پرسپولیس با شکست مقابل اولسان هیوندای نایب قهرمان آسیا شد

رادیو فردا :پرسپولیس با شکست دو بر یک مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی برای دومین بار نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد. این بازی در ورزشگاه الجنوب قطر برگزار شد.

پرسپولیس بازی را با حامد لک، جلال حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری، سعید آقایی، احمد نوراللهی، بشار رسن، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، مهدی عبدی و امید عالیشاه آغاز کرد.

با این ترکیب به نظر می‌رسید یحیی گل‌محمدی تصمیم گرفته از سیستم ۱-۳-۲-۴ استفاده کند، یعنی همان سیستمی که مورد استفاده اولسان هم هست.

پرسپولیس در این بازی عیسی آل‌کثیر را به دلیل محرومیت شش ماه در اختیار نداشت. او که با چهار گل بهترین گل‌زن پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود به دلیل شادی گل در بازی مقابل پاختاکور ازبکستان که حرکتی "نژادپرستانه" تلقی شد، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا محروم شد.

وحید امیری و احسان پهلوان هم دیگر محرومان پرسپولیس در این بازی بودند. شجاع خلیل‌زاده نیز پس از دیدار نیمه‌نهایی مقابل النصر از پرسپولیس جدا شد و به لیگ فوتبال قطر پیوست.

اولسان بازی را با این ترکیب آغاز کرد: جو سو هوک، کیم تائه هوآن، کیم کی هی، بولتوییش، پارک جو هو، شین جین هو، یون بیت گارام، وون دو جائه، لی چونگ یو، کیم این سانگ و جونیور نگرائو.

اولسان هم همانطور که پیش‌بینی می‌شد با سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی را آغاز کرد و نگرائو مهاجم برزیلی خود را در مرکز خط حمله قرار داد.

به این ترتیب اولسان صاحب بهترین خط حمله تورنمنت و پرسپولیس رکورددار تعداد بازی بدون گل خورده در ورزشگاه الجنوب قطر به مصاف هم رفتند.

با توجه به ضعف بازیکنان اولسان زیر پرسینگ شدید حریف، همه منتظر دفاع پرفشار پرسپولیس بودند؛ چیزی که تا دقیقه ۳۰ چندان از سوی پرسپولیسی ها دیده نشد.

در واقع نیمه اول را می شود تقسیم کرد به ۳۰ دقیقه ابتدایی که اولسان هم مالکیت بیشتری نسبت به پرسپولیس داشت و هم موقعیت های گل بیشتری خلق کرد اما پرسپولیس با عبور از دقیقه ۳۰، فشار روی بازیکنان اولسان زمان مالکیت توپ را افزایش داد و اتفاقا روی همان ضعف همیشگی اولسان، یعنی حفظ توپ در نیمه خودی، با توپ ربایی سریع و ضربه آخر فنی مهدی عبدی به گل رسید اما دقیقا لحظاتی پیش از پایان وقت اضافه محاسبه شده، خطای احمد نوراللهی روی هافبک اولسان، پس از بازبینی ویدئویی، پنالتی گرفته شد.

هرچند لک ضربه پنالتی نگرائو را دفع کرد اما مهاجم شماره ۹ اولسان در برگشت، دروازه خالی را باز کرد تا نیمه اول در پایانی دراماتیک، یک-یک به پایان برسد.

درحالی که پرسپولیس نیمه دوم را با مالکیت بیشتر و میل به طراحی حمله با نفرات زیاد شروع کرده بود، در دقیقه ۵۵ روی اشتباه مهدی شیری طی یک ارسال بلند و لمس عامدانه توپ با دست، بار دیگر اولسان صاحب پنالتی شد و ضربه نگرائو در خلاف جهت حرکت لک، بازی را دو بر یک به سود اولسان کرده است.

سرمربی اولسان در دقیقه ۷۵ دو تعویض در خط میانی انجام داد و سرانجام گل محمدی هم آرمان رمضانی را به جای مهدی شیری به زمین فرستاد تا سیامک نعمتی به دفاع راست منتقل شود، بشار رسن به سمت راست خط میانی برود و رمضانی و عبدی زوج خط حمله در آرایش جدید پرسپولیس شوند. به این ترتیب سیستم پرسپولیس ۲-۴-۴ شد.

در دقیقه ۸۸ داور در بازبینی ویدئویی، احتمال خطای پنالتی روی احمد نوراللهی را رد کرد تا پرسپولیس شانس تساوی بازی را در آن صحنه از دست بدهد.

مسابقه در ادامه با همین نتیجه دنبال شد و داور در پایان بازی ۵ دقیقه وقت اضافه گرفت.

بازیکنان گل‌محمدی در پنج دقیقه وقت اضافه، چند بار تا مرز ایجاد فرصت گل پیش رفتند اما موفق به زدن گل نشدند.

آرمان رمضانی دو بار روی نبردهای هوایی ضربه سر اول را زد و علی شجاعی هم از سمت چپ دو حرکت خوب انجام داد اما در مجموع نیمکت اولسان از نیمکت پرسپولیس مهره‌های بیشتر و بهتری برای نیمه دوم داشت و موفق به حفظ نتیجه شد.

نبود عیسی آل‌کثیر، احسان پهلوان و وحید امیری بیش از آنکه در نیمه اول خود را نشان دهد، در نیمه دوم و پس از عقب افتادن پرسپولیس، اثر خود را نمایان کرد. دو پنالتی، دست پرسپولیس را بار دیگر از جام قهرمانی دور نگه داشت.

پرسپولیس که دفعه قبل در فینال ۲۰۱۸ به کاشیما آنتلرز باخته بود، این بار هم در یک قدمی جام ناکام ماند.
+42
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  millionaire - منچستر، انگلستان
  لنگی ها بازم کم آوردن
  25
  22
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  arkadash - نیکوزیا، قبرس
  جیگرم حال اومد..تموم بدبختی‌های سال اخیر رو فراموش کردم..با اینکه سرخابی نیستم از پرسپولیس تنفر خاصی دارم و این تیمی که به ناحق و با نامردی داورهای لیگ و فساد دولتی خودشو به زور بالا کشیده حالم رو بهم میزنه. دیگه فینال لیگ قهرمانان آسیا ...بهمن بهلولی نداره که به نفعتون سوت بزنه...خطا می کنی باید تاوان پس بدی...تیم عقب مونده غیرحرفه ای که حتی بازیکنانش نمیدونن چه حرکتی خطا هست چه حرکتی نیست آخر و عاقبتش همین میشه. امشب همه بنگاهی ها و میوه فروشا و قصابا ناراحتند...ولی فکر کنم برای اولین گلی که توی فینال آسیا زدند به خودشون یه ستاره اضافه کنند...ها ها ها
  23
  30
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  تبریک به اولسان و کره جنوبی ها
  25
  17
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Liberte - ارومیه، ایران
  فکر کنم فقط تراکتورسازی از ایران بتونه قهرمان آسیا بشه دیگه. از شوخی بگذریم پرسپولیس خوب بازی کرد و تا حدی شایسته قهرمانی بود. فقط حیف که این تیم به اونجا ها وصله. اون بالا ها. بالا بالاها.
  6
  17
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  mosyiran - کرایستچرچ، نیوزلند
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. حقارت کیسه کش بودن میدونم سخته شما با تیم ته جدولی تو لیگ ایران مساوی کن و دوغتو بنوش. چند ساله حسرت یک شب صدرنشینی دارید بدبختای عقده ای
  14
  10
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  mosyiran - کرایستچرچ، نیوزلند
  [::arkadash - نیکوزیا، قبرس::]. [::arkadash - نیکوزیا، قبرس::]. تو مشکل روانی داری همون قبرس برای شما خوبه ....جایزه .... طلایی به شما کیسه کش ها رسید.
  17
  10
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  mosyiran - کرایستچرچ، نیوزلند
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. تبریک به تیم سوم پایتخت که وطن فروشی و حقارت رو به حد اعلا رسوندند
  16
  10
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  دیگر از بیمزگی شورش را در آورده.هفته گذشته هم.که PSG تیم استانبول BB مثل اشپال سوراخ سوراخ کرد. کسی‌ اینجا نگفت. تبریک به فرانسه. حرفی‌ برای گفتن. بزن. ولی‌ اینقدر لوس بازی در نیار. که از هر چیزی برای نیش زدن استفاده کنی‌. فوتبال است. پیشه وری یا رجب که نشده. سلطان
  9
  12
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  arkadash - نیکوزیا، قبرس
  mosyiran - کرایستچرچ، نیوزلند. حالا شما بنگاهی هستی ..یا قصاب و میوه فروش که اینقدر میسوزی؟
  2
  12
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.