کشف سلاح و مهمات برای ایجاد شبکه شبه‌نظامی در آلمان

دویچه وله :نیروهای امنیتی و بازرسان پلیس اتریش با یورش به شبکه راست‌گرایان افراطی در آلمان و اتریش میزان چشمگیری از سلاح‌های گوناگون کشف کردند. گفته می‌شود این سلاح‌ها برای ایجاد یک شبکه شبه‌نظامی در آلمان در نظر گرفته شده بود.

در یک حمله ضربتی پلیس به شبکه راست‌گرایان افراطی در اتریش و ایالت بایرن آلمان، چندین نفر دستگیر شدند. این خبر را کارل نهامر، وزیر کشور اتریش و یک نماینده اداره جنایی این کشور به اطلاع عموم رساندند.

در تفتیش‌هایی که صورت گرفته، بیش از ۷۰ قبضه سلاح اتوماتیک و نیمه‌‌اتوماتیک و ده‌ها هزار فشنگ ضبط شده‌اند.

به گفته وزیر کشور اتریش، این سلاح‌ها برای یک شبکه راست‌گرایان افراطی در آلمان در نظر گرفته شده بودند تا "احتمالا یک گروه شبه‌نظامی راست افراطی" در آلمان تشکیل شود. او در این رابطه به همکاری تنگاتنگ با اداره امور جنایی دو ایالت بایرن و نوردراین‌وستفالن آلمان اشاره کرد.

در تفتیش یک خانه در روز چهارشنبه گذشته ۱۹ آذر (نهم دسامبر) مسلسل و تفنگ‌های جنگی به همراه مهمات کشف و ضبط شده‌اند.

در تفتیش دیگری در روز پنجشنبه ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر) یک کانتینر و چندین قبضه اسلحه دیگر به همراه مهمات و مواد منفجره کشف و ضبط شدند.

روز جمعه ۲۱ آذر (۱۱ دسامبر) در یک سوله انبار واقع در شرق اتریش ۱۰۰هزار فشنگ و چندین قبضه سلاح بلند، بالای ۳۰ سانتیمتر ،کشف شدند.
مظنون اصلی یک اتریشی است
وزیر کشور اتریش از ضربه‌ای سهمگین علیه محافل راست افراطی در اتریش و علیه جنایات سازمان‌یافته سخن گفت.
کارل نهامر، وزیر کشور اتریشکارل نهامر گفت مقامات اتریش با ردگیری گزارش‌هایی که از آلمان در مورد یک جرم مواد مخدر دریافت کرده‌اند، و تحقیقاتی که در پی آن صورت گرفت، دریافته‌اند که از فروش مواد مخدر سلاح‌هایی خریداری شده و به آلمان رسیده است.

به گفته وزیر کشور اتریش، مظنون اصلی یک فرد ۵۳ اتریشی است که دارای سوءسابقه بوده و به کمک چندین همدست خود دست به این معاملات زده است.

وزیر کشور اتریش از ذکر نام این فرد و افراد مظنون دیگر خودداری کرد و تنها گفت: «نام‌هایی از محافل نئونازی که متأسفانه در اتریش نیز شناخته شده‌اند.»
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.