ماجرای ویدیو نوجوان ۱۴ساله و واکنش آذری جهرمی

فرارو: وزیر ارتباطات به ویدئوی منتشر شده از گفت و گوی یک نوجوان ۱۴ ساله به یک اینفلوئنسر در اینستاگرام واکنش نشان داد. آذری جهرمی گفت که ویدئویی تلخ و آزار دهنده بوده است. اما او از کسانی که این ویدئو را دلیلی برای لزوم فیلتر اینستاگرام می‌دانند انتقاد کرد.
 
به گزارش فرارو، در روز‌های اخیر ویدئویی از گفت‌وگویی یک نوجوان که می‌گوید ۱۴ سال دارد با یک اینفلوئنسر در اینستاگرام بازتاب وسیعی داشته است. در این گفتگو نوجوان ۱۴ ساله می‌گوید با دیدن لایو‌های اینفلوئنسر به لحاظ جنسی تحریک می‌شود.
 
او سخنان تلخ و تکان دهنده‌ای در این رابطه مطرح می‌کند که موجب تعجب اینفلوئنسر هم می‌شود.
 
این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت و موجی به راه افتاد عده‌ای می‌گویند این سخنان نوجوان ۱۴ ساله لزوم فیلترینگ اینستاگرام را تقویت می‌کند.
( ویدیو حاوی کلمات رکیک می باشد)مثلا کاربری نوشته است: "اگه از همون سال ۱۳۸۴ پیگیر شبکه ملی اطلاعات بودید، نوجوان متولد ۱۳۸۵ به این اوضاع نمی‌افتاد. "
 
خبرگزاری فارس هم در مطلبی در این باره نوشته است: «چند روزی است فیلم گفتگوی نوجوانی با یک زن معلوم الحال درحال توزیع است که انسان را یاد داستان قورباغه پخته می اندازد فضای مجازی آنقدر آهسته جامعه ما را بی غیرت نمود که بخشی از جامعه هیچ احساس خطری نکرد.»واکنش وزیر ارتباطاتحالا امروز محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات نیز موضع‌گیری کرده است.
 او گفت: "فردی این ویدیو را برای من فرستاد و گفت که اتاق فکری برنامه ریزی کرده تا این فیلم را به صورت گسترده پخش کنند و به شما برای فیلتر اینستاگرام حمله کنند. به ایشان پاسخ دادم و هر چند ایشان گفت تدبیر کنید، ولی گفتم که طبیعتاً مسئولیت حوزه پالایش و فیلتر با مجموعه‌های دیگری هست که طبیعتاً آن‌ها در مورد این مکانیزم‌ها خودشان نظر می‌دهند. "
 
آذری جهرمی تأکید کرد: «فیلم تلخ و آزار دهنده بود به نظر می‌رسد نهاد‌هایی که مسئولیت امدادرسانی به کودکان و نوجوانان در این شرایط را دارند باید وارد عمل شوند و باید به جای پخش این فیلم به این وضعیت خانواده رسیدگی کرد. من هم از همان سه یا چهار شب پیش خواستم که آدرس پیدا کنند و همکارانمان بروند و اگر می‌توانیم کمک به این خانواده و این بچه کنیم و باید این بچه معصوم را از این شرایط نجات داد.»
 
وزیر ارتباطات با بیان اینکه به جای دعوا کردن باید به اصل مطلب که نجات دادن آن بچه هست بپردازیم، اظهار کرد: «اگر نهاد‌هایی مسئولیت تربیت و مسائل فرهنگ را مد نظر داشته باشند این مسائل به وجود نمی‌آید.»
 
آذری جهرمی ادامه داد: "توصیه من این است که نباید طوری وانمود کنیم که احساس ضد انقلاب این باشد که وضع کل مملکت همین است. اگر این مملکت کودکانی مثل ایشان دارد که باید به وضعیتش رسیدگی شود، که قطعا همین وضعیت هم آثار مشکلات دیگری در کشور است؛ شهید حججی و نوجوان‌های دین دار و معتقد به اسلام هم دارند. طوری وانمود نکنیم که انگار وضعیت تمامی نوجوان‌های ما این است. "
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به پرسش پیرامون دلیل عدم پیگیری اینترنت ویژه کودکان اظهار کرد: "ما به جد این مسئله را از روز اول پیگیری کردیم و شما بروید ببینید چه کسی از من در دادگاه شکایت کرد تا طرح اینترنت کودکان متوقف شود. "
+23
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  این گری گوریها کی هستن؟ عقب مونده ها..تحریک میشی ؟ برو توالت تخلیه کن نکبت.
  16
  40
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  این خانوم باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیره که یاد خودش و رفقاش باشه که با یه بچه نمیتونه لایو کثافت کاری داشته باشه. بقیش مربوط میشه به خاک بر سری اخوندا...
  16
  50
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Q.mars - بلژیک، بلژیک

  والا وضع کل مملکت همین است انگار.هر ویدیویی که میری الفاظ جنسی توش هست. همین ویدیوهای سینا ولی الله نمونه شون.یارو بخودش میگه چیکار کنم بازدید بالا بره؟دوتا متلک جنسی بنداز لایک بالا بره.اصلا راه خندوندن رو گم کردن یا با دیالوگ میخوان پرکنن.فیلمهای چارلی چاپلین و باسترکیتون بااینکه صامت هستن ولی هنوزم خنده دارن.
  4
  29
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Q.mars - بلژیک، بلژیک

  این گری گوری ها باید از تیرطایفه زهرا رختشورها باشن که از دم در خونه ها وپله ها وسکوهای توکوچه بساطشونو جمع کردن و تو اینترنت بساط پهن کردن.
  2
  24
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  یک زمانی بچه های 14 ساله از خانه فرار می کردند تا به جبهه بروند و بجنگند و این هم از 14 ساله های امروز ما . بیچاره شاه که چه بدشانس بود گیر آن نسل افتاده بود و جمهوری اسلامی چه خوش شانس که با این نسل طرفه
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  تنها راه حل اسلامی این عقب افتاده های شعوری یا اخته کردن مردم و یا ازدواج زودرس در نوجوانی و به نفع اسلام بچه پس انداختن هست. البته انسان باید تحریک بشود. شهوت قسمتی از روند پرورش انسان و اصل فترت هست و اگر شهوت نبود خود اقای جهرمی هم نبود. پای یک مشت عقب افتاده از حاشیه ها و در و دهات به دانشگاه ها باز شده ولی شعورشان از حد خزعبلات 1400 سال قبل عربستان فراتر نمیرود و حاصل ان همین جهرمی ها و سروش و مهاجرانی و رائفی پور هستند چون ته گَرد باورهای اینان کپک زده است
  0
  11
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  آنتیکور - بروکسل، بلژیک
  حالت تهوع دست میده به آدم حرفهای این بچه رو میشنوه اگه بچه های الان ایران این باشن فاتحه این کشور رو باید خوند دیگه
  0
  19
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  [::آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه::]. بد شانس نبود، شیر بچه‌ها و جوونایی که از کشور دفاع کردن نتیجه تربیت درست وکشورداری پادشاه بود، بد شانس تویی که کمونیست بارت اوردن.
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  اینستا فیلتر نمیشه،مردم رو سرگرم همین حرفهای درپیتی میکنه با میلیونها فالاور تا مردم دنبال چیزهای دیگه نباشن. اتفاقا فضا باید با اینستا هر چه بیشتر شلوغ بشه، همه بیسوادها کم سوادها نظر بدن تا نظر باسواد گم بشه و دیده نشه.
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Masterweb - تهران، ایران
  جالبترین بخش آخر فیلم بود که خود زن گفت من خجالت کشیدم که مخاطبم اینان و خودشو پوشوند !
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک::]. درود بر شما، کار این خانم جرم روشنی است، اگر از دوستان کسی از این خانم اطلاعات دارد لطفا اعلام کند، ببینیم در چه کشوری است، خیلی راحت می رود زندان حداقل ده سال زندانی دارد این کار، با بچه چهارده ساله اینگونه گفتگو؟؟؟؟؟
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.