پرستویی که فعال اهوازی حبیب اسیود را به دام ایران انداخت، بیشتر بشناسید

العربیه :نهادهای اطلاعاتی ترکیه تصاویری از دوربین‌های مراقبتی و دوربین‌های عبور مرور نقاط مختلف این کشور در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اند که چگونگی ربایش حبیب فرج‌الله کعب رئیس پیشین "جنبش عربی آزادی‌بخش الأحواز" را نشان می‌دهد.

این تصاویر نشان می‌دهد یک پرستوی نهادهای اطلاعاتی ایران به نام صابرین سعیدی که از 3 سال پیش توانسته بود در پوشش فعال و شاعر اهوازی خود را به بریتانیا رسانده و در میان فعالان اهوازی ساکن خارج نفود کند، حبیب فرج‌الله کعب معروف به حبیب أسیود را به ترکیه کشاند.
اصطلاح پرستو در ادبیات سیاسی ایران به زنان زیبارویی اطلاق می‌شود که نهادهای اطلاعاتی ایران از آنها برای جذب و فریب مخالفان استفاده می‌کنند.

بررسی‌های العربیه نشان داد که صابرین سعیدی عضو یکی از خانواده‌های عرب اهوازی است که بسیاری از اعضای آن به اتهام فعالیت سیاسی مربوط به اهواز از سوی رژیم ایران اعدام شده‌اند. این خانواده در ابتدای دهه هشتاد میلادی به عراق نقل مکان کرده و صابرین هم در آنجا به دنیا آمد و بزرگ شد.
صابرین سعیدی پس از بازگشت به ایران با یکی از پسرعموهایش در اهواز ازدواج کرد ولی پس از مدتی از او جدا شده و با به همسری یکی از اقوامش در بریتانیا در آمد و پس از مدتی در سال 2017 به او پیوست. سال 2017 زمان آغاز روابط این پرستو با فعالات اهوازی ساکن خارج و از جمله رهبران "حرکة النضال العربی لتحریر الأحواز" و به ویژه حبیب أسیود بود.

اطلاعاتی که العربیه از فعالان اهوازی ساکن اروپا به دست آورده نشان می‌دهد صابرین از لندن به محل اقامت رهبران جنبش عربی آزادی‌بخش الأحواز در کشورهای دانمارک، هلند، سوئد و بلژیک در رفت و آمد بود و کوشیده آنها را به دام خود بیاندازد. او با ایفای نقش فعال اهوازی توانست به منزل حبیب أسیود و چند تن از دیگر رهبران این جنبش رفته و به جمع‌آوری اطلاعات و ارسال آنها به نهادهای اطلاعاتی ایران پرداخت.
او همچنین توانست اعتماد مسئول جنبش عربی آزادی‌بخش الأحواز را کسب کرده و به تیم رسانه‌ای آنها وارد شده و در شبکه تلویزیونی "أحوازنا" که متعلق به این جنبش است، حضور یابد. او به همراه همسرش و با نام شاعر "أم محمد الطرفی" در شبکه أحوازنا حضور یافت و در همه فعالیت‌ها و برنامه‌های سه سال گذشته جنبش حاضر شده و به خواندن اشعار حماسی ملی‌گرایانه پرداخت. برخی از این مراسم هم از شبکه أحوازنا پخش شد.

فعالان اهوازی می‌گویند که صابرین به بهانه تکمیل پرونده فرزندانش و آوردن آنها به لندن، بارها به عراق سفر کرد و در آخر نهادهای اطلاعاتی بریتانیا از طریق منابع خود به روابط شک‌برانگیز او پی برد و مانع بازگشت مجدد او به لندن شد. العربیه نمی‌تواند مستقلا صحت این اطلاعات را تایید کند، اما سعید حمیدان رئیس فعلی حرکة النضال العربی لتحریر الأحواز" در مصاحبه روز 15 دسامبر 2020 خود با العربیه گفت که صابرین سعیدی به همراه شوهرش در لندن اقامت داشته و بریتانیا او را در دسامبر 2018 اخراج کرد.

درباره موضوع ربایش حبیب أسیود نام یک پرستوی دیگر به نام شهلا زبیدی هم مطرح شده که پس از جدایی أسیود از همسر اولش هدی هواشمی، با او در سوئد ازدواج کرد. گفته شده که شهلا زبیدی هم توانسته اطلاعات بسیار زیادی از جنبش کسب کرده و پس از آن اعضای جنبش را به سرقت اموالش متهم کرده و در فضای مجازی به شدت به آنها تاخته و علیه‌شان شایعه‌پراکنی کرد. این موضوع سبب شد که حبیب أسیود شهلا زبیدی را هم طلاق دهد، اما علیرغم این طلاق به زندگی مشترک با او ادامه داد و این موضوع سبب بروز اختلافاتی میان او و دیگر رهبران جنبش شد. به گفته هدی هواشمی همسر اول أسیود، شهلا زبیدی از موضوع سفر رئیس جنبش به ترکیه اطلاع داشت.
شهلا زبیدیگزارشی که شبکه "اسکای نیوز" منتشر کرده نشان می‌دهد أسیود در 9 اکتبر به ترکیه رفته تا در قرار ملاقاتی عاشقانه با صابرین سعیدی دیدار کند ولی در آنجا اعضای یک باند قاچاق مواد مخدر که با نهادهای اطلاعاتی ایران همکاری می‌کنند، او را ربوده، بی‌هوش کرده و سپس به ایران انتقال دادند.

در پی بالا گرفتن اختلافات میان تهران و آنکارا در زمینه بحران قره‌باغ، نهادهای اطلاعاتی ترکیه ویدئوها و اطلاعات ارزشمندی در زمینه ربوده شدن حبیب أسیود و کشته شدن چند مخالف دیگر ایرانی در خاک ترکیه را به رسانه‌ها درز دادند و ویدئوهایی از لحظه ورود أسیود به ترکیه، لحظه ربوده شدنش در یک پمپ بنزین و همچنین روند هماهنگی عملیات از سوی صابرین سعیدی با عناصر اطلاعاتی ایران را در اختیار شبکه اسکای نیوز قرار داد.

ترکیه همچنین 13 نفر را که با نهادهای اطلاعاتی ایران در ارتباط بودند، به دلیل دست داشتن در ربوده شدن حبیب أسیود دستگیر کرد. این افراد عضو باند مافیای "ناجی شریفی زیندشتی" که یک شهروند کُرد ایرانی است، بودند. ناجی شریفی که تابعیت ترکیه را دارد، سال‌هاست به عنوان جاسوس دوطرفه برای نهادهای اطلاعاتی ایران و ترکیه کار می‌کند. او که حالا به دست داشتن در ربوده شدن أسیود و همچنین کشته شدن چند مخالف ایرانی دیگر متهم است، به ایران گریخته و در آنجا زندگی می‌کند.

اعضای باند زیندشتی یک روز پیش از ربوده شدن أسیود با هم در استانبول دیدار کرده و دو نفر از آنها به فروشگاهی در این شهر رفته و بندهای پلاستیکی در سایزهای مختلف خریده‌اند. نهادهای اطلاعاتی ترکیه می‌گویند که از این بندها برای بستن دستان أسیود و انتقال او به یک خودوری کوچک استفاده شد.

ویدئوهایی که در اختیار اسکای‌نیوز قرار گرفته نشان می‌دهد حبیب فرج‌الله کعب روز 9 اکتبر از فرودگاه صبیحه با یک تاکسی به یک پمپ بنزین که 80 کیلومتر با فرودگاه فاصله داشته رفت تا با صابرین دیدار کند و در آنجا از تاکسی پیاده شده تا سوار خودروی حامل صابرین شود. گفته شده او بلافاصله پس از سوار شدن به این خودرو بی‌هوش شده و دست‌ها و پاهایش بسته شدند. آدم‌رباها پس از آن او را به شهر وان در شرق ترکیه و در نزدیکی مرزهای این کشور با ایران، که 1600 کیلومتر با استانبول فاصله دارد، منتقل کرده و از آنجا او را به ایران بردند.

ربوده شدن حبیب فرج الله کعب بار دیگر توجه‌ها به موضوع پرستوهای سازمان اطلاعاتی ایران را جلب کرد. یکی از مشهورترین قربانیان این پرستوها "روح‌الله زم" موسس رسانه آمدنیوز است که به عراق کشانده شده و از آنجا ربوده شد و در آخر روز شنبه 12 دسامبر 2020 اعدام شد.

دوستان زم از یک پرستوی ایرانی به نام "شیرین نجفی" ساکن ترکیه سخن گفته‌اند که توانسته بود به درون تیم مدیریتی آمدنیوز نفوذ کند و توانست زم را قانع کند برای دیدار با آیت‌الله علی سیستانی مرجع شیعیان جهان در نجف و دریافت 15 میلیون یورو کمک نقدی، به عراق برود. دفتر آیت‌الله سیستانی هرگونه دخالت این مرجع شیعیان در این پرونده را رد کرد.

روزنامه کیهان نزدیک به بیت رهبری هم روز سه‌شنبه 15 دسامبر مخالفان نظام را به مبتلا شدن به سرنوشت روح‌الله زم تهدید کرده و نوشت که تهران با آنها که علیه امنیت ملی فعالیت کنند، مدارا نمی‌کند. کیهان ربوده شدن روح‌الله زم، حبیب أسیود و جمشید شارمهد رهبر گروه تند را فاز جدیدی از پیگرد "خائنان" در داخل و خارج ایران توصیف کرد.
+120
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ

  بد مالی نیست
  46
  76
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  این مردک جدایی طلب بزغاله هم مثل اجدادش در عربستان نتونست جلوی زیرشکم و شومبولش رو بگیره و بخاطر هول و هوس پرستو شکارش کردن هاهاها . مرد شور همتون و فرهنگ عرعریتون رو ببره
  14
  162
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  babak iran5i - تهران، ایران

  این شیوه را روس ها در زمان استالین ایجاد کردند زن های زیبا را در مسیر شخص مورد تظر قرار میدادند....بعدش واویلا لیلی دوست داروم خیلی
  5
  79
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  در پرونده زم هم همین روش استفاده شد و جالبه همین تازگی یک ویدئویی دیدیم که یکی ادعا میکرد از اعضاء وزارت اطلاعات و سپاه بوده و جدا شده و مسیحی شده و جالبه از برادر مسعود نام میبرد این دقیقا همون روش این خانومهاست که همینطوری وارد این مراکز میشوند و بعد شروع به نفوذ میکنند. هشدار جدی باید داد به این گروه مسیحی درباره این افراد و روشهای آنها برای نفوذ بخصوص پناهنده هایی که رفت و آمد مشکوک به ترکیه و عراق و حتی دبی دارند. سپاه در یک دوره ای تعداد زیادی از عواملش رو حتی بصورت پای پیاده راهی انگلیس میکرد تا پناهندگی بگیرند و اگر رد رفت و آمدهای این افراد گرفته بشه مشخص میشه الان مثلا بیت خامنه ای در لندن و مراکزی که در محرم برنامه دارند همه توسط همون پناهنده های دهه 70 و 80 دارن کنترل و عمده کسایی که اونجاها رو پر میکنند همون افراد نفوذی هستند.
  4
  54
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  ولی از حق نگذریم من شخصا از گرفتار شدن این عامل قتل و کشتار اصلا ناراحت نیستم و هیاهو درباره این آدم اصلا برام مهم نیست و بقیه اعضاء و گروههای جدایی طلب و وابسته به عربستان و عثمانی و غیره هم باید بدونند هر حکومتی که سرکار باشه قطعا عواقب کشتار بدتر از این هم خواهد بود . خود عثمانی چطوری رهبر کردها رو گرفت؟ یا عربستان و غیره چه بلایی سر کسایی که حتی روزنامه نگار و مخالف بودند آوردند؟ پس زیاد نمیشه به حکومت ایران خرده گرفت ولی بحث من بیشتر روی آزادی بیان و حق مبارزه برای تغییر و اصلاح امور کشور یا حتی تغییر عادلانه و بدون خشونت حکومت بر اساس خواست مردم هستش که باید حکومتها بفهمند این مبارزات تمامی نداره و مردم حقشون رو خواهند گرفت
  12
  59
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران

  اسم پرستو برای این فاحشه های اسلامی درست نیست.پرستو پرنده منزه ای است و اینها افراد کثیفی هستند
  12
  76
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان

  چه پولی به این زنیکه داده اند که حاضر شده برای قاتلین خانواده اش چنین کاری بکنه! پول مردم فقیر ایران صرف این کارها میشه
  12
  67
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  لامصبا صابون بخرید تا سرتون برای یه سر دیگه بالای دار نره. ماشالا عجب پرستویی هستش. یادمه توی فلان سایت از این پرستوها خیلی میومدن فاز رفاقت بریزن منو هم خفت کنن و از اونجایی که شعارم اینه کسی قابل اعتماده که خودت انتخابش کردی و بهش پیشنهاد دادای. سرکارشون میزاشتم آخرشم بادمجون حواله ایلو تبارشون میکردم. عقل میگه هر دختری خودش اومد سراغت و زود سعی کرد بهت نزدیک بشه منظوری غیر از دوستی داره.
  19
  38
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان

  تو را به شمر حسین کش ، نگید پرستو، چرا به پرستو توهین میکنید، بهترین اسم برای این نخاله های کپک زده ناموس اقا است یا بی بی نرجس خاتون ، چرا بی بی نرجس ،میتوانید یا از همدی خیالی بپرسید(چون به این حـ... ها میگب ته باز گمنام امام زمان)یا از بابای مهدی خیالی حسن عسکری!...بعد هم لجن به سر روی این مردک که بخاطر این عجوزه گردن خودش را به طنانب دار داد،این مردک زن و بچه هم داشت، درست مثل قاشقچی یا چنگالچی که برای یک مغلزاده اومد اردوخر اباد تا قیمش کنند!. بدبختی این است که اینهگا اسم خودشون را هم اپوزیسون یا رهبر فلان جناح هم میگذارند، اینو اپوزیسیون که اخوند راحت داره مملکت را پاهچه پاهچه غارت میکنه و میفروشه. امیر کبیر میگه: یک ز،انمی فکر میکردم کشور وزیر دانا میخواهد، بعد هم گفتم شاید شاه دانه بخواهد، ولی معلوم شد که مملöکت ردم دانا میخواهد. حالا ملتفتید چرا ایران به این خاکبر سری افتاد!
  10
  37
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  عجب تعمه ای بوده لامصب هر مردی را به دام میانداخت!
  16
  25
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  کم کم دارم به فکر میفتم که جدایی و استقلال آذربایجان را اعلام کنم بلکه یکی دو تا پرستو هم به نزد من بفرستند!
  12
  39
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران

  سازمان اطلاعات رژیم آنقدر بیچاره و درمانده شده که سرپا نگهداشتن این رژین ضحاک منش,به مشتی فاحشه رو آورده
  7
  40
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  گفته بودم. طی این ۵ ساله کسایی به جرم جاسوسی دستگیر شدن که ادم دهنش وا میمونه. اکثرشونم فعال رسانه ایی و خبرنگار فراری بودن که تو اروپا پناهندگی گرفتن. اواخر تابستون یه لیست دیدم. حدود ۵۰ تا رو دستگیر کردن .
  3
  12
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  مردحسابی انجا اروپا که پره، یکی رو می گرفتی ..... وگرنه غریزه جنسی رو نمیشه سرش رو کلاه گذاشت، حتی اگه سر اطلاعات کلاه بزاری.
  6
  21
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  چه بهتر که گیر افتاد.
  4
  27
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  جدایی طلب جماعت حقشه ، amirgheryou خوب کامنتها رو بخون و بفهم ، ترک ، کرد ، عرب ، بلوچ ، ارمنی ، آشوری ، ترکمن ، کولی ، کلدانی ، قشقایی ، گیلک ، مازنی ، باتری ، تلاشی ، تات ، لر ، لک ، و ۰۰۰۰۰۰ همه تا وقتی هموطنند جاشون رو چشم ماست ولی اگه بخوان خاک این مملکت رو از اینی که شده کوچکترش بکنند از گرفتار شدن و مردنشون ناراحت نمیشم .
  7
  26
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. مهمترین اصول درمانی خوردن قرصها سر وقته. لطفا به خاطر سلامتی خودت رعایت کن.
  24
  5
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. کلاغ برق گرفته هم سراغ تو نمیاد چه برسه به پرستو. چون هیچ ضرری برای جمهوری اسلامی ایران نداری.
  2
  24
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. این یارو هم دقیقا مثل شما فکر کرده و گفته بد مالی نیست! ولی حالا مالش شده اوین.
  2
  16
  شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. همانطوریکه فرمودی، ایران یک باغ پرگل از تمام اقوام محترمی هست که نام بردی هست و کسانی که بعلت احساس برتری قومی و نژادی بر طبل جدائی میکوبند ابلهانی بیش نیستند. این ابلهان بجای اینکه علاوه بر زبان خودشان زبان بسیار غنی فارسی را هم به گنجینه ی علوم خودشان اضافه کنند چون معمولا از دانش تهی هستند مثل قرون وسطی دچار خود برتر بینی مذهبی و قومی میشوند. زبان فارسی به معنای برتری قوم بسیار کوچک فارس نیست بلکه فقط یک زبان مشترک هست. درست مثل زبان انگلیسی که در امریکا گویش مشترک هست. میلیون ها ادم در امریکا با اسپانیش صحبت میکنند و بجای توهم تجزیه و خود بزرگ بینی مجهز به دو زبان میشوند. اصولا کودکانی که دو زبانه هستند دارای هوش بیشتری میشوند
  4
  14
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل
  متاسفانه این قصه ضربه خوردن مردان از ضعف ناحیه میانی پا ازقدیم بوده و گویا تمومی هم نداره...بازهم طعمه زن ‌، شکار مردی سست کمر و شکارچی سازمانی مجهز و متخصص تله جنسی ..
  0
  10
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران
  دن کیشوت فسیل قزوینی خودش رو مهم جلوه داده فک کرده ننه قمر هم پرستوشده براش!! فسیل انقد از خود راضی فکر کردی بقیه حالیشون نیست نافت رو با چاخان بریدن ؟!!الحق که گردن به بالای اصیلی
  3
  0
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران
  Aryanboy.کلاغ برق گرفته ههههههه .دمت گرم
  2
  3
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  امیرعلی ایرانی - ویسبادن، آلمان
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. داداش برای این بابا بیخودی وقت خرج نکن.ماننده کتک کاری تو کافه های وسترن همش موزیک خودش را میزنه.
  2
  4
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. مگه فکر کردی این روح اله زم چه کار خطرناکی کرده بود با کلاغ برق نگرفته کشوندنش عراق؟ این روسها برای گیر انداختن هر مجرمی در هر سطحی از نظر حکومتها خیلی وقته متداوله. من سیاست دنیای مجازیم خوبه. اونوقتا با نرم افزار آی پی خودم رو هیدن میکردم چون راحت مکان یابی میشی. در سایتهای نامطمئن نباید فعالیت زیادی کرد چون راحت میان در خونت یقه ات میکنن. یه بخش کوچیکی از اطلاعاتی که من از شناسایی فرماندهان سپاه میدادم رو یکی از برگشته های سازمان اطلاعات توی سایت عماریون گذاشت که سریع گرفتن چپش کردن. جالبه کسی هم نفهمید اون بیچاره درباره کیا حرف میزنه. همونطور که اسامی سردارانی رو که من بارها اعلام کردم هنوز تو خود نظام ایران خیلی ها نمیدونن چیکاره هستن اونا. کسانی که به خامنه ای دستور میدم اصلا در پستهای تابلو ظاهری دولت یا نظام یا سپاه نیستن اما در خود سپاه گاهی پستهای نظارتی دارن که اصلا پستشون به جایی اعلام نمیشه. به هرحال شماها بدونین هم کاری ازتون بر نمیاد. چه بسا که خیلی هاتون با این نظام حال میکنید.
  12
  2
  یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من با اعدام مخالفم و بلاخص با حکومت آخوندی و سانسور ولی روح الله زم یک ابله کامل بود و هنوز عشق امام حسین و اخوند خوبه توی سرش بود
  0
  4
  دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. ضمنا آخوند و آخوند بازی را ترک های صفوی با همکاری یهودیان بوجود آورده و در این میان فارس های هیچکاره بطور صد در صد اینجا هیچکاره هستند و هنوز هم ستون اخوندها را ترک ها محکم نگهمیدارند.
  0
  4
  دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.