بازی «پابجی» در افغانستان «نامشروع» اعلام و ممنوع شد

یورونیوز :وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان روز شنبه بازی ویدئویی آنلاین «پابجی» را نامشروع و فاقد شرایط شرعی به عنوان یک برنامه تفریحی و سرگرمی اعلام کرد.

بنا بر اعلام رسانه‌های این کشور، هفته گذشته نیز اداره تنظیم خدماتی مخابراتی (اترا) بازی پابجی را بطور موقت مسدود کرده بود.

بازی پابجی (PlayerUnknown's Battlegrounds یا به اختصار PUBG) یک بازی آنلاین چند نفره است که در جریان آن، بازیکنان با چتر به درون جزیره‌ای مجازی فرستاده می‌شوند و در آنجا به نبرد یا یکدیگر پرداخته و به کمک سلاح‌هایی که دارند، برای بقا می‌جنگند.

این بازی که ساخت کره جنوبی است در سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان بهترین بازی ویدئویی موبایل شناخته شد؛ گفته می‌شود «پابجی» دست‌کم ۴۰۰ میلیون بازیکن از طریق گوشی‌های همراه در سراسر جهان دارد.

خبرگزاری افق افغانستان می‌نویسد وزارت ارشاد این کشور شرکت در این بازی را «معاصی و جنایت» و عامل ترویج فرهنگ شرک توصیف کرده که باعث ترویج تفکر «فنا کردن» دیگران برای بقای خود می‌شود.

این وزارتخانه به خانواده‌ها هشدار داده که پابجی تأثیر منفی بر درس و آموزش کودکان می‌گذارد و نظم و سلامت جامعه را به هم می‌زند.

بنا بر اعلام این وزارتخانه ۴۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر در افغانستان از این بازی استفاده می‌کنند و در مجموع برای این کار ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون افغانی هزینه پرداخت کرده‌اند.

گفته می‌شود پیش از این کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نمایند‌گان نیز از اداره تنظیم خدماتی مخابراتی خواسته بود تا این بازی آنلاین را مسدود کند.
+12
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.