از پرتره پادشاهان قاجار تا گل‌های سرخ: شاهکارهای هنر ایران در سده نوزدهم (+ ویدیو)

سلسله قاجار از سال ۱۷۸۹ تا ۱۹۲۵ میلادی بر ایران حکومت می‌کرد. در این دوره ارتباط جدی میان ایران و اروپا پدید آمد و تاثیر آن در هنر ایران نیز به گستردگی هویدا شد. از سال ۱۹۹۹ و برگزاری نمایشگاهی با عنوان «نقاشی‌های درباری ایران» (Royal Persian Paintings) در نیویورک، توجه جهانی به هنر ایران در دوره قاجار جلب شد. یکی دیگر از نمایشگاه‌های بزرگی که در سال‌های اخیر در رابطه با هنر قاجار برگزار شده نمایشگاه «امپراتوری گل‌های سرخ: شاهکارهای هنر ایران در سده نوزدهم» در فرانسه است که در ویدیوی بالا بخش‌هایی از آنرا می‌بینید. از منحصربفردترین آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه می‌توان به تاج آقا محمد خان قاجار و همچنین نمایی از کاخ گلستان، اثر کمال الملک اشاره کرد. در این رابطه بیشتر بخوانید: «آثار کمتر شناخته شده هنر قاجار در موزه لوور».
+34
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  عکسی از دو عهد نامه گلستان و ترکمنچای ندیدم.
  5
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Bingobango - لندنستان، انگلستان
  آقای سبکبالم - کالیفرنیا - قرارداد ترکمنچای و گلستان چه ربطی به آثار هنرمندان ایرانی دارد؟ چرا دوست دارید همه چیز را بچسبانید به سیاست؟!
  5
  5
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Bingobango - لندنستان، انگلستان::]. عزیزم، از سیاست به دور افتادیم که روزگارمان این شد. کمی هم به پیچش مو توجه کنید.
  4
  8
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. عکس آقا محمدخان رو که ایران 10پاره و بی درو پیکر رو دوباره تجمیع کرد و روس و عثمانی و افغانی و عراقی رو شکست داد رو حتما دیدی؟ کل ایران رو دوباره ساختن بعدش بر اثر نبود پول کافی و قدرت گرفتن اروپا و تضعیف عثمانی بر اثر جنگ شکست خوردن و بعضی شهرها رو دادن. اتفاقی که برای هر حکومتی ممکنه بیوفته.
  8
  4
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نمیدانم که آیا دو جلد کتاب “ خواجه تاجدار” را مطالعه کردید یا خیر؟ همانطور که کتاب ۲۳ سال هویت والایی برای محمد رسم کرد که توانست قبائل پراکنده عرب را منسجم کند، در این کتاب هم از لیاقت و کشور داری آقا محمد خان تعریف و توصیف زیادی شده است. اینکه نتیجه اعمال محمد رسول الله باعث چه فلاکتی امروز در سرزمین ما شده مشابه نتیجه همان اعمال اخلاف آقا محمد خان است که کمترین آن منجر به جدا شدن بخشی از خاک میهن ما شد.
  3
  10
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.