پدر یکی از جانباختگان هواپیمای اوکراینی فرماندهان سپاه و جواد ظریف را جنایتکار خواند+ ویدیو

ایران وایر :ویدیویی از سخنان پدر مریم ملک، از جانباختگان شلیک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن وی در دادسرای نظامی تهران امیر حاجی زاده، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران را جنایتکاری می‌خواند که دست او به خون فرزندش آلوده است.
پدر مریم ملک، در سخنانش خطاب به مقامات دادسرای نظامی تهران که روز سه‌شنبه ۲۴ آذر ایراد شده از حضور سپاه پاسداران و عوامل جمهوری اسلامی در تحقیقات پیرامون این جنایت به شدت انتقاد کرده و می‌گوید چطور ممکن است یک مشت جنایتکار در این تحقیقات حضور داشته باشند.

وی در ادامه می‌پرسد آیا فرمانده هوافضای سپاه که خود دستش تا مرفق در خون عزیزان ما آلوده است آیا اجازه می دهد که تحقیق به درستی انجام شود؟

آقای ملک همچنین از حاضران در جلسه می‌پرسد چرا در این مدت فرمانده هوافضا که مسئولیت مستقیم در این جنایت داشته از کار برکنار نشده است؟

وی در ادامه خواهان برکناری تمام کسانی که در این جنایت دست داشته‌اند از جمله رییس سازمان هواپیمایی کشوری، فرمانده هوافضای سپاه و فرمانده کل سپاه می شود و از جواد ظریف به عنوان جنایتکاری یاد می‌کند که عنوان وزیر امور خارجه را دارد.

پدر مریم ملک خطاب به اعضای دادسرای نظامی تهران ادامه می‌دهد که من سینه‌ام را باز می کنم و استدعا دارم همین جا من را دستگیر و اعدام کنید چون بعد از فرزندم دیگر زندگی نمی خواهم.
سخنان آقای ملک با تایید دیگر اعضای خانواده جان باختگان هواپیمای اوکراینی در این جلسه همراه می‌شود.

پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین یک پرواز مسافربری متعلق به هواپیمایی بین‌المللی اوکراین از مبدا تهران به مقصد کی‌یف بود که هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته و ساقط شد.

 این هواپیما در ۱۸ دی ۱۳۹۸ اندکی پس از برخاستن از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی هدف دو موشک قرار گرفت که به فاصله ۲۴ ثانیه از سامانه موشکی تور پدافند هوایی سپاه پاسداران شلیک شدند و کمی بعد این هواپیما در نزدیکی شاهدشهر استان تهران سقوط کرد. همه ۱۷۶ سرنشین این پرواز جان باختند.
+167
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Vejdanebidar - آمستردام، هلند

  روح همگیشون شاد. لعنت بر ظریف ودار و دسته کثیف اش
  2
  109
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  جنایتکار اصلی خامنه ای میباشد،باید این شجره خبیثه را از ریشه خشکاند
  6
  102
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kasa-123 - وین، اتریش

  آفرین به شجاعت این مرد.آفرین به خانمی حرفش رو زد.دست این عزیزمان رو باید بوسید که با رو در روی دیکتاتور ایستاد و حرف دل میلیونها ایرانی رو زد،ای کاش مثل این خانم و آقای عزیز هزاران نفر رو داشتیم.
  3
  93
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  احتراز - دورف، آلمان

  کو غیرت، فقط باید خامنه‌ای اعدام بشه. مسبب تمام بدبختیهای این ملت علی چلاق.
  3
  87
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  جناب مسافران آنکارا، با ....و اربابتان بود ها. گفت نشاید که نامتان نهند آدمی!
  7
  75
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  خدا بهشون صبر بده . تو اون هواپیما دو سه دانشمند ایرانی بودن که ایارن ازشون می خواد برگردن ایران و برای ایران کار کنن که اونها هم قبول نمی کنن و برای زدن اونها ، کل همواپیما رو میزنن که یه صانحه یا نهایتا یه اشتباه جلوه بدن
  3
  51
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  درود بر شرفت مرد ،درود بر شجاعتت لعنت خدا و ملت جان به لب رسیده بر کلیت حکومت لجن و فاسد و جنایتکار ایران
  6
  77
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  من چندین بار سخنان این پدر جگر سوخته را گوش دادم وبر سرنوشت ایران که بدست جانیان حکومت اسلامی افتاده اشک ریختم ، امیدوارم این شکنجه و دردی را که ملت بیش از چهار دهه تحمل میکند این جانیان و فرزندانشان بزودی با تغییر حکومت بتوانند بچشند و با روح و جانشان لمس کنند.
  8
  69
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  جنایتکار اصلا اینا را تشریح نمیکنه .هیچ کلمه ای نمیتونه این کثافتکارای عرب را تشریح کنه. فقط سپاه و ظریف نبودند مجی و علی گدا نقش مهمی تو این فاجعه داشتند. یه چیزو خوب باید بدونند که میز ریاست به کسی وفا نکرد
  2
  26
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  همه مثل خانواده تو میخوان برن خارج،یعنی کاسبین ، ان جنایتکاران هم دنبال کاسبی خود. اصلا دیدین مصری کشورش رو ترک کنه،ایرانیها ده میلیون رفتن بقیه هم میخوان برن ،نکنه اون مصری باید بیاد اینجا رو بسازه
  27
  5
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  asal30 - بندرعباس، ایران

  من نمیدونم این خانواده های بازمانده دنبال چی میگردند؟ خب مشخصه چند روز بعد از ترور قاسم سلیمانی ایران الکی خودزنی کرد تا بگه امریکا هواپیما رو زده و مظلوم نمایی کنه . هدفش فقط مظلوم نمایی بود حالا شما بازمانده ها دنبال چی هستید؟ رهبر دستور داده سپاه بزنه شما میخواید مثلا رهبر بگه اونی که زده رو مجازات کنند؟ دستور از خود خامنه ایی صادر شده یا سپاه شما کاری نمیتونید کنید زدن کشتن تنها زمانی میتونید کاری کنید که این رژیم سرنگون بشه بعد همه عوامل رو بیایید دادگاهی کنید الان کاری نمیتونید کنید .
  4
  26
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  اگر خدا صدای این مادران و پدران داغدیده و جگر سوخته را نشنود پس اون خدا هم خدا نیست .
  2
  30
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. اولأ من نیز به دلیل سهل انگاری واهمال چندتن که منجر به فوت وسانحهُ هواپیمائی شد،نژندو پژمان هستم.
  36
  3
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. دوم فرق ما با غربیان و خارجی پرستانی همچون شما اینست که ما مقام آدمی را آنگونه می بینیم که«رسد آدمی به جائی که به جز خدا نبیند»،حال شما این را به یک فیلسوف غربی ترجمه کن و توضیح بده.آیا می فهمد؟خیر.
  36
  3
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چون برای او این علوم نامکشوف و مبهم است،از آنجا که تنها به دلایل عقلی وچشم خود رجوع میکند درحالیکه عقل این را نمی تواند درک کند.در واقع،«عاقلان نقطهُ پرگار وجودند ولی،عشق داند که دراین دایره سرگردانند».فقط با عشق می شود به مقامی رسید که «به جز خدانبیند».برای عارفِ عاشق«صدرِ دین» مهم نیست،«صدرِ انسان» مهم است.
  34
  3
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::] ای مسافر نژند پژمان امید آنکه عمود لحمی رهبر بر سپر شحمیت چنان کوفته شود که از توهم به واقعیت اندر آیی و بر اعتیادت بر ساندیس فائق گردی،فتبادکنک الا.
  6
  22
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. شما عالما و عامدا یک مسلمان واقعی هستی،ژن شما با کشتار ،غارت،اعدام،دزدی،جنایت عجین شده است
  3
  29
  ‌سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  IjoinedIRUK - اوکلاهما ، ایالات متحده امریکا
  هیچ فریادی در هیچ محکمه ای دیگه نمیتونه داغ نبودن اون انسانهای بی گناه رو جبران کنه . تحمل از دست دادن ناگهانی یه عزیز خیلی سخته فقط امیدوارم خدا ب این پدر داغ دیده و بقیه ک عزیزانشون رو از دست دادن ارامش و صبر بده.
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  رهبری مقصر نیست؟ . من بودم رهبری مجلاس خبرگان نگهبان شورای عالی امنیت ملی سپاه مجلس دولت رو به ترتیب مقصر اعلام میکردم. چون مقصرای واقعی همینه. اما برام جالبه چرا هیچکی این سه تای اول یعنی رهبری خبرگان و نگهبان رو مقصر نمیدونه؟ . چرا اکثرا سعی میکنن این سه تای اولی رو مخفی کنن؟ چرا هیچوقت از این ۳ تای اولی اسمی نمیبرن؟ ایا عمدی در کاره؟
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. جنایتکار اصلی دین اسلام و قوانین و سرمنشاء آن است
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.