۶ ملوان ایرانی به اتهام قاچاق مواد مخدر به دادستانی یمن ارجاع شدند

کشتی توقیف شده با محموله مواد العربیه :اداره تحقیقات جنایی در استان المهره در شرق یمن چهارشنبه 16 دسامبر جاری 6 ملوان ایرانی را به اتهام قاچاق محموله بزرگی از انواع مواد مخدر به دادستانی این کشور ارجاع داد.

بنا به گزارش یک منبع امنیتی یمنی ملوانان ایران متهم‌اند که مقادیر زیادی از انواع مواد مخدر از قبیل حشیش، هروئین و کریستال مت‌آمفتامین به ارزش 5 میلیارد ریال یمن را با یک کشتی ایرانی که اواخر ماه گذشته در سواحل استان المهره توقیف شده، قاچاق می‌کردند.

این مقام امنیتی افزود که «پس از پایان مرحله جمع‌آوری شواهد در اداره تحقیقات جنایی در المهره پرونده کشتی ایرانی توقیف شده در سواحل المهره به دادستانی کل ارجاع شد.

این منبع بنا به روزنامه «الشارع» یمن تاکید کرد که دادستانی کل این کشور اقدامات قانونی‌اش در رویارویی با افراد توقیف شده را اتخاذ می‌کند.

دولت قانونی یمن ماه گذشته اعلام کرده بود که نیروهای گارد ساحلی این کشور در استان المهره یک کشتی قاچاق را با 6 ملوان ایرانی و یک پاکستانی در مقابل سواحل الغیضه در استان المهره توقیف کرد که در داخل آن مقادیر زیادی از انواع مواد مخدر تعبیه شده بود.

دولت یمن توضیح داد که در پی تفتیش کشتی از سوی نیروهای امنیتی نزدیک به 730 کیلوگرم از ماده حشیش خارجی رایتینگ و علاوه بر آن 216 کیلو‌گرم از انواع قرص‌های مواد مخدر نوع کریستال کشف و ضبط شد.

دولت یمن همچنین ارزش کل کشفیات حاصله از این کشتی ایرانی توقیف شده را نزدیک به (6.600.000 دولار) چیزی معادل (4,500.000.000) ریال یمن ارزیابی کرد.

ستاد مرکزی نیروهای آمریکایی نیز اخیرا اعلام کرد که یک قایق بادبانی ناشناس را که حامل محموله بزرگی از مواد مخدر بوده را در مقابل سواحل یمن توقیف کرده است.

ستاد مرکزی نیروهای آمریکایی همچنین اعلام کرد که از ماه اکتبر گذشته 4 محموله مواد مخدر با مشارکت نیروهای دریایی فرانسه، آمریکا و بریتانیا توقیف و ضبط شده است.

شایان ذکر است که ایران و بازوی آن در لبنان (حزب‌الله) شبکه‌های جهانی کاشت و قاچاق مواد مخدر را راه‌اندازی و اداره می‌کنند و در این راستا به عملیات کاشت و تولید انواع مواد مخدر در افغانستان، کشورهای آمریکای لاتین پرداخته و سپس آنها را به کشورهایی در نقاط مختلف جهان قاچاق می‌کنند.
+21
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.