روزنامه جوان: از کاندیداهای س‍پاهی تصویر «جنایتکار» و «هیتلر‌صفت» می‌سازند

ایندیپندنت فارسی: مدیرمسئول روزنامه جوان می‌گوید غربزده‌ها می‌خواهند سپاهی‌ها فقط در مرزها مستقر باشند و نه در پست‌های مدیریتی.
 
عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران در سرمقاله شماره امروز این روزنامه از مخالفان حضور نظامی‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری به تندی انتقاد کرده است و آن‌ها را ساکنان «واشنگتن، پاریس، لندن، نیاوران، اقدسیه، کامرانیه و دیباجی» خوانده است.
 
او در نوشته خود بر این نکته تاکید می‌کند که حملات نسبت به حضور نظامیان در عرصه انتخابات فقط به دلیل ترس از حضور فرماندهان «سپاه» است: « بدون تردید منظور آنان از نظامیان سپاهیان است، چه سپاهیانی که قبلاً در سپاه بوده‌اند و چه آنان که بخواهند اکنون استعفا دهند و وارد انتخابات شوند.»
 
در این مطلب با انتقاد از رویکرد تبلیغی حسن روحانی و اصلاح‌طلبان در مواجهه با موضوع حضور نظامیان آمده است: «امثال روحانی نیز کسانی را که ۸۰، ۹۰ ماه به فرمان امام جنگیده بودند، با واژه «سرهنگ» بازنمایی می‌کرد که گویی یک جنایتکار و هیتلرصفت رقیب وی است.»
 
در شش ماه باقی‌مانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، عمده افرادی که نامشان به عنوان گزینه‌های احتمالی مطرح شده است از فرماندهان سپاه و بسیج هستند.
 
سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، حسین دهقان، مشاور نظامی علی خامنه‌ای، محمدباقر قالیباف، پرویز فتاح، مهرداد بذرپاش، محسن رضایی و عزت‌الله ضرغامی از جمله فرماندهان سپاه یا بسیج هستند که خود را برای حضور در این انتخابات آماده می‌کنند.
 
عبدالله رمضان زاده، سخنگوی دولت محمد خاتمی روز گذشته در حساب توییتر خود با انتقاد از تلاش دستگاه تبلیغاتی بزرگ سپاه برای مطرح کردن سعید محمد نوشته بود که «یک نفر که بالاترین رده اش پیمانکاری نظامی بوده است را می‌خواهند ناجی ملت معرفی کنند.»
در پاسخ، روزنامه جوان با حمله به اصلاح‌طلبان به آن‌ها یادآوری کرده که چهره‌های شاخص جریان شما نیز سابقه سپاهی دارند.
 
همچنین در این مطلب، سپاه به عنوان «زمین حاصلخیز مدیرپروری» معرفی شده و فرماندهان آن افرادی معرفی شده‌اند که بزرگترین پروژه‌های عمرانی و مدیریتی کشور را به ثمر رسانده‌اند.
گرچه دخالت سپاه در انتخابات بی‌سابقه نیست و از سه دهه گذشته و با انتخابات مجلس سوم آغاز شد ولی به نظر می‌رسد این بار و در مدت باقی‌مانده تا انتخابات رسانه‌های وابسته به سپاه تمرکزشان را بر این موضوع قرار داده‌اند که نه تنها حضور سپاهیان در انتخابات درست است بلکه سرداران سپاه تنها افراد لایق برای به دست گرفتن مدیریت‌های کلان کشور هستند.
 
آنچنان که مدیرمسئول روزنامه جوان یادآور شده قرار نیست سپاهی‌ها در مرزها و کشورهای دیگر کشته شوند تا سیاسیون در تهران حکمرانی کنند بلکه این بار راه پاستور از قرارگاه‌های نظامی و امنیتی سپاه می‌گذرد: «می‌گویند پاسداران را چه به اینکه خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند؟ آنان باید در پادگان و سر مرز باشند، باید در مرز پاکستان و کردستان و عمق جهان اسلام کشته شوند تا ما به آن‌ها نگوییم «سرهنگ» اگر امنیت حضور ما در قدرت را فراهم کنند، آن‌وقت شاید آنان را به‌عنوان بخشی از ملت به رسمیت بشناسیم... اجازه دهید همان‌گونه که افرادی از واشنگتن، پاریس، لندن، نیاوران، اقدسیه، کامرانیه و دیباجی و... اجازه دارند خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند، افرادی نیز از شلمچه، فکه، چزابه، و طلائیه نیز در کنار آنان باشند.»
+17
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران

  بعلت عدم شرکت مردم در انتخابات چنانچه خلخالی،هیتلر،صلواتی،رئیسی،یا هرخر یا اشغالی از طرف ج.ا کاندید شود رای خواهد اورد.ملت فهمیده اند که انتخابات یعنی فقط تأیید نظام منحوس اسلامی ودر زندگی شان(در جهت مثبت) نقشی نخواهد داشت
  1
  27
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mahdi moud - تهران، ایران

  بازم صد رحمت به هیتلر اون به مردم خودش جنایت نمیکرد ، دهن بقیه کشورها رو سرویس کرده بود
  1
  46
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  بایدن پیروز شد و این انتخاب را به طرفداران گلوبالیزم (چون بایدن مطرح نیست) و کسانی که از او شخصا متنفر بودند تبریک می گویم اما دو نگاه متفاوت بر سر ترامپ و بایدن وجود دارد. اول نگاه گلوبالیست ها که در نهایت بدون جنگ و خونریزی چین دیر و یا زود، اقتصاد و آقای اول جهان خواهد شد. از نظر من مهاجر و سوسیال بگیر، در کوتاه مدت البته دموکرات ها بهترند چون نان مفت بیشتری میگیرم و در دراز مدت گلوبالیزیم به ضرر ملت امریکا تمام خواهد شد! اما نگاه دوم منافع ایران در این انتخاب هست. متاسفم عرض کنم که خواهید دید که گروه بایدن تسمه از گرده ی مردم ایران به نفع ادامه ی حکومت آخوندها خواهند کشید. از نظر من موضوع تمام و بایدن برنده شده ولی به اینده می نگرم که این انتخاب پایان صیانت جهانی امریکا و حتما به ضرر ملت ایران (نه حکومت اخوندی ) تمام خواهد شد و حکومت اخوندی تا مدت ها با تزریق پول و تاراج منابع ایران تمدید خواهد شد
  5
  13
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  به قول مولانا: کار دنیا را قراری داده اند. هر کسی را ره به کاری داده اند. گرگ صحرا خویش را رسوا کند. گر دکان نعلبندی وا کند. وقتی که در حکومت ولایی سید علی وکلا و وزرا ورئیس جمهورهای فعلی که البته همه با داشتن مدارک قلابی کاری جز غارت و ویرانی مملکت انجام ندادن. حالا باید شاهد ورود یک عده سردار کیلویی آدمکش به حیطه سیاست باشیم. گل بود و به سبزه نیز آراسته شد.
  1
  12
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Alphabet - پترس، یونان

  مدیر مسئول جوان؟! خاک! به روباه میگن شاهدت کیه میگه دمم! این سردارهای دل دزد روی هیتلر و آدمهای دیو صفت را سفید کردند. پاسداری از مرز کجا بود اینها مشتی بیسواد, جانی, آدم ربا, اوباش و وطن فروشند که به هر کاری دست زدند جز ویرانی و خرابی چیزی حاصل نشد. فروش کشور به چین و روسیه, سد تنگه دوک, پروژه های ناتمام عمرانی نمونه بارز ان است. اینها تشنه قدرت هستند نه شیفته خدمت.
  1
  21
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  007 Azadi - گوتنبرگ، سوئد
  اگر اینجا یک بمب میزاشتن رژیم فلج میشد ٬ چون جعمشون جعم بود مافیایه رژیم!!
  0
  8
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  grizzly - برلین، آلمان
  سپاه بزرگترین پروژه‌های عمرانی و مدیریتی کشور را به ثمر رسانده‌اند. این سدهایی که سپاه زده اکثراً بدون اینکه کارشناسی بشه به محیط زیست صدمه زده و باعث ازبین رفتن دریاچه ها شده و از همه بدتر سد گوتوند بود که آب شیرین رودخانه رو به آب شور تبدیل کرد و زمین های کشاورزی او منطقه رو نابود کرد
  1
  9
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.