«فشار برای عدم نصب سنگ قبر» نوید افکاری؛ بازداشت چندساعته پدر و برادر او

 نوید افکاری، ورزشکار اعدام‌شده ایرانیدویچه وله :پدر و برادر نوید افکاری هنگامی که بر سر مزار عزیز دست‌رفته‌شان حضور داشتند از سوی نیروهای امنیتی برای مدت چند ساعت دستگیر شدند. به آنها گفته شده اجازه گذاردن سنگ قبر برای نوید افکاری را ندارند.

بر اساس خبرها و گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، پدر و برادر نوید افکاری روز پنجشنبه ۲۷ آذر (۱۷ دسامبر) در حالی که بر سر مزار نوید در روستای سنگر حضور یافته بودند و مزار او را برای سنگ قبر آماده می‌کردند، از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند. آنها پس از چند ساعت آزاد شدند. مسئولان امنیتی از آنها خواسته‌اند از گذاردن سنگ قبر بر مزار نوید افکاری صرف‌نظر کنند.

خبرگزاری حقوق بشری هرانا روز پنجشنبه ۲۷ آذر (۱۷ دسامبر) به نقل از منبع مطلع گزارش داد، «ماموران که خود را از وزارت اطلاعات معرفی کرده بودند، حسین افکاری و حمید افکاری که در حال تمیز کردن و آماده‌سازی مزار نوید برای نصب سنگ قبر بودند را بازداشت کرده و با خود بردند. خانواده افکاری در این مدت تحت فشار بوده‌اند تا روی قبر نوید افکاری سنگ مزار نگذارند.»
گفته می‌شود به خانواده نوید افکاری از مدت‌ها پیش اجازه حضور بر سر مزار نوید داده نشده بود. حال آنها قصد داشته‌اند مزار نوید افکاری را برای سنگ قبر آماده سازند.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، دو برادر نوید افکاری ماه‌هاست در سلول‌های انفرادی زندان عادل‌آباد شیراز به سر می‌برند.
+29
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اشکال ندداره بجاش برا خمینی قاتل درغگو عربزاده بتخانه بسازید .
  1
  25
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.