دور کاری به رغم فواید زیاد خطراتی را هم برای سلامت ایجاد می‌کند

العربیه :پاندمی کرونا اکثر کارکنان جهان را مجبور به دور کاری و کار در خانه کرده تا از شیوع کووید 19 جلوگیری کرده و فاصله گذاری اجتماعی را حفظ کنند و با توجه به تجربه موفق، این نحوه کار ممکن است، ادامه یابد.

بر اساس گزارش وب سایت «ایت دیس»، علی رغم موفقیت و اثربخشی این رویکرد، شماری از خطرات نیزسلامتی را تهدید می‌کنند که نتیجه عادت‌های به شرح زیر است:

کار در تمام روزبرخی ممکن است کار در خانه را فرصتی برای کار طولانی مدت در طول روز بدانند اما این از دو طریق بر سلامتی تأثیر می‌گذارد، نخست افزایش وزن با خوردن زیاد و عدم حرکت و دوم، تأثیر بد روانی ناشی از خستگی و تردید در این خصوص که تمام نشدن کار است.

عدم استفاده از حمل و نقل عمومیاستفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به شما کمک می‌کند تا راه رفته و حرکت کنید که این امر باعث می‌شود بدن به غیر از نشستن در خانه، در فعالیت مداوم باشد، در صورتی که در وضعیت دور کاری، حداکثر مسافتی که می‌توانید حرکت کنید، از محل کار تا اتاق خواب است.

نشستن طولانی روی صندلینشستن تا 4 ساعت روی صندلی منجر به افزایش وزن با سرعت سالانه 4.5 کیلوگرم می‌شود و در برخی افراد بیش از این مقدار است و لذا بهتر است هر نیم ساعت حرکت کنید.

نور آفتابنور طبیعی که هنگام کار در معرض آن هستید، به تمرکز و خواب آرام کمک می‌کند بنابراین همیشه هنگام کار در خانه حتماً کنار پنجره کار کنید یا به هر طریقی در معرض نور آفتاب باشید.

کنار گذاشتن وعده‌های سبک غذاییمیان وعده‌ها به کاهش احساس گرسنگی کمک می‌کنند بنابراین هنگام غذا خوردن، معده پر نمی‌شود که این امر به هضم غذا کمک کرده و باعث کاهش وزن می‌شود لذا بی توجهی به میان وعده‌ها ممکن است، افزایش وزن شما را در پی داشته باشد.

نوشیدن کافئیننتایج تحقیقات نشان داده است که کار در خانه یا دور کاری باعث نوشیدن 500 تا 600 میلی گرم کافئین، معادل چهار تا هفت فنجان قهوه می‌شود و این میزان، بیماری‌های شما مانند سردرد، بی‌خوابی، فشار خون و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی افزایش می‌یابد.

فشارهای کاریاسترس کاری بر بهره وری و انگیزه مداوم در محل کار تأثیر می‌گذارد بنابراین حدود 26درصد از افراد هنگام انجام کار از خانه، زیر فشار کاری قرار می‌گیرند. به همین دلیل مجله اپیدمیولوژی آمریکایی، لزوم ارتباط‌های حرفه‌ای و اجتماعی با تیم کاری را توصیه می‌کند
+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.