزی محمدبن مسلم از اصحاب حضرت امام باقر ع به امام ع عرضه داشت: هنگامی که وبا در سرزمینی بیفتد، آیا ما خانه‌نشینی، گوشه‌نشینی و کناره‌گیری از مردم را انتخاب کنیم؟ حضرت در پاسخ فرمود: چه اشکالی دارد که از وبا و بیماری فراگیر فاصله و کناره بگیری؟ در حالی که رسول خداص به مردی که به آن حضرت خبر داد که در خانه‌ای همراه برادرانش بود و برادرانش همگی مردند و فقط او باقی مانده بود، فرمود: از آن خانه فاصله بگیر و دور شو، در حالی که این خانه مذموم است.
  37
  2
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::Chokam - ری، ایران::]. معلوم‌نیست مقایسه با برگزیت را شوخی کردی یا جدی؟. اتفاقا هلند کار درستی کرد ورود و خروج به انگلیس رو فعلا ممنوع کرد و ایتالیا،بلژیک هم امروز همین کار رو کردند و آلمان هم قرار هست ممنوع کنه،نمیتونند منتظر بمونند ویروس جدید پخش بشه بعد تحقیق کنند که آیا مرگبار تره یا نه باید سریع پیشگیری کنند.همونطور که اگه به محض کشف ویروس از چین پروازها از و به چین رو ممنوع کرده بودند،الان وضع دنیا اینجور نبود.
  1
  12
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. [::varied - ریزه، ترکیه::]. این مزخرفات و حرفهای عامی پسند و بیسوادانه و بی پایه و مدرک و غیر علمی رو اینجا پخش نکن ،نگه بدارشون برای سر سفره آبگوشت خوری خودتون و پیامکهای واتس آپی به رفقات.
  21
  11
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::] بله ، خیلی‌ها ممنوع کردن ، قبل از این نوع جدید. چون انگلیس خارج شد از اتحادیه. مثل کشورهای خارج اتحادیه ورود به داخل اتحادیه ممنوع
  3
  3
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی ببند
  2
  8
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::Chokam - ری، ایران::]. برگزیت و خارج شدن از اتحادیه برای مسافرین هر دو‌طرف یعنی برای سفر توریستی باید اجازه سفر الکترونیکی بگیرند و برای کار و بلند مدت ویزا نه اینکه ورود و خروج ممنوع شده باشه.ولی در مورد شیوع این نوع جدید ویروس،چند کشور نامبرده که اتریش هم بهش اضافه شد کل سفرها و ورود از انگلیس رو فعلا ممنوع کردند.
  1
  10
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. کجای حرفهای من بنظرتان مزخرف آمد که اوجایی که نباید میسوخت سوخته بهرصورت پماد بمالید انشالله بهتر شود -بیشتر کشورهای جهان ثابت کرده اند که این ویروس در آزمایشگاهی در ووهان چین درست شده و حتی کانادا و امریکا هم در اینمورد مقصر هستند اوباما برای لابراتور ووهان در چین 400 میلیون دلار کمک کرده تا تحقیقاتشان را پیش ببرند حالا چگونه این ویروس دست ساز بشر از لابراتور ووهان به بیرون نشط کرده اون مشخص نیست درضمن مانند شما بیکار نیستم با واتس آپ و تلگرام و فیس بوک وقتم را به بطالت بگذرانم
  13
  17
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک::]. بستم. کشش در رفت، دوباره باز شد! خوب چیکار کنم بخدا؟
  6
  2
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::varied - ریزه، ترکیه::]. اول که پماد رو بده..... بی سواد.تمام قسمتهای مربوط به تئوری توطعه و این .....بی پایه اساس ضد علمی که اینجا پخش میکنی رو‌گفتم مزخرف بود.من اینجا با کسی تعارف ندارم،هر کی خرافات و دروغ پخش کنه اول با کمی احترام برخورد میکنم و درصورت وقاحت و بی ادبی با روش بدتر از خودش میشورم و کنار میگذارم.
  1
  0
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]دوست عزیز متوجه منظورم نشدی، قبل از این نوع جدید که کرونای قبلی بود، بخاطر همون کرونا،کشورهای اروپایی ،البته نه همه شون، ممنوعیت سفرازخارج به داخل اتحادیه اروپا رو اعلام کرده بودند تا آخر مارس تمدید هم کردن،انگلیس هم جزو ممنوعها بود،گوگل انگلیسی کنین میاره خبرش رو،
  0
  0
  دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.