ایرانی‌های موفقی که در آلمان شناخته‌شده هستند

دویچه وله :یا بیشتر دوملیتی "از پدری ایرانی و مادری آلمانی" هستند یا در کودکی و نوجوانی به آلمان آمده‌اند. شاید "کمی" خود را ایرانی بدانند، اما بیشتر در آلمان بخاطر موفقیت‌هایشان شناخته شده‌ هستند تا در ایران. در این گزارش تصویری:
مینو تیزآبی: کودک نابغه و دکتر سرطان‌شناس
مینو تیزآبی اوت ۱۹۹۲ در دورتموند از پدری ایرانی و مادری آلمانی متولد شد. یک ماهه بود که مادرش را از دست داد. او در ۱۴ سالگی با نمره عالی دیپلم گرفت، در ۲۲ سالگی جوان‌ترین پزشک تاریخ آلمان شد و در سال ۲۰۱۶ برای دیدار با ۶۵ برنده جایزه نوبل دعوت شد. نام این نابغه ایرانی- آلمانی بخاطر تحقیقاتش در مرکز سرطان هایدلبرگ در میان پنج زنی جای گرفته که آینده آلمان را رقم خواهند زد.
رامین جوادی: آهنگساز بازی تاج و تخترامین جوادی متولد ژوئیه ۱۹۷۴ از پدری ایرانی و مادری آلمانی در شهر دویسبورگ است. جوادی یکی از آهنگسازان موفق هالیوود است. او تا کنون موسیقی متن فیلم‌هایی از جمله "مرد آهنین" را ساخته و از سال ۲۰۱۱ نیز آهنگسازی سریال "بازی تاج و تخت" (Game of Thrones) را بر عهده داشته است.
ملیسا خلج: مجری تلویزیونملیسا خلج متولد ماه مه سال ۱۹۸۹ در خانواده‌ای ایرانی در شهر مونیخ است. او از سال ۲۰۱۴ کارش را به عنوان مجری در برنامه‌های گوناگونی در گروه رسانه‌ای "ProSiebenSat.1" آغاز کرده است.
حسین انسان: قهرمان پوکر جهانحسین انسان متولد خرداد ۱۳۴۳ در اهواز است. در سن ۲۰ سالگی به مونستر آلمان مهاجرت کرد. تحصیل در رشته معماری، کار نقاشی ساختمان و رانندگی تاکسی را در کارنامه خود دارد تا اینکه با بازی پوکر آشنا شد و از سال ۲۰۰۵ تاکنون دو و نیم میلیون دلار برده است. او یکی از سه نفری بود که در سال ۲۰۱۹ به فینال قهرمانی جهان راه یافت و برنده جایزه ۱۰ میلیون دلاری آن شد.
مهرداد زائری: شناخته‌شده با تقویم‌های به یاد ماندنیمتولد سال ۱۹۷۰ در اصفهان است و در ۱۴ سالگی به آلمان مهاجرت کرده است. او نقاشی را به‌ شکل خودآموز از سال ۱۹۹۲ و بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان شروع کرد. گرچه دیوارهای شهر مانهایم و کتاب‌های بسیاری به طرح‌های او مزین هستند، اما شاید آلمانی‌ها بیشتر او را با تقویم‌هایی که هر سال با طرح‌هایش منتشر می‌شوند، می‌شناسند. این تقویم‌ها معمولا یکی از هدیه‌های عید کریسمس هستند.
پدرام امامی: رئیس سازمان نظام پزشکی ایالت هامبورگدر ماه مارس سال ۱۹۷۰ در تهران متولد شده و تحصیلات‌اش را در شهرهای گوتینگن و هامبورگ انجام داده است. دکتر امامی از سال ۲۰۱۱ در کلینک دانشگاهی شهر هامبورگ و از سال ۲۰۱۸ به عنوان رئیس سازمان نظام پزشکی در ایالت هامبورگ فعالیت می‌کند.
جسیکا زاهدی: اخبار شبکه دومجسیکا زاهدی متولد اوت سال ۱۹۷۸ در شهر ماینتس از پدر و مادری ایرانی و آلمانی است. پس از پایان تحصیلات علوم سیاسی کار ژورنالیستی را آغاز کرد و از سال ۲۰۰۶ در بخش اخبار شبکه دوم تلویویون آلمان (ZDF) فعال است.
ایمیتیس پوهل: جایزه کارفرمایان موفق آلمانایمیتیس پوهل متولد دسامبر سال ۱۹۷۴ در تهران است و ۱۳ ساله بود که به آلمان فرستاده شد. پس از پایان تحصیلات یک آژانس تبلیغاتی تاسیس کرد و با پشتکارش به کارفرمایی موفق تبدیل شد. پوهل جایزه کارفرمایان در سال ۲۰۱۸ را به دست آورده و کتاب او با عنوان "آلمانی بودن برای مبتدیان" با استقبال روبرو شده است.
میشل عبداللهی: هنرمند، نقاش، روزنامه‌نگار و نویسندهمتولد آوریل سال ۱۹۸۱ در تهران است و در پنج سالگی با خانواده به هامبورگ مهاجرت کرده است. او در رشته‌های حقوق و ایران‌شناسی در دانشگاه هامبورگ تحصیل کرده. این هنرمند، نقاش، روزنامه‌نگار و نویسنده در سال ۲۰۱۶ موفق به کسب جایزه سال تلویزیون آلمان شد.
مونا پیرزاد: از خبرنگاری به هنرپیشگیمونا پیرزاد متولد ژانویه سال ۱۹۸۴ در تهران است. دو ساله بود که با خانواده‌اش به آلمان مهاجرت کرد. او پس از فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستان در مونیخ، به عنوان خبرنگار خارجی به فعالیت پرداخت. در طول اقامت در آرژانتین، تصمیم گرفت به شکل تمام‌وقت به بازیگری بپردازد. پس از بازگشت، در برلین تحصیلات تکمیلی خود را در مدرسه درام شارلوتنبورگ گذراند. پیرزاد در فیلم، سریال و نماهنگ‌های مختلفی حضور داشته ‌است.
بیژن جیرسرایی: نماینده مجلسبیژن جیرسرایی زاده ۶ ژوئن ۱۹۷۶ در تهران است. جیرسرایی در ۱۱ سالگی به شهر گرفنبرویش نزد عموی خود فرستاده شد و به مدرسه رفت. او سیاستمدار، عضو حزب دموکرات‌های آزاد آلمان (FDP) و از سال ۲۰۰۹ نماینده مجلس آلمان (بوندستاگ) است.
نینا مقدم: مجری تلویزیون و کارشناس زبان چینی
نینا مقدم متولد دسامبر ۱۹۸۰ در مادرید اسپانیا است، ولی در شهر کلن آلمان بزرگ شده است. او پس از پاپان تحصیلات در سال ۲۰۰۲ به شبکه تلویزیون "RTL" پیوست و در مجری‌گری برنامه‌های گوناگونی را برعهده داشت. او در دانشگاه شهر کلن شرق‌شناسی خوانده و دارای مدرک کارشناسی زبان چینی است.
نیما مواسات: نماینده چپ‌گرای مجلسنیما مواسات متولد متولد اوت ۱۹۸۴ در شهر ووپرتال است. دارای تحصیلات حقوق و عضو حزب چپ‌ آلمان است. او از سال ۲۰۰۹ نماینده مجلس آلمان (بوندس‌تاگ) است.
ندا رحمانیان: در نقش کمیسر پلیس
ندا رحمانیان متولد ۱۰ دسامبر سال ۱۹۷۸ در تهران است. پنج ساله بود که با خانواده‌اش به آلمان رفت و در هامبورگ بزرگ شد. در بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ در مدرسه عالی موسیقی و تئاتر در شهر روستوک تحصیل کرده است. (عکس: در نقش کمیسار پلیس برانکا ماریج در فیلم شیطان اسپلیت)
امید نوری‌پور: سیاستمدار سبزامید نوری‌پور متولد ژوئیه ۱۹۷۵ در تهران است. او در سال ۱۹۸۸ به آلمان مهاجرت کرد. نوری‌پور عضو حزب سبزها و نماینده مجلس آلمان (بوندس‌تاگ) است.
+40
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  خواندن چنین پست هایی واقعا مایه افتخار ایرانیانی است که به سر بلندی و موفقیت هموطنان خود احساس افتخار میکنند .این افراد و اسامی شاید یک صدم ایرانیان موفق در المان باشد.من خاطرم هست در دو سال قبل همین سایت ایرانی موفق دیگری بنام پروفسور تودشکی که رئیس یک دانشگاه صنعتی بزرگ در نیدرزاکسن المان است را بما معرفی نمود. باید بگویم المان متمدن و مترقی کشور انسانهای صاحب استعداد میباشد. اگر شما در بالا دقت کرده باشید بسیاری از این عزیزان در کشور های دیگر مانند ارژانتین یا اسپانیا کار یا تحصیل میکردند ولی هم اکنون در المان مشغول بکار و جزو انسانهای موفق محسوب میشوند این بدان معنی است که بر خلاف تصور غلط بعضی از افراد که المان را محل ترقی و نشو نما خود نمیدانند بزرگترین دلیل بر رد ادعا های غلط انها میباشد. در کشور های پیشرفته اگر کسی موفق نشد بدان که ان فرد شخصا مشکلی دارد والا در کشور همه چیز مهیا و اماده برای ترقی است. ارزو میکنم هر چه زودتر نام ایرانیان موفق دیگری را هم ببینیم
  1
  12
  ‌سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.