کاراته رسما از المپیک ۲۰۲۴ کنار گذاشته شد

پس از تصمیم سال گذشته کمیته اجرایی بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، جدول رشته‌های حاضر در این رقابت‌ها منتشر شد و با وجود تلاش فدراسیون جهانی کاراته، رشته کاراته از المپیک پاریس کنار گذاشته شد.

به گزارش ایسنا، کمیته اجرایی بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاربس، اوایل سال گذشته پس از برگزاری جلسه اعلام کرد رشته رزمی کاراته از جمله رشته‌هایی است که در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ حضور نخواهد داشت.

هر چند فرانسه از قدرت‌های کاراته جهان محسوب می‌شود و فدراسیون جهانی کاراته نیز به این تصمیم معترض شد اما اعتراضات در نهایت راه به جایی نبرد و با اعلام رسمی رشته‌های حاضر در المپیک پاریس مشخص شد کاراته جایی در این رقابت‌ها نخواهد داشت.

کاراته برای نخستین بار قرار است در المپیک توکیو حضور داشته باشد اما کمیته اجرایی المپیک پاریس حاضر نشد این رشته برای دومین مرتبه در المپیک ۲۰۲۴ حاضر شود.
+3
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  هر ورزشی که رو میبینند چین توش تعداد مدالاش میاد بالا حذف می کنند
  8
  0
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. مگه چینیها اصلا کاراته کار میکنن!!!! عملا چین اصلا کاراته کار نداره و ورزش دشمن و رقیبشون ژاپن هست. کاراته ژاپن فرانسه اسپانیا ایران قوی هستن در دنیا. کاراته فکر کنم فقط 1دوره وارد المپیک شده و از اولش هم نبود. دلیل نبودش هم وجود سبکهای مختلف زیاده و هر کدوم دنیای خودش رو داره. و اگه بخوان فقط یه سبک رو هم بیارن اولا به باقی سبکها اجحاف میشه و نمیتونن در المپیک به یک ورزش اینهمه مدال بدن.
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. اصلا کاراته چه ربطی به چین داره؟ حتما ژاپن و چین رو قاطی کردی،چون کاراته اصلا در چین رایج نیست،کاراته مال ژاپن هست و کشورهایی مثل فرانسه،انگلیس،آلمان و ایران هم توش مطرح هستن. چین کونگ فو ووشو،وینگ چان و دیگر هنرهای رزمی خودش رو داره،کره جنوبی هم تکواندو.
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.