توصیه به پوشیدن پوشک به مهمانداران هواپیما در چین

با شدت گرفتن همه گیری کرونا مقامات حوزه ی حمل و نقل در سرتاسر دنیا به دنبال چاره ای برای حفظ سلامت مسافران و خدمه ی هواپیما در سفرهای هوایی هستند.
 
روز ۲۵ نوامبر اداره هوانوردی داخلی چین دستورالعمل جدیدی برای صنعت هواپیمایی این کشور که فعالیت آن تحت نظارت این نهاد است، منتشر کرد.
 
این دستورالعمل حاوی توصیه هایی درباره ی بهترین شیوه های رعایت بهداشت در هواپیماها و فرودگاه ها است.
 
اما یکی از این توصیه ها تعجب بسیاری را برانگیخته است، توصیه ای که در آن از پرسنل پرواز مانند مهمانداران هواپیما خواسته شده برای آنکه نیازی به استفاده از سرویس بهداشتی نباشد، پوشک یک بار مصرف به تن کنند.
در این دستورالعمل در بخش مربوط به استفاده از تجهیزات محافظت شخصی، به خدمه توصیه شده در پروازهایی که مبدأ و مقصد آن ها کشورهای پرخطر هستند از «ماسک پزشکی، دستکش های پزشکی دو لایه ی یک بار مصرف، عینک محافظ، کلاه های یک بار مصرف، لباس های محافظ یک بار مصرف و روکش های یک بار مصرف کفش» استفاده کنند.
 
در جمله ی بعدی اینگونه آمده: «به منظور دوری جستن از خطر ابتلا به کووید-۱۹ توصیه می شود خدمه ی هواپیما پوشک یک بار مصرف به تن و از استفاده از سرویس بهداشتی جز در موارد استثنایی خودداری کنند.»
 
شاید چنین توصیه ای افراطی به نظر برسد، اما بر کسی پوشیده نیست که سرویس های بهداشتی می توانند آلوده ترین بخش هواپیما باشند. در ماه اوت، زنی در پرواز خود از ایتالیا به کره جنوبی به کرونا مبتلا شد. دستشویی هواپیما تنها جایی بود که این زن ماسک N95 خود را از صورت برداشته بود، به همین دلیل محل ابتلای او احتمال داده شد.
 
طراحی دستشویی های هواپیما پیش از همه گیری کرونا هم همواره موضوعی مورد بحث بود اما این همه گیری سبب شده تلاش بیشتری برای پیدا کردن راه حل های جدید صورت گیرد.
 
شرکت هواپیمایی ANA ژاپن پیشتر اعلام کرد در حال آزمایش استفاده از یک در جدید در سرویس های بهداشتی هواپیماها است که نیازی به استفاده از دست برای باز و بسته کردن آن نباشد. شرکت بوئینگ هم یک سرویس بهداشتی خود تمیز شونده اختراع کرده که با بهره گیری از پرتو فرابنفش ۹۹/۹ درصد از میکروب ها را بعد از هر بار استفاده از بین می برد.
+4
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  boysboys - مونیخ، آلمان

  چه توصیه مسخره ای اگه مهماندار پی پی داشت چی؟
  3
  26
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::boysboys - مونیخ، آلمان::]. اون رو میتونه بسته بندی کنه و پست کنه به آدرس بیت رهبری!
  9
  57
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  در صورت اجرای دستور صحنه داخل هواپیما شبیه ای سی یو میشود
  2
  2
  دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.