برخورد شئی خارجی سبب انفجار نفکتش در بندر جده عربستان شد

عکس آرشیوی استیورونیوز :شرکت کشتیرانی هافنیا اعلام کرد یکی از نفتکش‌هایش در بندر جده عربستان در اثر برخورد با شیئی از «منشأ خارجی ناشناس» دچار انفجار و حریق شده است.

در بیانیه این شرکت آمده است که کشتی «بی.‌دبلیو. راین» که با پرچم سنگاپور در حال تخلیه بار در جده عربستان بود، پس از نیمه‌شب یکشنبه به‌وقت محلی، هدف حمله قرار گرفت و عرشه‌ آن دچار حریق شد اما تمامی ۲۲ ملوان کشتی موفق شدند به‌موقع از آن خارج شوند.

سازمان «عملیات تجاری دریایی بریتانیا» که تحت نظر نیروی دریایی این کشور در خلیج فارس فعالیت می‌کند اعلام کرد که در حال بررسی این حادثه است و همچنین از کشتی‌‌رانان حاضر در منطقه خواست احتیاط کنند.

ماه گذشته نیز انفجار یک مین دریایی به نفتکش دیگری در سواحل عربستان خسارت زد و مقامات سعودی، حوثی‌های یمن را مسئول آن حمله بر شمردند. این در حالی است که اوایل ماه گذشته نیز حمله مرموز دیگری در بندر کوچک نیشتون در شرق یمن به یک کشتی باری آسیب رسانده بود.

شرکت «دِریاد گلوبال» که در زمینه تأمین امنیت دریایی فعالیت می‌کند اعلام کرد که چنانچه این انفجار ازسوی حوثی‌های یمن صورت گرفته باشد، نشان از چرخش مهمی در مقصود و هدف‌گیری آنها‌ دارد.

مقامات عربستان سعودی، و نیز فرماندهی ناوگان پنجم ایالات متحده که در منطقه حاضر است، هنوز درباره این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خوب این هم عملیات حوثیها بوده که تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران هستند , شما عربهای عربستان را رژیم اخوندی ایران خوب اچماز کردن هر بلای به سرتان اورند غیرت دفاع از خود ندارید! به دولت امریکا و اسرائیل امید بستید که از شما در برابر حکومت اخوندی ایران دفاع کنن ولی این دو دولت خودشان انقدر مشکلات دارند که به فکر دفاع از شما عربهای عربستان نیستن اگر خودتان میخواهید جلوی نظام اخوندی ایران ایستادگی کنید و کاری از دستتن بر می اید برای بازدارندگی نظام سرکش اخوندی انجام دهید و اگر کاری هم از دستتان بر نمی اید انتظار بکشید تا نظام اسلامی ایران دارو ندار و کشورتان را مصادره کنن .
  4
  9
  دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.