تیربار اتوماتیک قاتل فخری‌زاده ساخت ایران از آب در آمد!

العربیه :اخبار ضد و نقیض درباره ترور شخصیت برجسته هسته‌ای ایران تنها منحصر به اظهارات مقامات این کشور نیست زیرا اینک مشخص شده، تیرباری که گفته شده محسن فخری‌زاده با آن کشته شده، پیشتر توسط یک خبرگزاری نزدیک به سپاه به عنوان تیربار اتوماتیک ساخت ایران معرفی شده بود.

وب‌سایت «خبر آنلاین» امروز شنبه 12 دسامبر 2020 تصویر سلاحی را منتشر کرد که به گفته این رسانه نزدیک به اصولگرایان «فخری‌زاده با آن ترور شده بود»، این در حالی است که «خبرگزاری تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران دو سال پیش و در تاریخ 30 ژانویه 2018 همین تصویر را منتشر و در آن تاریخ مدعی شده بود که این سلاح پیشرفته و خودکار، ساخت ایران است!

خبرگزاری تسنیم در گزارش سال 2018 عنوان کرد «یکی از دستاوردهای صنایع دفاعی کشورمان ساخت سیستم اتوماسیون برای شلیک انواع تیربارها است. این سامانه‌ که توسط کنترل از راه دور هدایت می‌شود، این قابلیت را به یگان‌ها نیروهای مسلح می‌دهد که به بهره‌گیری از آن در مناطق صعب‌العبور یا شرایط نا مساعد جوی و در استتار کامل اجری آتش مناسبی علیه دشمن داشته باشند.»

در گزارش خبرآنلاین تصریح شده که «یکی از روایت‌های منتشرشده درباره نحوه ترور فخری‌زاده، استفاده از تیربار اتوماتیکی است که بر روی خودروی وانت در محل حادثه نصب شده بود.»

پیشتر «خبرگزاری تسنیم» به نقل از محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گزارش کرد که «سلاح استفاده شده در ترور فخری‌زاده متعلق به ناتو است.»

شبکه العالم ایران نیز 30 نوامبر 2020 مدعی شد «اسلحه استفاده شده در ترور فخری‌زاده ساخت اسرائیل است که از طریق ماهواره کنترل می‌شود.»

یکی از پیامدهای منفی کشته‌شدن محسن فخری‌زاده دانشمند اتمی ایران بوجود آمدن شکاف و بحران میان وزارت اطلاعات ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اختلاف برسر نحوه تحقیقات در باره این حادثه است.

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران، در تاریخ 28 نوامبر در منطقه آبسرد دماوند پس از انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر او و محافظانش و تیراندازی به سوی خودروی حامل وی، او را به قتل رساندند.
+57
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  این همان سلاح اسراییلی است که ایران کپی کرده
  24
  16
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  lehrte - هانوفر، آلمان

  اینقد وضعشون خرابه حتی نمیتونن درست دروغ بگن
  5
  92
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  با بیش از 10 نوع سناریوئی دروغی که تاکنون از زبان عوامل اخوندی شنیده اید دو احتمال دیگر هم مطرح میشود. اول: این کار خود رژیم هست دوم: اصلا کشته نشده و فعلا در انزوا به سر می برد
  6
  65
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  به نظر من کار خود طائب بوده.
  2
  46
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  چیزی که من می فهمم دستگاه پرهزینه و عریض و طویل اطلاعاتی رژیم الان بشدت سعی میکنند با اعدام و خبرسازی و غیره این موضوع رو از صدر اخبار خارج کنند حتی سخنگوی سپاه این ترور رو بی اهمیت جلوه میده و میگه این ترور خدشه ای به اقتدار آنها وارد نمیکنه خخخ حالا یا علتش اینه که طرف باید کشته میشده و کار خودشونه یا اوج درماندگی و شکست این دستگاههای عریض و طویل در ایجاد حداقلهای امنیت و حفاظت حتی از خودشون هستش که به نظر من نشون میده اینا لات کوچه های خالی هستند و فقط زورشون به روزنامه نگار و چهارتا بچه تو ترکیه و کلا کسایی که غیر مسلح و بی دفاع هستند میرسه و گرفتن مثلا زم یا باقی کسایی که مبارزه مدنی میکنند و بی دفاع هستند و یا وکلای غیر وابسته یا روزنامه نگاری که فسادهای اینا رو برملا کرده یا شهروندهایی که بی دفاع هستند و گروگان میگیرند به اسم جاسوس میرسه و جایی که قراره در مقابل یک دستگاه اطلاعاتی و امنیتی کار کنند و از کار اطلاعاتی یا امنیتی انجام بدهند بازنده مطلق هستند. مثل نیروی انتظامی در داخل کشور که دزدها و قاتل ها و مواد مخدری ها آزادند ولی اینا تو شهرها دنبال بدحجاب میکنند
  3
  32
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. دوست عزیز همان احتمال اولت راست است . زم را هم برای این اعدام کردن که توجه ها از کشته شدن فخری زاده بسوی روح الله زم بچرخد . در این 41 سال نظام اخوندی اولها هر جنایتی را خودشان که بر ضد عناصر خودشان انجامش میدادن , میانداختن گردن مجاهدین و حالا که مجاهدین مثل گذشته در داخل و مرزهای ایران حضور ندارد هر عنصری از نظام مثل فخری زاده قربانیش میکنند می اندازند گردن اسرائیل. نظام اخوندی ایران فقط داری یک مرکز امنیتی اطلاعاتی نیست که در کل کشور گسترده باشد بلکه دارای چندین مرکز امنیتی اظلاعاتی هست که خیلی فعالانه مشغول انجام وظیفه هستند در داخل کشور و حتی خارج از کشور , اگر دشمنان نظام اخوندی مثل پرنده از اسمان ایران رد بشن فورا" شناسای میشوند و دستگیرشان میکنن . خیلی ها از یک عمل یا سیاست اسرائیل بسیار ناراحت و بیزارهستند انهم این است اگر عملی انجام میدهند یا نمی دهند نمی ایند راست و درست بگویند کار ما بوده یا کار ما نبوده, بخاطر همین نظام اخوندی افراد خودش را در داخل ایران میکشد و تقصیرش را به گردن اسرائیل میاندازد.
  2
  45
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  zarathushtra - تهران، ایران

  اینا خیلی بدن.بعیدم نیست خودشون کشته باشنش که دور روحانی رو بگیرن.با حسابای دیگه ای.فخری زاده که دیپلم نظام قدیم قدیم داشت.دانشمند هسته ای کشک کجا؟اصلا اگر میتونست به انگلیسی بنویسه فیزیک کوانتوم؟
  3
  23
  یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  خوب ادم گیج . طرف که تیربار تیک تیک شده بعد از انفجار و اصلا نوع اون رو خبر نداره . یه تیربار خودکار در گوگل تایپ کرده زده عکس خبرش . بعد تو نتیجه گرفتی تیربار ایرانی بوده ؟ تا دانشمندایی مثل تو هستن این کشور همی ... خواهد ماند
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  انگاه یک چنین سیستم پوشالی میخواهد مجهز بسلاح اتمی بشود.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.