حکم اعدام برای «کرکس موتور سوار»

 قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی در حالی سرکرده باند مخوف معروف به «کرکس موتورسوار» را به اتهام تجاوز به دختر 15 ساله به اعدام محکوم کردند که هنوز تحقیقات دستگاه قضایی درباره پرونده های آدم ربایی، زورگیری و تعرض به 13 پسر بچه توسط این متهم بی رحم و اعضای باند وی همچنان ادامه دارد.
آغاز ماجرا
به گزارش اختصاصی خراسان، اواخر بهمن سال 98، ماجرای ربودن پسر بچه 9 ساله تبعه خارجی در حاشیه شهر مشهد، پلیس را به تکاپو انداخت. بررسی موضوع نشان می داد که کودک 9 ساله طعمه جوان موتورسواری شده است که او را با تهدید چاقو در برابر چشمان حیرت زده مادرش ربوده اند. مادر این کودک به نیروهای انتظامی گفت: جوانی از بالای در حیاط به زور وارد منزلم شد و فرزندم را با تهدید چاقو با خودش برد و دیگر خبری از او نداریم!
اهمیت ماجرا موجب شد تا  گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی وارد عمل شدند و تحقیقات گسترده ای را در این باره آغاز کردند.
شناسایی باند «کرکس موتورسوار»
کارآگاهان  به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد جوان موتورسواری کودکان بین 8 تا 12 ساله را با همدستی دیگر اعضای باند می رباید و پس از مدتی آن ها را در حاشیه شهر رها می کند اما بسیاری از خانواده ها یا از پیگیری قضایی موضوع منصرف شده اند یا گزارش های ناقص را در مراکز قضایی و انتظامی مطرح کرده اند! از سوی دیگر نیز کودکانی که مورد ربایش و تعرض اعضای باند «کرکس موتورسوار» قرار گرفته اند به دلیل ترس و وحشت و عوارض روحی و روانی ناشی از ماجرای آدم ربایی یا سن پایین قادر به ارائه مشخصاتی از عاملان ربایش و تعرض نبودند. به همین دلیل شیوه های اطلاعاتی و روند تحقیقاتی برای شناسایی «کرکس موتورسوار» تغییر کرد و کارآگاهان با ردزنی های اطلاعاتی به سرنخ هایی از لانه «کرکس موتورسوار» در اطراف کوره های آجرپزی حاشیه جاده سیمان رسیدند. آنان سپس مخفیگاه متهم را به محاصره درآوردند و شش عضو این باند مخوف را در حالی به دام انداختند که کودک 9 ساله را نیز مجبور به نوشیدن مشروبات الکلی کرده بودند. این کودک که در پناه پلیس قرار گرفته بود، اشک ریزان از تعرض های متعدد اعضای باند سخن گفت و اظهار داشت که او «کرکس موتورسوار» با چاقو محکم به سرم می کوبید تا ساکت شوم. من از ترس گریه می کردم اما او به من رحم نمی کرد و باید تسلیم خواسته هایش می شدم!
یکی از اعضای این باند در بازجویی ها گفت: پنج سال قبل با قاسم آشنا شدم او به همراه «الف» به من تجاوز کردند و بعد از مدتی گفت که برایم پسر بیاورید تا به شما تجاوز نکنم! ما هم بچه ها را در کوچه و خیابان شناسایی می کردیم و سپس به بهانه این که شما با برادرم دعوا کرده اید سوار موتورسیکلت می کردیم تا به اصطلاح با هم روبه رو کنیم و این گونه آن ها را مورد آزار قرار می دادیم!
تجاوز به دختر 15 ساله
به گزارش خراسان، در حالی که مشخص شد قاسم-ب معروف به (کرکس موتورسوار) سابقه کیفری به اتهام انجام اعمال خلاف عفت دارد و پرونده های زیادی در دستگاه قضایی مطرح شده است، دختر نوجوانی را نیز ربوده و مورد آزار و اذیت های وحشتناک قرار داده اند. با درج خبر دستگیری کرکس موتورسوار در صفحه حوادث روزنامه خراسان، حدود 18 نفر از کودکان به همراه نزدیکانشان به پلیس آگاهی مراجعه کردند که 13 نفر از آنان اعضای این باند مخوف را مورد شناسایی قرار دادند اما در این میان ماجرای وحشتناک تنها دختر ربوده شده در این پرونده، آن قدر تکان دهنده بود که حتی دختر مذکور با دیدن کرکس موتورسوار برای لحظاتی دچار شوک شد. این دختر 15 ساله در میان گریه های دردناک خود پرده از جرایم هولناک  اعضای باند برداشت و با اشاره به جوان 30 ساله معروف به «کرکس موتورسوار» گفت: او گوشی تلفن مرا ربود و سپس به بهانه پس دادن گوشی به همراه دوستانش بازگشت و با تهدید چاقو مرا سوار موتور کردند و به بیابان های حاشیه شهر و مزرعه گوجه و خیار بردند. آن ها از عصر تا بامداد روز بعد بارها به من تجاوز کردند. من از درد جیغ می کشیدم، گریه می کردم، التماس می کردم اما آن ها مرا کتک می زدند ! هیچ کدام به من رحم نمی کردند و از طرق مختلف به آزار و تعرض می پرداختند طوری که دیگر ...
دستورات ویژه قضایی
گزارش خراسان حاکی است در حالی که لوازم سرقتی زیادی نیز از مخفیگاه های اعضای این باند مخوف کشف شده و عمق جرایم وحشتناک «کرکس موتورسوار» لو رفته بود، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی  دستورات ویژه ای را برای ریشه یابی جرایم احتمالی دیگر اعضای باند و شناسایی دیگر قربانیان درحالی صادر کرد که بررسی های بیشتر نشان داد آن ها برخی از کودکان کار یا نوجوانانی  را که زباله جمع می کردند نیز مورد تعرض قرار داده اند اما خانواده های آنان شکایتی را در دستگاه قضایی مطرح نکرده اند.
محاکمه  کرکس موتور سوار
محاکمه «کرکس موتورسوار»  در شعبه ششم دادگاه کیفری یک درحالی آغاز شد که شکایت های زیادی از سوی خانواده های کودکان و نوجوانان مذکور در پرونده مطرح شده بود.
متهمان در کنار وکلای مدافع به دفاع از خود پرداختند. متهم 30 ساله معروف به کرکس موتورسوار در جلسه دادگاه نیز با تکرار اعترافات قبلی خود گفت: دختر 15 ساله را از منطقه همت آباد مشهد سوار موتورسیکلت کردم و با الف و ع (دو عضو باند) به بیابان بردیم. اول من تجاوز کردم و سپس همدستانم او را مورد تجاوز قرار دادند درحالی که او همچنان گریه می کرد. بعد از آن که هرکدام چند بار او را مورد آزار قرار دادیم حدود ساعت یک بامداد او را  به چهارراه میدان بار آوردیم و رها کردیم.
صدور حکم اعدام
قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک  پس از برگزاری چندین جلسه دادگاه درباره اتهام تجاوز به عنف به  دختر 15 ساله، با توجه به اقاریر متهمان و محتویات پرونده در نهایت رای خود را درخصوص اتهام تجاوز به عنف در حالی صادر کردند که هنوز اتهامات دیگر «کرکس موتورسوار» و همدستانش در مراحل تحقیق و رسیدگی قرار دارد. در رای صادرشده  متهم قاسم که 30 سال دارد به اعدام از طریق چوبه دار محکوم شده است. به گزارش خراسان، رای صادر شده  قابل فرجام خواهی در محاکم دیوان عالی کشور است و متهمان و وکلای مدافع آنان می توانند در مهلت قانونی به این رای اعتراض کنند
+19
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Anisa - ونکوور، کانادا
  یکی از بدترین شغل ها ؛ وکالت هست . پول درآوردن به چه قیمتی ؟ به وکیل پول بدید ؛ از قاتلِ ننه اش هم دفاع میکنه . « وکیل مدافع » این فرد جانی و جنایتکار چرا باید ازش دفاع کنه ؟ یک وکیل پول میگیره تا به فرد مُجرم ؛ راهکارهای لازم رو آموزش بده که جُرم رو به گردن نگیره ؛ یا بگه : مواد کشیده بودم ؛ در شرایط روانی درست نبودم . براش پرونده پزشکی درست میکنن که بگویند : مشکلات روانی داشته .خودم پزشک بودم و شاهد یک مورد از همین شیرین کاری های آقایون وکیل بودم که بخاطر پول چه کارها که نمیکنن : فردی که دو نفر رو کُشته بود و از خانواده بسیار پُر نفوذی بود ؛ وکیلی رو انتخاب کردن که معروف بود « طرف رو از تیغ اعدام نجات میده » . اون آقای وکیل ؛ قرصهای قوی که برای بیماران اسکیزوفرنی تجویز میشه رو داده بود به اینا که شبِ قبل از انجامِ BRAIN MRI هر نیمساعت یکعدد به بیمار بدهند و اصلأ نگذارن که بخوابه . طبیعیه که مغز این فرد در عکسبرداری ها و الکترو آنسفالوگرام ؛ نتیجه ای رو نشان داد که وکیل خواهان آن بودکه به دادگاه ارائه کرد که این فرد در شرایط روانی مناسبی نبوده و این قتل قتل عمد محسوب نشد .
  0
  6
  شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.