نشریه سپاه : مهمترین دلیل ربایش و اعدام زم،جلوگیری از افشاگری علیه ارکان نظام و بروز اعتراضات بود

ایران اینترنشنال :ارگان مطبوعاتی اداره سیاسی سپاه پاسداران با انتشار یادداشتی ضمن دفاع از اقدام این نیرو در ربایش و اعدام روح‌الله زم، تاکید کرد که زم و کانال آمدنیوز با شعار «آگاهی، مبارزه و دموکراسی» و بهره‌گیری از رویکرد افشاگری علیه مسئولان و ارکان نظام، درصدد ایجاد شکاف بین توده‌های مردم و حاکمیت بود و زمینه بروز اعتراضات را فراهم می‌کرد.

روح‌الله زم که در فرانسه اقامت داشت مهر ماه سال گذشته درپی سفر به عراق «ربوده شد» و پس از آن سپاه پاسداران در ۲۲مهر ۹۸ طی بیانیه‌ای از انتقال او به ایران خبر داد و ۲۲ آذر ۹۹  درحالی اعدام شد که در دادگاه از داشتن وکیل انتخابی و دسترسی به دادرسی عادلانه محروم بود و به گفته پدرش به او حتی فرصت اطلاع از تایید حکم و درخواست اعاده دادرسی نیز داده نشد.

هفته‌نامه صبح صادق، ارگان مطبوعاتی معاون سیاسی نمایندگی خامنه‌ای در سپاه پاسداران، چند روز بعد از اعدام زم و در شماره جدید خود، از عملیات ربایش روح‌الله زم به عنوان «یکی از شاهکارهای اطلاعاتی تاریخ چهل ساله» جمهوری اسلامی نام برد و نوشت: «عملیات دستگیری زم به دست سپاه را می‌توان یکی از شاهکارهای اطلاعاتی تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی دانست.»

ارگان مطبوعاتی اداره سیاسی سپاه پاسداران، مهمترین دلیل ربایش و اعدام روح‌الله زم را وارد آوردن جلوگیری از  انتشار اخبار علیه مسئولان و ارکان نظام و جلوگیری از فراهم شدن زمینه اعتراضات عنوان کرد. این نشریه به ویژه به اخباری اشاره کرد که روح‌الله زم در کانال تلگرامی آمدنیوز درباره مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی و از جمله علی خامنه‌ای و دفتر او منتشر می‌کرد و نوشت: زم  با «طراحی و تولید شایعات تکان‌دهنده علیه ارکان کشور» بدون رعایت «هیچ خط قرمزی»  در اندک زمانی «توانست به تریبون اصلی جبهه رسانه‌ای ضد انقلاب بدل شده و هزینه‌های زیادی را به کشور و ملت‌ تحمیل کند.»

این نشریه همچنین ضربه به رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی و ضربه به اعتماد مردم به این رسانه‌ها را از دلایل دیگر ربایش و اعدام زم توصیف کرد و نوشت: این اقدام «افزون بر وارد کردن یک شوک بزرگ روانی به جریان رسانه‌ای ضد انقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی حامی آنها، موجب شد تا افکار عمومی کشور از زبان زم به ماهیت سیاه رسانه‌های معاند ضد انقلاب پی برده و دیوار لرزان اعتماد آنها به رسانه‌های معاند فرو ریزد که این موضوع را می‌توان مهم‌ترین دستاورد شکار زم در حوزه جنگ نرم دانست.»

این هفته‌نامه جرم اصلی روح‌الله زم را فراهم کردن زمینه اعتراضات عنوان کرده و از او به عنوان «لیدر اعتراضات دی ماه۹۶» نام برده است اما به اعتراضات گسترده و سراسری آبان۹۸ اشاره نکرده که سه ماه قبل از آن زم ربوده و بازداشت شده بود.

نشریه اداره سیاسی سپاه پاسداران افزود که «برای درک بهتر این مساله باید به این نکته توجه داشت که آمدنیوز در طول دوران فعالیت خود با اتخاذ شعار فریبنده "آگاهی، مبارزه و دموکراسی" و بهره‌گیری از رویکرد افشاگری علیه مسئولان، درصدد ایجاد شکاف بین توده‌های مردم و حاکمیت بود تا در پی تشدید شکاف‌ها و افزایش بی‌اعتمادی مردم به حکومت، زمینه بروز اعتراضات» در کشور فراهم شود.

نشریه اداره سیاسی سپاه افزود که روح‌الله زم «به لطف تخصص خود در حوزه رسانه و جنگ روانی و تکیه بر تکنیک شایعه‌پراکنی در طول دوران فعالیت آمدنیوز به مثابه مغز متفکر این رسانه» مخالف جمهوری اسلامی عمل می‌کرد.

ارگان مطبوعاتی اداره سیاسی سپاه پاسداران با تاکید براینکه «اعدام زم به منزله بسته شدن پرونده آمدنیوز نیست»، افزود: «خلاصه کردن آمدنیوز در زم یک خطای راهبردی است.»

در بخشی از این یادداشت، نشریه اداره سیاسی سپاه پاسداران به «وجود عناصر نفوذی» در نهادهای حکومتی اشاره و تاکید کرد به اینکه «عناصر نفوذی و خود فروخته زیادی در داخل و خارج کشور در جمع‌آوری اطلاعات و طراحی و اجرای جنگ روانی به آمدنیوز کمک می کردند.»

علاوه بر این، ارگان مطبوعاتی سپاه پاسداران به طور ضمنی به برنامه این نیرو برای ربایش فعالان رسانه‌ای خارج از کشور اشاره کرد و افزود: فعالیت این افراد «می‌توانند در آینده به خلق آمدنیوزهای جدید با تکیه بر همین افراد خودفروخته و نفوذی منجر شود و بار دیگر زحمت شکار آنها» به دوش سپاه پاسداران بیفتد.
+38
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  نه بابا؟، چشم بسته غیب گفته نشریه سپاه.
  1
  37
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران

  از حرکت المان جهت نامگذاری خیابان سفارت بنام روح الله زم خبر جدیدی نیست؟چرا ؟.سازمانهای( و اشخاص) بین المللی حقوق بشر باید کشور های دیگر را تشویق بحرکت مشابه به نمایند.اگر ده کشور اروپایی این عمل رسوا کننده را انجام دهند،مرگ ج.ا سریعتر فرا میرسد
  1
  33
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  ۰۰۰«زم با «طراحی و تولید شایعات تکان‌دهنده علیه ارکان کشور» بدون رعایت «هیچ خط قرمزی»!! همین! رعایت نکردن خط قرمز کافی بود که بره بالای دار، والسلام!!. زم فکر کرد چون اسمش روح الله هست میتونه از پاریس مردم رو تحریک به شورش کنه چون یک روح الله دیگه ۴۲ سال پیش از پاریس همینکار رو کرده بود!
  16
  7
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  به نظر من یک قهرمان بود. با دست خالی و بدون امکانات و هیچ پشتیبانی واقعا تمام نظام فاسد اسلامی رو به لرزه در آورد. اصلا کشتن زم و حتی اعترافات اجباریش نشون داد که او واقعا وابسته به هیچ کجا نبود و اعدامش نشون داد که هر آنچه گفته بود درست بوده و فساد تمام رژیم و بیت خامنه ای منبع فساد و دزدی و غارت مملکت هستش.
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  متأسفانه کامنت من بد برداشت شد! منظور من کنایه، طعنه و دوپهلو بود به متن یاد شده در بالا بود ولی نتونستم منظورم رو برسونم! از کسانیکه منفی دادن عذر میخوام.
  0
  0
  جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.