یکی از مراجع شیعه در قم رهبر ایران را مسئول همه کشتارها پس از سال ۲۰۰۹ دانست

العربیه :آیت الله محمود امجد استاد حوزه‌های علمیه، در واکنش به اعدام روح‌الله زم او را «مقتول مظلوم» خواند و رهبر ایران را مسئول مستقیم «همه جنایت‌ها و کشته‌شدگان» از سال 88 عنوان کرد.

آیت الله محمود امجد، شامگاه سه‌شنبه 15 دسامبر 2020 طی یک سخنرانی زنده در صفحه اینستاگرام خود گفت: «تعجب می‌کنم از اعمال خودمان و همه که چرا یک جوانی را مظلومانه اعدام می‌کنند و کک‌ ما نمی‌گزد. من برای این جوان ناراحتم چون مظلوم کشته شد».

این روحانی، علی خامنه‌ای رهبر ایران‌ را موجب نابودی بسیاری از امور در کشور دانست و افزود: «آقای خامنه‌ای باید از استبداد رای خود بگذرد. تمام خون‌ها و کشته‌هایی که از سال 88 شده،‌ همه آنها مسئولش خامنه‌ای است».

به گفته او، خامنه‌ای از «همه جریانات ریز و درشت مملکت» خبر دارد و در آن مسئول است.

امجد در ادامه از سکوت دفتر علی سیستانی مرجع تقلید شیعه در عراق که گزارش‌ها درباره نحوه فریب و ربودن زم نشان می‌دهد که عملیات با سواستفاده از نام این مرجع تقلید انجام شده، انتقاد کرد.

روز سه‌شنبه محمد امجد فرزند این استاد حوزه‌ علمیه در اینستاگرامش اعلام کرده بود پدرش خواستار «شهید» و «مقتول» خواندن روح‌الله زم،‌ موسس و مدیر اعدام‌ شده کانال تلگرام «آمدنیوز»، شده بود.

روح‌الله زم فعال سیاسی و خبرنگار ایرانی بود که پس از اختلاف‌نظرهایی که با حکومت جمهوری اسلامی پیدا کرد از ایران خارج و به فرانسه پناهنده شد، او در آنجا کانال تلگرامی آمدنیوز را تاسیس کرد و به افشاگری علیه حکومت پرداخت. این خبرنگار در هدایت اعتراضات مردمی در سال 96 تاثیر پررنگی داشت. اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اکتبر 2019 طی عملیات فریب، این خبرنگار را از فرانسه به عراق کشاند و پس از ربودن او و صدور حکم اعدام، در 12 دسامبر این حکم را علیرغم مخالفت و اعتراضات گسترده بین‌المللی اجرا کرد.
+137
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  colombo - پاریس، فرانسه

  ایکاش‌ این‌ آخوندها‌ نه‌ تنها‌ سر‌ خود‌ بلکه‌ صورت‌ خود‌ را‌ هم‌ با‌ پارچه‌ای‌ می‌پوشاندند‌ تا‌ چهره‌ کریهشان‌ مخفی‌ می‌ماند؛
  4
  93
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  دیگه حنای شما آخوندها رنگی نداره . چه موافق و چه به ظاهر مخالف. اکثر مردم ایران دیگه به هیچ یک از شما ها اطمینانی ندارند.
  4
  84
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  همین روزاست که از چپ و راست سایر مراجع بهش حمله کنند و بگن تو مرجع نیستی چون اسلام رو خوب نفهمیدی و چه بسا که تکفیرش هم بکنن. بنده هم موافقم این بابا یا داره بازم مردم فریبی میکنه یا اگه حرفش از روی صداقت هست یعنی واقعا اسلام رو خوب نفهمیده. الان بچه ده ساله هم میدونه که اسلام دین ترور و قتل و تجاوز و غارت هست تو به این عالمی هنوز این رو نفهمیدی؟
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  قبل از ۸۸ چه کسی مسئول بود؟!
  3
  30
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  قیافه رو؟! من‌نمیدونم‌ اینها از کدوم‌کوره دهات اومدن؟ ما سالها تو ایران زندگی کردیم،حتی پایین ترین قشر جامعه هم اینجور قیافه های کریه و وحشتناکی نمیدیدیم.واقعا افرادی پیدا میشن که فکر میکنند به حرف و فکر اینجور انسانهای اولیه نیمه تکامل یافته باید توجهی کرد؟
  3
  20
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  چون فرزند همقطار این فرد رنگ رو رفته زیر خاکی را اعدام کردند تازه دهان باز کرده و مدعی شده است . اخر مرد مومن این همه جوانان مردم توسط همین قاضی القضات فعلی شما اعدام شده و تو مدعی دین مداری یکبار دهان باز نکردی و نگفتی که این همه جوانان مردم را چرا اعدام میکنید . حال مدعی شده ای که خامنه ای مسئول کشتار 88 ببعد میباشد .مشخص است که قلبت همانند چهره تو سیاه و چرکین است و مشخص است که سرکار در فیضیه درس دروغ و سفسطه و ریا و تزویر تدریس میفرمایید
  2
  21
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Q.mars - بلژیک، بلژیک
  من معتقدم نه در داخل نه در خارج کاری از کسی برنمیاد.کسی هم مسئول شناخته نمی شه.چون این سناریوهای درسطح کلان که کی رو کجا وچطوری بکشن وازبین ببرن توسط انگلیس و فرانسه وآمریکا وروسیه نوشته می شن.یه سناریو هم در داخل کشوربرای داخلی ها مینویسن.
  14
  5
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  این آخوند به اونجاش خندیده بعد از چهل سال تازه داره چشم بسته فندقی در میکنه . آخونده خوب فقط آخونده مرده س . شماها یه کم از سهمتون کم بشه خدارو هم بنده نیستین . فردا یه کم بهت پول و پله بدن فتوا میدی که خامنه ای خوده امام زمانه .
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. احمقی نژاد ، خاتمی، رفسنجانی، خمینی، صادق خر خالخالی (خلخالی)
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Q.mars - بلژیک، بلژیک
  باز مثل اوسکلا منفی زدین؟میگم فرانسه و ایران سر روح الله زم توافق کردن وسناریورونوشته بودن همونطوریکه باآمریکا یاانگلیس روسیه سر بعضی چیزها درسطح کلان توافق کردن.کاش این بساط اوسکل بازی منفی مثبت ازدنیابرچیده بشه.ده دوازده سال پیش که اینجا خبری از منفی مثبت نبود کاربر منطقی ومعقول هم بیشتربود
  9
  2
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  حال انگار قبل از سال88 مملکت گل و بلبل بود و حالا آدم می کشند یادشان رفته در دوران طلایی امام چند هزار نفر اعدام شدند ؟
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.