ترامپ: نبرد حقوقی در مورد انتخابات تازه شروع شده ‌است

العربیه :پس از تصمیم اخیر دادگاه عالی، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا امروز شنبه 12 دسامبر در توییتی با تأکید بر این که نبرد قضایی پیرامون انتخابات تازه آغاز شده، سرخوردگی خود را از تصمیم دادگاه عالی در رد دادخواست ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ابراز داشت.

ترامپ همچنین یک بار دیگر تأکید کرد که در انتخابات تقلب شده و طرفداران خود را به ادامه مبارزه برای باطل کردن نتیجه انتخابات، تشویق کرد.

وکیل ترامپ شنبه 12 دسامبر با تأکید بر این که «تیم حقوقی رئیس‌جمهوری به طرح شکایات خود ادامه می‌دهند»، گفت: «کار ما هنوز تمام نشده‌ است.»

دادگاه عالی آمریکا شامگاه جمعه 11 دسامبر 2020 شکایت ارائه شده از سوی دادستان ایالت تگزاس که خواستار لغو پیروزی جو بایدن، در 4 ایالت چرخشی این کشور شده بود را رد کرد.

تصمیم دادگاه این اجازه را به کالج الکترال می‌دهد تا جلسه برنامه‌ریزی شده خود در روز دوشنبه آینده را برگزار کند که انتظار می‌رود اعضای کالج الکترال، پیروزی بایدن را رسمیت بخشند.
306 رای
قابل توجه است که بایدن ازحزب دموکرات، 306 رأی در مقایسه با 232 رأی به ترامپ در کالج الکترال به دست آورد که به هر یک از پنجاه ایالت و همچنین منطقه کلمبیا بر اساس جمعیت اختصاص می‌یابد.

چهار ایالت ذکر شده در دادخواست ترامپ عبارتند از جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین که در مجموع به افزوده شدن 62 رأی به آراء بایدن کمک کردند. هر نامزد برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری باید 270 رای کالج الکترال را به دست آورد.
«ما را سرشکسته کرد»
از سوی دیگر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری کنونی ایالات متحده آمریکا که دوره ریاستش 20 ژانویه2021 پایان خواهد پذیرفت نیز در واکنش به رای دادگاه گفت «ما را سرشکسته کرده‌است.»

ترامپ در سلسله توئیت‌هایی افزود که دادگاه عالی از «خرد و شجاعت» کافی برخوردار نیست
+13
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.