محسن رضایی: سلاحی که در ترور فخری‌زاده استفاده شد، متعلق به ناتو بود

محسن فخری‌زادهایران اینترنشنال :محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ارائه روایتی متفاوت از کشته شدن محسن فخری‌زاده، از مقامات ارشد سپاه پاسداران گفت: «سلاح استفاده شده در ترور محسن فخری‌زاده متعلق به ناتو است.».

رضایی روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه در یک نشست خبری با اشاره به گزارش محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح درباره این پرونده گفت از آنجا که جاسازی دقیقی از محل عبور فخری‌زاده انجام شده و همچنین روی سلاح‌‌ صداخفه‌کن داشته، «خانواده و محافظان صدای گلوله را نمی‌شنیدند،‌ این عملیات با موفقیت همراه بوده است.»

پیشتر دو فرزند محسن فخری‌زاده هم در گفت‌‌و‌گویی با سیمای جمهوری اسلامی گفته بودند که تیرهای شلیک شده به سمت پدرشان بی‌صدا بوده‌ و فخری‌زاده بدون حضور مستقیم محافظانش ترور شده است.

تاکنون گزارش‌های متناقض و متفاوتی از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی درباره کشتن فخری‌زاده منتشر شده است. به‌تازگی علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، نیز گفت تیرباری که برای عملیات به کار رفت ماهواره‌ای و آنلاین کنترل می‌شد.

اکنون محسن رضایی در شرایطی سلاح عملیات کشتن فخری‌زاده را متعلق به ناتو می‌خواند که پیشتر شبکه «پرس‌تی‌وی»،‌ تلویزیون انگلیسی‌ صداوسیمای جمهوری اسلامی، در گزارشی به نقل از منبعی که نامی از آن نبرد اعلام کرد «سلاح جمع‌آوری شده» از محل عملیات دارای آرم و مشخصات صنایع نظامی اسرائیل بوده است.

علی شمخانی،‌ دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران،‌ در روز تدفین جسد فخری‌زاده گفت که دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی از احتمال وقوع حادثه و محل انجام عمیات علیه او اطلاع داشتند.

روز سه‌شنبه نیز امیر عبداللهیان،‌ دستیار ویژه رییس مجلس ایران در امور بین‌المللی،‌ اعلام کرد برخی عاملان اجرای ترور فخری‌زاده شناسایی و بازداشت شده‌اند. هنوز گزارش رسمی از سوی مقام‌ها و نهادهای امنیتی مرتبط در این زمینه منتشر نشده است.
+8
رأی دهید
-57

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  محسن رضائی به اندازه گاوهای مهاباد فهم و ادراک نداره. اونه چه به نظر دادن؟!
  3
  56
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  پاسدار رضایی , ان سلاحی که موجب کشته شدن محسن فخریزاده شد مال اسرائیل امریکا نخیر روسیه و چین بوده باشد باز نمی توانید مردم را به قناعت رسانید که فخریزاده به سلاح فلا" و بدست عوامل خارجی به قتل رسیده است چون همینک بیشتر مردم گمانشان این است که خود نظام اخوندی فخریزاده را قربانی کرد تا به اهدافش برسد.
  5
  31
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این دیوانه است
  4
  22
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  babak.ae - تهران، ایران
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. جناب جیره خور نظام، خودت رو به در و دیوار هم بکوبی باز اصل قضیه عوض نمیشه. کار اسراییل بود و تا وقتی این نظام فاسد آخوندی روی کار هست قصه همینه. تنها راه نجات ایران، رهایی از حکومت آخوندی هست.
  8
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک
  مرتیکه بی‌وجود میخواد بگه ما مثلا مهم هستیم، اسراییل اگه بخواد با یه تیکه مدفوع هم میتونه شماها رو به درک بفرسته و شما هم هیچ ... نمیتونید بخورید،
  3
  18
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::babak.ae - تهران، ایران::]. جناب خودت هم میدانید چی نوشتید ؟ اگر من جیره خور نظام اخوندی بودم مثل تو در ایران حضور داشتم . خوب , نظام اخوندی هم همان حرف تورا میزنن که محسن فخریزاده بدست عوامل اسرائیل کشته شده! میبخشی مثل اینکه جای من را با خودت اشتباه گرفتی , انی که خواهان نابودی نظام اخوندی است و ساعت شماری میکند برای سقوط نظام جنایتکار اخوندی ان من هستم نه تو که هم نظر با مقامات و مزدوران نظام جنایتکار اخوندی هستید که فخری زاده را اسرائیل ترور کرده نه نظام تروریست اخوندی .
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.