ایرانی‌ها برای سفر ده روزه به عمان از دریافت روادید معاف شدند

 نمایی از شهر صلاله در عمانرادیو فردا :دولت عمان در راستای توسعه صنعت گردشگری خود، فهرستی از ۱۰۳ کشور را منتشر کرده است که شهروندان آن‌ها از دریافت روادید ورود به این کشور برای سفر ده روزه معاف هستند.

بر اساس این فهرست که اداره پلیس عمان منتشر کرده، ایران نیز جزو این کشورهاست. هنوز اعلام نشده که این طرح از چه زمانی اجرایی خواهد شد.

اتاق مشترک ایران و عمان نیز روز پنج‌شنبه ۲۰ آذر گزارش داد که متقاضیان باید پیش از سفر، رزرو هتل، بیمه سلامت و بلیط برگشت را تهیه کنند اما کسانی‌که قصد دارند مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند باید روادید گردشگری یک ماهه دریافت کنند.

دولت عمان در پی شیوع کرونا، تمام پروازهای بین‌المللی را متوقف کرد اما این پروازها از اول اکتبر امسال از سر گرفته شد؛ با این‌حال تنها کسانی که اجازه اقامت رسمی در این کشور دارند یا روادید کار دریافت کرده‌اند، می‌توانند به عمان سفر کنند.

دولت عمان با کسری بودجه مواجه است و قصد دارد که با جذب گردشگران خارجی، این مشکل را حل کند.

بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات ملی عمان، درآمد این کشور در نیمه نخست ۲۰۲۰ نسبت به دور مشابه پارسال ۱۲.۴ درصد کاهش یافته و به ۱۲.۵ میلیارد دلار رسیده است. کسری بودجه نیمه نخست امسال نیز حدود ۲.۲ میلیارد دلار بوده است.

درآمد خالص عمان از صادرات نفت در این دوره ۶.۷ میلیارد دلار بوده که حدود ۱۷ درصد کمتر از نیمه اول ۲۰۱۹ است.
+14
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.