آزمایش موشکی اسرائیل با هدف مقابله با تهدیدهای ایران

موشک «پیکان»دویچه وله :سه نوع سیستم دفاع موشکی اسرائیل در روز سه‌شنبه ۱۵ دسامبر مورد آزمایش قرار گرفتند. مقامات دفاعی اسرائیل گفته‌اند که هدف از این آزمایش‌ها مقابله با تهدیدات ایران و حزب‌الله لبنان بوده است.

وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد که این کشور روز سه‌شنبه ۱۵ دسامبر یک رشته آزمایش با سیستم موشکی چندبرده را انجام داده است. این آزمایش موشکی به منظور "حفاظت در برابر تهدیدهای دشمن بزرگ، ایران" و در امتداد مرزهای شمالی و جنوبی اسرائیل انجام شده است.

مقامات دفاعی اسرائیل می‌گویند، برای اولین بار است که این کشور یک سری آزمایش هماهنگ و منسجم با سیستم دفاع موشکی چندگانه با قابلیت‌های گوناگون انجام می‌دهد. نام این موشک‌ها: ''پیکان'' با قدرت هدف‌گیری موشک‌های دوربرد، ''فلاخن داود'' با قدرت شلیک به موشک‌های میان‌برد و ''دیوار آهنین'' است که سال‌هاست برای دفاع در برابر موشک‌های شلیک‌شده از نوار غزه استفاده می‌شود.

موشه پاتل، فرمانده سازمان دفاع موشکی اسرائیل، گفته است: «با استفاده از رویکرد چندوجهی این آزمایش، تهدیدهای گوناگون می‌توانند شناسایی شده و از طریق هماهنگی و همکاری کامل بین سیستمی رهگیری شوند.»
سیستم دفاع موشکی «فلاخن داود»هدف: مقابله با تهدیدهای ایران
اسرائیل به طور مداوم با حملات موشکی و تهدید به حمله از سوی شبه‌نظامیان فلسطینی در نوار غزه و از سوی گروه شیعه حزب‌الله لبنان که مورد حمایت ایران است و نیز از سوی ایران روبروست.

مقامات اسرائیل از توسعه سلاح‌های دوربرد ایران و نیز تلاش‌های حزب‌الله برای واردات یا توسعه موشک‌هایی که قادر به هدف‌گیری در هر نقطه از اسرائیل با دقت بالا هستند، ابراز نگرانی می‌کنند.

ژنرال ران کوچاو، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل، گفته است که این تمرین مجموعه‌ای از تهدیدات را شبیه‌سازی کرده و شامل تصمیم‌گیری پیچیده انسانی و رایانه‌ای است.

او همچنین گفته است: «رهگیری یک موشک کروز که به دلیل سرعت، ارتفاع و قدرت مانور، هدف سختی است، یک موفقیت بزرگ بود.»

فرمانده نیروی هوایی ارتش اسرائیل گفته است، آنچه دراین آزمایش خاص بود، یک تمرین زنده با سناریوی مشخص بود. او با تاکید بر این نکته که موقعیت ژئوپولیتیک خاورمیانه تغییر کرده، گفته است: «این آزمایش ما را از نظر عملیاتی و تکنولوژی به جلو می‌برد و به ما این امکان را می‌دهد که سیستم‌های پیشرفته در سلاح‌های هوایی را به کار ببریم و قادر به ارزیابی و تمرین بهتری باشیم.»
همکاری با آمریکا
اسرائیل سیستم دفاع موشکی خود را در همکاری با ایالات متحده گسترش داده است. تمرین روز سه‌شنبه نیز با همکاری آژانس دفاع موشکی آمریکا انجام شده است.

این آزمایش بر فراز دریای مدیترانه انجام شد و قابلیت سیستم دفاع موشکی برای هدف‌گیری یک سری از هدف‌های هوایی، از پهپاد تا موشک‌های بالستیک دوربرد را مورد آزمایش قرار داد.

رئیس بخش دفاع هوایی و موشکی اسرائیل گفته است: «نتایج این آزمایش عالی بود. تمامی هدف‌ها در تمام آزمایش‌ها تخریب شدند و هیچ هدف و هیچ تهدیدی در آسمان پس از این آزمایش باقی نماند.»

موشه پاتل، فرمانده سازمان دفاع موشکی اسرائیل، گفته است که هنوز برای شروع فروش این سیستم دفاعی به متحدان جدید این کشور در خاورمیانه، امارات متحده عربی و بحرین، خیلی زود است. با این حال او تصریح کرده است که این موضوع می‌تواند در آینده در نظر گرفته شود.
+33
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  یکی‌ مستقیم بزن تو انجائ آقا. قول می‌‌دم. یکی‌ صدایش در نمی‌‌یاد. همه خوشحال .حتا چپی‌ها و ملی‌ مذهبی‌ ها. یک مقدار تعارفی هستند. ولی‌ کلا. بدشان نمی‌‌یاد. ناز می‌‌کنند. .هنوز با خلق فلسطین و ملت مظلوم فلسطین. ما که می‌‌دانیم. در قلب چه می‌‌گذرد.تاریخ دانان در ایران همیشه در گذشته ایران تقلب می‌‌کنند . آخوند ها. آینده ما،در تقلب. می‌‌کنند. جای دوری نمی‌‌رود.
  6
  11
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kalo palang - لندن، انگلستان
  بیشترین نفع رو از جمهوری اسلامی تا الان اسراییل برده! هر کاری دلش خواسته کرده، به بهانه اینکه توسط دشمنانشون تهدید به نابودی شدن(پروژه مظلوم نمایی)، واین کارها برای امنیتشون لازمه.
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.