منشه امیر: «اسرائیل تیربارهای خودکار می سازد که با فرمان از طریق ماهواره، فعال می شود و هدف را نابود می کند»

رادیو پیام اسرائیل :کنجکاوی در مورد جزئیات هلاک شدن محسن فخری زاده سرپرست بخش آماد در برنامه های اتمی رژیم ایران، همچنان مورد بحث و کنجکاوی قرار دارد. آقای منشه امیر با استناد به منابع اطلاعاتی که با آن ها مشورت کرده است، این احتمال را مطرح ساخت که ادعای فرماندهان سپاه پاسداران دایر بر این که حمله به کاروان حامل فخری زاده توسط تیربارهایی که از طریق ماهواره به کار می افتادند صورت گرفته چندان هم بعید نیست. آقای منشه امیر گفت که چنین تیربارهایی وجود دارد که با برنامه ریزی انجام شده از پیش، می تواند افراد در حال حرکت را شناسایی کرده و به سوی آن ها به طور دقیق شلیک کند.

آقای منشه امیر که شب گذشته (دوشنبه) در برنامه هفتگی تلویزیونی از لوس آنجلس سخن می گفت، تایید کرد که امکان سوار کردن تیربار ها به روی یک وانت بار و پنهان کردن آن ها در زیر توده ای از الوار، کاملا شدنی و قابل اجرا می باشد و این تیربارها را می توان با فرمان از راه دور، و از جمله از طریق ماهواره فعال کرد.

او فاش ساخت که کارخانجات اسلحه سازی اسرائیل به نام رافائل از مدت ها پیش ساخت این نوع تیربار سنگین را آغاز کرده و در بازار جهانی به فروش گذاشته است.

دستگاه کامپیوتری تعبیه شده در این تیربار قادر است چهره فرد یا اشیایی را که قرار است به سوی آن ها شلیک شود شناسایی کند و آن ها را هدف قرار دهد. با این همه، نمی توان که سوءقصد به جان فخری زاده، آن گونه که فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ادعا کرده اند، با این شیوه انجام گرفته باشد.

مقامات حکومت و بانویی که به عنوان همسر فخری زاده معرفی گردید، و همچنین دو فرزند پسر او، روایات گوناگونی عرضه کرده اند که هر یک با دیگری تناقض دارد و نمی توان گفت که کدامیک روایت واقعی می باشد.

در یک مورد گفته شده که خانواده فخری زاده، با او در همان اتومبیل بوده، ولی در روایات دیگر ادعا شده که او تنها بوده و حتی گفته شده که در این حمله، یازده تن از محافظان فخری زاده نیز کشته شده اند. اگر این روابت درست باشد، ادعای آن که تیربارهای اتوماتیک به این حمله پرداخته اند.

ولی آن چه که این ادعای فرماندهان سپاه را تقویت می کند، خبر انفجار خودروی نیسان است که از همان ساعت اول پخش خبر سوء قصد انتشار یافت. اگر این خبر درست باشد، احتمال دارد که هدف از آن، نابود کردن تیربارها در پایان انجام ماموریت بوده است.

دو روز پس از این سوءقصد برخی مقامات اطلاعاتی ایران ادعا کردند که به ترکش های تیرباری دست یافته اند که ظاهرا ساخت اسرائیل بوده و در اجرای سوء قصد مورد استفاده قرار گرفته است. ولی مقامات رژیم هیچ تصویر یا مدرکی برای اثبات ادعای خود ارائه نکردند.
+69
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این تلویزیونی که با اقای منشه امیر گفتگو میکرد تلویزیون شهرام همایون است ! و در هفته حدود یک ساعت در این تلویزون با اقای منش امیر صحبت خواهد شد.
  5
  16
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Sepas - تهران، ایران

  آقا اینبار رای به یک رییس جمهور ایرانی یهودی بدید لاقل از اینا استفاده کنیم
  0
  23
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  بردیا2577 - زابل، ایران
  راستی پس اون تیربار بعد از کشتن با ماهوار بالا کشیده شد ویا باخودی ؟؟!!!!
  1
  10
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Sepas - تهران، ایران::]. یک ایرانی از هر قوم و طایفه و دینی باشه وقتی به قدرت میرسه به ملت خودش خیانت میکنه. اول با دزدی بعد با زورگوریی.
  27
  11
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عقب مانده،در دنیا قانون مطلقی نداریم.برخلاف انچه که تو مخصوصن درباره نژادها بسیار مطلق اندیشی!. محمدرضا پهلوی یک ایرانی بود مازندرانی بود. و یه نمونه کوچیک همین شهر من و اطراف رو با ایجاد طرح خزرشهر و دریاکنار بکلی زیرورو کرد و کل ایران رو آباد! یکم عقل رو از اون فریزر دربیار دیگه شاید فاسد نشده باشه کاملن.امثال توی مسلمون ترک و ایرانی عربزده متعصب به خرافات دین بودن که مارو بدبخت کردین.یک ایرانی معمولن انسان آزاده ای هست و بسیار ذهن باز و آزاداندیش داره و تعصب چه دینی چه نژادی در میان ایرانی نژاده بسیار کم دیده شده . چون چندین هزار سال تمدن بشری رو تجربه کرده نه مانند ترکان و اعراب مثل یک مهمان ناخونده از دراومده تو رفته بالای مجلس با پررویی نشسته و بعدشم یقه صابخونه رو میگیره.
  4
  8
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. خودتو گول میزنی و یا نمیخوای بپذیری که محمدرضا و پدرش رضا از تورکهای قفقاز بودن. برو اسامی و نام فامیل پدرو مادرهاشونو ببین. رضاخان که کاملا به تورکی مسلط بود. اون مازندرانی که مد نظر توعه در اصل پاکستانیهای مهاجر به ایران هستن. مثل اقوام سیستانی و بلوچ
  5
  3
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  سورنا اشکانی - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]... بی اصل و نصب جاسوس (amirgheryou - تهران، ایران) ! تو جعلی و جاسوسی و اینجایی تا به ایرانی توهین کنی وبه ایران آسیب بزنی .........؟ .
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.