روحانی: سوریه «متحد استراتژیک» است، به حمایت‌ خود از دمشق ادامه می‌دهیم

 حسن روحانی در دیدار با فیصل مقداد (نفر وسط)رادیو فردا :رئیس‌جمهوری ایران اعلام کرد تهران کماکان از دمشق به عنوان «متحد استراتژیک» خود حمایت خواهد کرد و امیدوار است که سال آینده میلادی در سوریه انتخابات سراسری برگزار شود.

حسن روحانی این موضوع را در دیداربا فیصل مقداد، وزیر امور خارجه جدید سوریه، بیان کرد که پس از درگذشت ولید المعلم به این مقام رسیده است.

رئیس‌جمهوری ایران گفته که «امیدواریم در سال آینده میلادی انتخابات سراسری در سوریه برگزار شود تا مردم و همه جریان‌های سیاسی نظر و رای خود را اعلام کنند».

این اظهارات در شرایطی بیان می‌شود که سوریه از بهمن سال ۸۹ دچار جنگ داخلی است که منجر به کشته‌شدن صدها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها تن شده است.

آخرین انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه در خرداد ۹۳ در مناطق تحت کنترل ارتش این کشور برگزار شد و بشار اسد برای سومین دوره، به مدت هفت سال دیگر رئیس‌جمهوری سوریه معرفی شد.

رئیس‌جمهوری ایران در عین حال تاکید کرده که جمهوری اسلامی، «تصمیم و اراده‌ای که برای حمایت از دولت و ملت سوریه به عنوان متحد استراتژیک خود را داشته همچنان ادامه خواهد داد و همواره و تا پیروزی نهایی در کنار سوریه خواهیم بود».

ایران از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه، کمک‌های مالی و نظامی خود را به نفع بشار اسد به این کشور فرستاده است، اما همواره مدعی شده که حضورش در سوریه «مستشاری» است.
+1
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  دزد اشغال ببین در قسمتهایی از ایران عنقلابی چه فقر وحشتناکی هست.. انوقت شما کثافتها فکر سوریه اسلامیون لبنان و دیگر کشورها. وقتی حساب بانکی شما مملو از پول در خارج است اغاز حاتم بخشی شما برای حماس اسد و دیگر سوسمارها.
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  مهدی۲ - دوسلدورف، آلمان
  خب بدید
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  کو سوریه، مردک؟ روسیه (همون لولو) قورتش داد رفت. حد اقل ۷۰ در صد قراردادها رو قاپیدن و فقط پروژه‌های عمرانی رو برای شما گذاشتن. کدوم استراتژی؟
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  مینبعد اخوند روحانی باید انتظار داشته باشید که سوریه به شما کمک مادی کند و وفاداری خود را به شما ثابت کند چون نظام اخوندی نه اینکه نمی تواند کمک مادی به سوریه بکند بلکه پولی هم حتی در چنته رژیم اخوندی نمانده که به سوریه مثل قبل پیشکش کند.
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  شما خودتم میدونی دیگه هیچ غلطی نمیتونی بکنی . پس بشین زر زره زیادی نکن روباهه مکار .
  0
  6
  ‌سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.